Élet ​az árral szemben 1 csillagozás

A jezsuita Alfred Delp vértanúsága
Christian Feldmann: Élet az árral szemben

Amikor a fiatal német jezsuita pap, Alfred Delp ráeszmélt, hogy a nácik terrorgépezetéhez nem lehet az értelmes párbeszéd szándékával közelíteni, vállalta a konfliktust. Sok más keresztény ellenállótól eltérően nem csak akkor emelte fel a szavát, ha az egyházak jogait fenyegették. Abból kiindulva, hogy minden ember Isten képmását hordozza, és a keresztények minden emberrel szemben kötelesek szolidárisan viselkedni, segített menekülni üldözött zsidóknak.

Amikor letartóztatták, és halál fenyegette, társadalomfilozófiai javaslatai mellett egyháza számára is kényelmetlen igazságokat írt jegyzetfüzetébe, hangsúlyozva: senki sem figyel egy olyan nyárspolgári vallási tisztviselőnek a „Jóistenről” szóló szavaira, aki nem veszi észre az emberek vigasztalan életkörülményeit.

Alfred Delpet végül felakasztották, mert ragaszkodott lelkiismerete szavához.

Eredeti cím: Alfred Delp – Leben gegen den Strom

Eredeti megjelenés éve: 2005

Új Ember, Budapest, 2014
144 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639981386 · Fordította: Rosdy Pál

eszterka2>!
Christian Feldmann: Élet az árral szemben

Christian Feldmann: Élet az árral szemben A jezsuita Alfred Delp vértanúsága

4,5
Nagyon lélek építő és hitmélyítő könyv. Csodálom Alfred Delp kitartását, hűségét, állhatatosságát, hitét és meggyőződését. Maximálisan betölti a Pál apostol rómaiakhoz írt levelének 8.rész 38-39. versét:
„Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelemségek, sem hatalmasságok, sem jelenvalók, sem következendők, sem magasság, sem mélység, sem semmi más teremtmény nem szakaszthat el minket az Istennek szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban” (Károli ford.)