A ​homokóra szemcséi 10 csillagozás

Az iráni sah unokaöccsének megdöbbentő sorsa
Christian Pahlavi: A homokóra szemcséi

Az ​iráni uralkodóház titkai, avagy az iráni sah unokaöccsének elképesztő sorsa. A kuriózum könyv 2011 őszén jelent meg Franciaországban, a szerző szülőhazájában.

Az 1941-ben, Párizsban francia anyától és egy ott állomásozó német katonaorvostól született Christian nagyon is későn szerez csak tudomást az eredendő „bűnről”, amelynek létezését köszönheti. Mikor ötéves lesz, sugárzóan szép anyja feleségül megy az iráni sah öccséhez, Ali-Reza Pahlavi herceghez, a császári hadsereg századosához. Ali-Reza saját gyermekeként ismeri el Christiant, aki így a perzsa korona potenciális várományosa lesz…

Tízéves korában a „kis fritzképű francia fattyú” családjával Párizsból Teheránba költözik, ahol a sah udvarában alaposan belekóstol a keleti kényelembe, és a perzsa főváros kozmopolita aranyifjúságának életét éli egészen az 1979-es iszlám forradalomig…

A memoár, amelyet az olvasó a kezében tart, egyszerre kor- és családtörténet, fotó a hidegháborús időkről és bepillantás… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Életrajz / Útirajz Tarandus

ISBN: 9786155261114 · Fordította: Kazanlár Szilvia
ISBN: 9786155261107 · Fordította: Kazanlár Szilvia

PTJulia P>!
Christian Pahlavi: A homokóra szemcséi

Christian Pahlavi: A homokóra szemcséi Az iráni sah unokaöccsének megdöbbentő sorsa

Valószínűleg én is, mint sokan mások, többet vártam ettől a könyvtől. A leszármazottainak biztos nagyon értékes és érdekes mű – bárcsak minden nagyszülőt rá lehetne venni, hogy írja meg az utódai számára élete történetét!
Idegeneknek, vagyis nekünk zavaros és helyenként unalmas olvasmány. A sah és a forradalom Iránjáról kevés rész szól, és az sem mindig tematikusan.
Engem zavart a sok ismeretlen név is, amiket ugyan egyszer bemutat, de amikor később visszatér rá, már nem, és fogalmam sincs, ki és honnan ismerős.

robinson P>!

Anyám gyönyörű volt, akár egy filmcsillag.

robinson P>!

Döntöttem tehát. Minden bátorságomat összeszedve visszaindulok életem folyásának komoran vagy éppen forgatagosan hömpölygő habjain, elidőzve egy-egy ingoványnál, vagy örvénynél.

robinson P>!

Megérteni és elfogadni azt, hogy nem káprázatos fiatal apám, az Ezeregyéjszaka napkeleti hercegének fia vagyok.

pepege>!

Súlyunkat nem mi magunk, a mérleg dönti el, s az élet mutatja meg, mennyit is érünk.

pepege>!

Mindannyiunknak két halállal kell szembenéznünk. Az egyik, a végzetszerű, tudjuk, ott vár minket az út végén, de a másik, az sokkal alattomosabb, az ott leselkedik mindenhol utunk során, s egy-egy rosszul bevett kanyarban a nyakunkon érezzük leheletét.

ciemat P>!

A könyv olyan repülő szőnyeg, amely téren, sőt időn át bárhová elrepít.

XIV. Nagy utazások

ciemat P>!

“Halló, Bon Ami úr? Mit tud nekem javasolni? Hm, hurkát? És milyen az a hurka? Baromfi!?” A tanácstalan Mamy ekkor Cricrihez fordult, és azt suttogta neki egy lélegzettel: „Te, ez baromfiból csinálja a hurkát!”

IX. fejezet - Párizsi diákévek