A ​gróf ágyában (London elveszett lordjai 1.) 52 csillagozás

Christi Caldwell: A gróf ágyában

Az önfejű újságíró, Verity Lovelace minden követ megmozgat annak érdekében, hogy megoldja a londoni arisztokráciát foglalkoztató legújabb rejtélyt. Ezért még arra is képes, hogy lemerészkedjen a város csatornarendszerébe. És pontosan ez az a hely, ahol rátalál Maxwell grófjának eltűnt örökösére, Malcom Northra.
A férfi, akit még gyerekkorában raboltak el az otthonából, elégedett az életével, amelyet önerőből épített fel, és egyáltalán nem óhajtja elfoglalni az őt megillető helyet az előkelő társaságban. Miután azonban Verity a címlapon leplezi le a kilétét, Malcom kincsvadászból hirtelen a lányos apák célpontjává válik. A férfi pedig egyetlen módot lát arra, hogy távol tartsa magától az elsőbálozókat: megkéri Verityt, hogy tegyen úgy, mintha házasok lennének. Végül is miatta került ebbe a helyzetbe…

Eredeti megjelenés éve: 2020

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

General Press, Budapest, 2021
416 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634525172 · Fordította: Harcsa Henrietta
General Press, Budapest, 2021
350 oldal · ISBN: 9789634525189 · Fordította: Harcsa Henrietta

Mrs_Curran_Lennart P>!
Christi Caldwell: A gróf ágyában

Bár számomra ismeretlen szerző, tetszett a fülszöveg, és nem bántam meg, hogy elolvastam. Verity egy tűzrőlpattant erős hősnő, aki hisz a tisztességes újságírásban és mindent megtesz, hogy gondoskodjon a húgáról. Még a csatornába is lemászik, hogy megtarthassa az állását, ahol összeakad rendíthetetlen hősünkkel. Szép kis párt alkottak ezek együtt, jók voltak a szócsaták ahogy Verity kiállt magáért, de Malcolmmal is együtt tudott érezni.

Ngie>!
Christi Caldwell: A gróf ágyában

Egyszerűen nem tudom hova tenni magamban ezt a regényt. Három csillag? Négy?

Egyrészt, nem értem a borítót, se a magyart, se az angolt: azt sugallja, gyere én leszek a tipikus, szexjelenetekkel túlfűtött történelmi regényed – és nem az. Persze, ez azoknak jó hír, akik romantikust szeretnének olvasni, erotika nélkül, mert ebben nagyon minimális volt az utóbbi.

És nem tudom, ez spoiler? de gyakorlatilag a cím spoiler Hogy Szirmait idézzem, szeretnék viccelni, de nem tudok.

Igazából a problémám nem itt van, mert istenem, tudjuk, hogy a borító marketing néha jó, hát néha meg nem. Szerintem szövegileg nem valami erős, és megmondom, hiányolom néha belőle a logikát. A két főszereplőnk elég hosszú időt tölt együtt első alkalommal, amikor találkoznak, órákról beszélünk. Kerülgetik egymást, nincs is ezzel gond, de az, hogy jelenet:
– fickó rájön, hogy a lány talált bizonyítékot a legnagyobb titkáról – ráadásul feltételezi, hogy kutakodott a személyes dolgai között
– reakció: gyere, most már lesmárollak
– én meg: mi a tosz?

Mármint értitek, nem ismerik egymást, van köztük egyértelmű vonzódás, bármikor, BÁRMIKOR lesmárolja, nekem oké. De az, hogy akkor nyomja rá a csókot, amikor rájön, hogy a csaj megtudja a titkát, és akkor szerintem már tudja, hogy újságíró… igen, adjunk neki még több anyagot a storyhoz…? Nem tudom, biztos a hormonok. De mondjuk, az is segített volna, hogy ne legyek ennyire kukacos már itt, ha előtte nem kell azt olvasnom, hogy elbűvölő a fickó számára, ahogy a lány idegességében rágja a körmét… Az idegesség oké, lehet elbűvölő, de az, hogy ez körömrágásban testesül ki… valami eltört bennem.

