Jeruzsálem ​pusztulása 10 csillagozás

Christian Rosenkrautz: Jeruzsálem pusztulása

1098. ​Szentföld, Antiochia. Andreas de Paganis, a rablólovag apától született francia köznemes csatlósai élén megérkezik az ígéret földjére, ahová egyetlen vágy vezérli: kíméletlenül végrehajtani a II. Orbán pápa által kiadott parancsot: vissza kell foglalni a „pogányok” által bitorolt Szent Várost, Jeruzsálemet!
Bűnbocsánatot nyert minden bűnöző, koldus, hitehagyott és eretnek, aki részt vesz a hadjáratban, és Isten nagyobb dicsőségére kardélre hányja a muzulmánokat, és felszabadítja a Szent Sírt.
A szerencse de Paganist egy gazdag mecénás útjába sodorja, aki latba veti minden befolyását és erejét, hogy segítse őt kalandozásai során. Hamarosan már egyházi vezetők és titokzatos pártfogók egyengetik útját, miközben valami megmagyarázhatatlan erő a háttérből védelmezi és óvja minden lépését.
A titokzatos gróf cserébe egy különös kéréssel áll elő: segítsen megszerezni az ostromlott városból egy csekélységét: egy leplet, melybe Krisztus holttestét csavarták, midőn… (tovább)

Vagabund, Budapest, 2005

péter86>!
Christian Rosenkrautz: Jeruzsálem pusztulása

Szerintem szenzációs kötet!
Egyszerre történelmi , kaland és igen egy kissé fantasy, no meg egy kicsit Dan Brown-os is. Remekül gyúrja egybe az összes említett stílust jók a fordulatok és a karakterek. Mindezt kb 300 forintért. Miután elolvastam ezt a könyvet igen gyorsan beszereztem a titokzatos grófról szóló (időnként Arnaldus Turret de Montbard, Aldu de Blanche, Alton Monten, stb) összes könyvet.