Akasztófa-énekek ​és más költemények 4 csillagozás

Christian Morgenstern: Akasztófa-énekek és más költemények

Az akasztófa-költészet: egy darabka világnézet. A zárójelbe tett, anyagtalan dolgok korláttalan szabadsága. Ez az, ami szóhoz jut benne. Tudjuk, mi az, hogy: mulus – az iskolapad és az egyetem közötti irigylésre méltó köztes fok. Az akasztófa-testvér ugyanígy irigylésre méltó köztes fok ember és világegyetem között. És nincs tovább. Az akasztófáról másként tekintünk a világra; s mást látunk meg benne, mint mások.

Kairosz, Budapest, 2010
152 oldal · ISBN: 9789636623999 · Fordította: Kulcsár F. Imre

Marianngabriella P>!
Christian Morgenstern: Akasztófa-énekek és más költemények

Mikor gyerek voltam anyu sok verset szavalt nekem, sok verset tanultam vele, de leginkább azt szerettem, amikor vicces, „undi” horror de azért bájos verseket szavalt. Most ezt az érzést adta vissza ez a kötet. Nagyon érdekes, és leleményes versek, énekek vannak benne. Mikor megkaptam karácsonyi ajándékba férjem nagynénijétől, akkor nem értettem ezt az akasztófa-éneket, gondoltam átvitt értelembe, vagy esetleg akasztásokon szavalták, énekelték őket (?? elég morbid elképzeléseim vannak…), de szó szerint azok, sok éneknek ez a címe, erről szólnak. Persze a kötetbe más költemények is helyet kaptak, és egy utószóként néhány gondolat a szerzőről is. A groteszk stílusa miatt Adyt juttattja eszembe, és éppen amennyire Ady a kedvenc költőm, úgy lopta be magát a szívembe ez a kötet.