A két szereplő közti dinamika nem lett volna rossz, vannak nagyon jó mellékszereplők benne, és a történet alapja is JÓ. Nekem sajnos a kivitelezésben csúszott nagyon félre.

Annie04>!
Christi Caldwell: A gróf ágyában

Az első Christi Caldwell regényem után biztos vagyok abban, hogy nem ez lesz az utolsó olvasmányom az írónőtől. Szerencsére a fülszöveg valóban olyan történetbe csalogatott be, amire vágytam. Egy ízig-vérig szenvedélyes sztoriba, ami nem csak az ágyjelenetekben mutatkozik meg. Ennek a regénynek leginkább az alaptörténet, és még inkább a főszereplői voltak a fényes csillagai – a mogorva gróf, de leginkább a kitartó és céltudatos Verity, aki mindent megtett a családjáért és az álmaiért. A szereplők megszólítottak, a történet meg legtöbbször eszméletlenül szórakoztatott. Nagyon jólesett sokszor hangosan felkacagni, és érezni, ahogy élettel töltöttek el a helyzetkomikumok, és egyre inkább kezdtem megszeretni a fő és mellékszereplőket (megkönnyebbüléssel töltött el, hogy kiderült, Verity húgának, Livvie-nek mégis volt sütnivalója), akikkel egy nagy családot alkottak.

A vége már-már tulcsordult a giccstől, de megkockáztatom, még ez is jól állt a történetnek.

Bővebben: https://anniemindenesblogja.blogspot.com/2022/01/christ…

Dórica P>!
Christi Caldwell: A gróf ágyában

Remek írás volt ez; csak a szereplők sorsa avagy az érzékeny lelkem miatt volt bennem szomorúság. De úgy szeretem, mikor minden jóra fordul. :)

anesz P>!

borító: 5
tartalom: 5
stílus: 5
szereplők: 5
élmény: 5
mondanivaló: 4

Három hónap telt el az olvasás és az értékelés között, mégis jól emlékszem a történetre és a szereplőkre, tehát elmondható, hogy emlékezetes könyv volt. Ez főleg a szokatlan kiindulási szituációnak köszönhető. Ilyesmit nem nagyon olvastam más történelmi romantikusban. A szereplők is szimpatikusak voltak, tetszettek a párbeszédeik és a dinamikájuk. A fülszöveg azonban kicsit félrevezető, mert szinte a regény második feléig kell várni ezekre az eseményekre. Tetszettek a mellékszereplők is, igencsak színes egyéniségek voltak. Ez a csatornavilág azért nem túl esztétikus és higiénikus. A gróf háza ehhez képest elég szépen berendezett volt.
Az írónő első könyve meggyőzött, hogy kövessem a munkásságát.

pillangovirag>!
Christi Caldwell: A gróf ágyában

Egy nem mindennapi mindennapi történetet kaptam most a kezembe. Nagy kivancsissaggal és reményekkel olvastam a könyvet, mivel ez a könyv cselekménye merőben más mint a az eddig megszokott romantikus történetek.
Jaj hogy én hogy élveztem ez a történetet, végre megismerhetuk az 18 század anglia másik oldalát is ami nem csillog villog nincs tele armánnyal és hazugssagal, üde színfoltja ez a mű a romantikus regenyeknek.
Sem a női sem a férfi főszereplő nem mindennapi személyiség mind a ketten megtanultak már fiatalon hogy az élet nem habos torta, pont emiatt probalatak mindenből a legjobbat kínozni egészen addig míg nem talkoztak s itt jön a bonyodalom mivel egymás közelében nem minden úgy alakul ahogy eddig begyakoroltak . Mind a ketten meg kell tanulniuk hogyan banjanak egymással és egy másik elethelyzetben hogyan alkalmazkodjanak, igaz hogy csalassal kezdodik de az izgalmakat és forró perceket tatogat a könyv oldalai.

