Romantikus ​erőszak 7 csillagozás

Egy jó útra tért neonáci visszaemlékezései
Christian Picciolini: Romantikus erőszak

Miért ​lesz egy tisztességes család okos és szeretett gyermekéből a rasszista ideológia hű támogatója?

A magányos kívülálló, és mindenekfölött elfogadásért küzdő Christian Picciolini tinédzser korában azért csatlakozott a skinhead mozgalomhoz, mert végre tartozott valakikhez, magabiztosnak és erősnek érezte magát. 16 éves korában már az ország legbrutálisabb radikális bőrfejű sejtjeit vezette, és a fehér felsőbbrendűséget hirdette Amerika egyik első neonáci bőrfejű zenekarának énekeseként. A durva utcai bunyóktól az alkoholmámoros fehér hatalmi gyűlésekig elmerült a bőrfejű kultúrában, a fasiszta propagandában és az erőszakban.

Kirúgták az ország összes középiskolájából, a családja elhagyta, de csak akkor kezdte felismerni, hogy gyűlölettel teli élete hazugságokra épül, amikor saját lemezboltot nyitott, ahol megismerkedett feketékkel, melegekkel és zsidókkal is. Napjainkban Picciolini békeaktivista, a Life After Hate nonprofit szervezet egyik alapítója, amely segít… (tovább)

HVG Könyvek, Budapest, 2019
336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633045084 · Fordította: Rusznyák Csaba

Andriska>!
Christian Picciolini: Romantikus erőszak

Christian Picciolini: Romantikus erőszak Egy jó útra tért neonáci visszaemlékezései

Ehhez inkább nem írok értékelést, lehet hosszúra is nyúlna, félreérthető is volna, de, hogy nem volna „politikailag korrekt”, az biztos…
Amúgy egy jól megírt, nagyon érdekes könyv.

E_W I>!

A rendőri zaklatás egyik mulatságosabb esete akkor történt meg velem, amikor egy georgiai összejövetelről hazafelé tartva félreállított egy atlantai zsaru. átkutatta a kocsimat, és a sofőrülés mögött talált egy fa dohányzóasztallábat, amelynek a végéből egy hosszú, hegyes csavar állt ki.
– Ez mire való, fiam? Az a szándékod, hogy fegyverként használod az árja forradalmatokhoz?
– Nem, biztos úr – válaszoltam. – Az a szándékom, hogy amint hazaérek, felszerelem a háromlábú dohányzóasztalomra. Már unom, hogy mindig feldől, valahányszor ráteszem a Mein Kampfot.
Ezen még ő is elnevette magát.

E_W I>!

A szeretet kizárta belőle mindazt a mérgező dühöt és előítéletet, amellyel a korábbi öt évemben – tizennégy éves korom óta – együtt éltem.

E_W I>!

Ha van gyereked, tudod, mit jelent. Ha nincs, abban a pillanatban tudni fogod, hogy megszületik.
Varázslat.

E_W I>!

Törődnünk kell egymással, nem pedig bántanunk egymást.

E_W I>!

Magányomban arról álmodoztam, hogy hős leszek, népszerű filmszínész, főszereplő, s hogy az emberek könnyen elfogadnak majd, ahelyett, hogy én fogadtam volna el az igazi énemet, azt, akinek rendeltettem: egy tökéletlen és félelemmel teli embert, aki sok nagyszerű tulajdonsággal is rendelkezik, s akiben sok közös van más csodálatosan tökéletlen és félelemmel teli emberekkel. Meggondolatlan, alábecsült kockázatokat vállaltam, és mások történenteiből építettem fel a saját identitásomat.

E_W I>!

[…] az igazi erő abból fakad, hogy nem félünk elbukni. Újra meg újra. Tanulni a hibáinkból. Sebezhetőnek és őszintének lenni, és elfogadni, hogy valamit nem tudunk. Merünk embernek lenni.

E_W I>!

Mind képesek vagyunk jobbá tenni a dolgokat, csak meg kell próbálnunk.

E_W I>!

[…] néha sokszor kell rossz irányba fordulnod, hogy végül visszatalálj a helyes útra.