A ​hangok csodálatos világa 22 csillagozás

Christian Caumon – Pierre Ferrari – Cathia de Léone: A hangok csodálatos világa

A hangok birodalmában bánatosan unatkozó Egészkotta királykisasszony egy szép napon megparancsolta udvari varázslójának, teremtsen neki játszópajtásokat. Lett is akkora zenebona – és persze féltékenykedés, lökdösődés, lárma –, hogy idáig elhangzana, ha… a varázsló, Szolfézsmesternem teremtene rendet benne. Mese. A felnőttek számára szereplői talán kevésbé ismertek, mint az „igazi” meséké. De épp a gyakorló szülők, nagyszülők tudják a legjobban, hogy „miértke” számára a tücsök, a hangya és a pattogatott kukorica se kevésbé elvont fogalom. És ha az iskolában, sokszáz újdonság között az énekórán felcsillanó szemmel akár csak a nevükre ráismer, már nagy öröm.
Ha netán arra is emlékszik, hogy a királykisasszony alattvalói közül kinek mi a dolga a hangok csodálatos birodalmában, akkor biztos több kedvvel és könnyebben eligazodik a hangjegyek és szünetek erdejében, amikor ennek a mesének helyébe az énekóra lép.

Zeneműkiadó, Budapest, 1986
62 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633306132 · Fordította: Reviczky Béla

borga

Ó, ez de jó volt!
Bár már csak úgy világosodtam meg, hogy volt ilyenünk is, hogy megláttam más polcán, de akkor is. :)
Szerintem öcsém kapta, amikor zenei ált. isk.-ba járt.

Jeffi SP
Christian Caumon – Pierre Ferrari – Cathia de Léone: A hangok csodálatos világa

Azt hiszem amúgy ezt kellett volna előbb olvasnom, és utána a hangszerek csodálatos világát. Habár nem annyira összefüggő a kettő, annyi, hogy Hamiska mindegyikbe betölti a narrátor szerepét :)
Jó volt olvasni, én ha olvastam is ezt régebben akkor nem emlékeztem rá. :)

Papusz SP
Christian Caumon – Pierre Ferrari – Cathia de Léone: A hangok csodálatos világa

Feljött frissben, mert valaki keresi, én meg becsillagoztam gyorsan, mert egy zenészcsalád gyermeke nyilván imádta anno. (ajánlom ezt @kiscsillag0310-nek szeretettel)

Paulina_Sándorné
Christian Caumon – Pierre Ferrari – Cathia de Léone: A hangok csodálatos világa

Bár nem kedvencem az éneknek ez a része és más néhol soknak találtam az alattvalókat, meg szemtelennek Egészkotta királykisasszonyt, nagyon aranyos volt a mese. Nagyon tetszenek a figurák, Hamiskát imádom. Játékosan megmutatja a gyerekeknek a hangokat, a kottát.

Gabye
Christian Caumon – Pierre Ferrari – Cathia de Léone: A hangok csodálatos világa

Gyerekként is nagyon szerettem és most is élveztem..Bár a végére kicsit nehezen követtem a számokat, de ettől függetlenül aranyos mese :-)

Chivas
Christian Caumon – Pierre Ferrari – Cathia de Léone: A hangok csodálatos világa

Gyermekkorom valamelyik mikulás csomagja mellé kaptam ajándékba. :) Emlékszem, járt még hozzá egy hatalmas papír ceruza, amiben ha jól rémlik három igazi volt elrejtve. Érdekes, annak a mikulás napnak majdnem minden pillanatára emlékszem, pedig nem tegnap volt.