Az ​eredményes tanulás titka 10 csillagozás

Hogyan javíthatunk olvasási és tanulási képességeinken?
Christian Grüning: Az eredményes tanulás titka

Az ​eredményes tanulás titka többrétű: motiváció; koncentráció; stresszmenedzsment; időgazdálkodás; memória. A könyv gyakorlatainak elvégzése után gyorsabban és – ami még fontosabb – értőbben fogunk tudni olvasni (gyorsolvasás). A komplexebb információkat is könnyen az agy működési szabályainak megfelelően tudjuk majd feldolgozni, és fáradság nélkül hozzá tudjuk kapcsolni a már meglévő tudásunkhoz (elmetérképezés). Az így megszerkesztett tudás könnyen újraszerkeszthetővé válik, hogy a kellő pillanatban rendelkezésre álljon (memorizálási stratégiák és mnemotechnika). Ezt a folyamatot erősíti a helyes időgazdálkodás. Megtanuljuk, hogyan javítsuk koncentrációképességünket, és hogyan alakíthatunk ki erős motivációt a fontos feladatok elvégzéséhez. És mindezt lehetőleg stresszmentesen. Hihetetlenül hangzik, ugye? A szerző már egyetemi tanulmányai alatt létrehozta saját, továbbképzéssel foglalkozó egyesületét. Egy tehetséggondozó alapítványnál gyerekeket készített fel a… (tovább)

Partvonal, 2011
172 oldal · ISBN: 9789639910713 · Fordította: Kocsor Ferenc

Rynki
Christian Grüning: Az eredményes tanulás titka

Christian Grüning: Az eredményes tanulás titka Hogyan javíthatunk olvasási és tanulási képességeinken?

A témában egy jó könyvnek számít. Sok technikát mutat be, ami alkalmazható a mindennapokban és nem ragozza túl a kifejtésüket.

andresch
Christian Grüning: Az eredményes tanulás titka

Több érdekes technika is le van írva a könyvben, de pl a gyorsolvasás alkalmazása sajnos eléggé esélytelen kivéve a speciális képességű embereket, vagy akik évekig gyakorlják. Ennek ellenére 1-1 részét a könyvben írottaknak földi halandó is meg tudja csinálni, ezzel hatékonyabbá, stresszmentesebbé tennie magát. Több dolgot is megértettem mitől hatékony a tanulási módom, amivel nem voltam tisztában. Érdemes elolvasni.

theodora

Mindenki ismeri az „önbetelesítő jóslat” kifejezést. Már bukásra is ítéltük magunkat. Tanulásnál ugyanis a hozzáállás a döntő. Akár azt hisszük, hogy valami sikerülni fog, akár azt, hogy valami nem fog működni, mindkét esetben igazunk lesz.

Kapcsolódó szócikkek: tanulás
Ylath

Francis Bacontól származik a mondás: „A tudás hatalom.” Véleményem szerint ezért annak a tudásnak a birtoklása jelenti a legnagyobb hatalmat, hogy miképpen tehetünk szert hatékonyan a tudásra.

Kapcsolódó szócikkek: tudás
theodora

A szemináriumaim elején legtöbbször egy bizonyos kérdést intéznek hozzám: szüksége van-e az embernek különleges képességre ahhoz, hogy sikeres legyen a tanulásban?