baba03 P>!
Christi Caldwell: A gróf ágyában

Ismét nem egy szokványos történelmi romantikus. Nem az a bálozós fajta, inkább a kor árnyoldalait mutatja be. Verity és Malcolm is megszenvedte a múltat, egyikük élete sem volt egyszerű. Vertity spoiler, aki a testvéréért és a dadusukért is felel. 12 éves kora óta ő tartja el hármukat és neveli a húgát. Vele szemben Malcolm egy gróf, akinek a szülei egy betegségben meghaltak, majd ezután Malcolmot elrabolják, hogy a rang és a vagyon az unokatestvér családjáé lehessen. Malcolm a csatornákban él, ott alakította ki az életét majdnem 20 éve. off Ide robban be Verity, mint újságíró, aki ki szeretné deríteni mi lett a férfival, hol és hogyan él és élt.
Bizalom dolgával egyikük sem áll túl jól, Malcolm hamar megtanulta, hogy a csatornában nincs barát, szinte csak ellenség. Komoly vagyont szerzett, és nem éppen a baráti viselkedéséről volt híres. Verity sem igazán tud mit kezdeni a férfival, hiszen korán megtanulta, hogy nem bízhat a férfiakban. Nagyon nehéz a helyzete női újságíróként, egy hajszálon függ a megélhetése. Kicsit zavart ez a huzavona közöttük, bár megértem őket.
Nem volt túl szép Verity leleplezése, de az indokait megértem. Malcolm spoiler sem volt túl bölcs, de őt is megértem. Pont ez kellett ahhoz, hgogy jobban megismerhessék egymást. Szerettem, ahogy megnyíltak egymásnak, egyre többet és többet felfedve a múltjukból. Azért közel sem ment minden zökkenőmentesen, spoiler de a vége nagyon tetszett. Örültem, hogy miután rádöbbentek az érzéseikre már egyértelműen egymás mellett képzelték el az életüket.
Az ajánlóból derült ki számomra, hogy ez egy sorozat első kötete, remélem a következő részt is hamarosan a polcomon tudhatom.

Zsókica >!
Christi Caldwell: A gróf ágyában

Nagyon tetszett, pedig sokáig félretettem a számomra szörnyű borító és a címe miatt. Azonban szinte semmi köze ezekhez, hiszen a végéig csak vagy 2 csók volt, az ágyról nem is beszélve(nem is értem). Nagyon jól megírt történet volt, bemutatva az akkori londoni szegénységben élő, alá és fölé rendelt réteget. Az utca élet-halál törvényeit ismerjük meg Malcolm történetével az 1800as évekből, nem a csillogó báltermek fényét. Verity élete is nehéz, ember próbáló, aki 12 éves korától dolgozik és kitartóan próbál túlélni egy férfi soviniszta világban. Női újságíróként sok ármánnyal, fenyegetéssel nézz szembe, de ő egy talpraesett, éles eszű, szeretetreméltó nő. Mindent megtesz, hogy a húgát és a volt dajkáját(sajna őt az elején sem tudtam már kedvelni) biztonságban tudja, ezért vállal el egy cikket, így találkozik Malcolmmal. Kedveltem a férfi jellemét, fejlődését, amit Verity váltott ki és az idős barátait is. Az epilógus kicsit érzelgős lett, de azért jó volt így is a lezárás.

SICSI>!
Christi Caldwell: A gróf ágyában

A történet érdekes és nem megszokott. A stílus nem tetszett. Tele volt felesleges információkkal. Malcomon nehéz volt kiigazodni. A két öreg és Verity szerethető volt. Berthat viszont nem kedveltem, spoiler. A vége tetszett, ekkora már Malcom is szerethető lett.

Odilia>!
Christi Caldwell: A gróf ágyában

Nehezen indult, nagyon sokáig tologattam. DE egyszer csak beindult, beszippantott, s elbarázsolt :-)

London elveszett lordjai sorozat · Összehasonlítás