Napimádók ​Andalúziában 19 csillagozás

Chris Stewart: Napimádók Andalúziában

A nagysikerű Egy optimista Andalúziában folytatódik.
Egy elkényelmesedett angol házaspár elhatározza, hogy hazáját elhagyva, új otthont teremt Dél-Spanyolországban, a vadregényes hegyek közti elhanyagolt birtokon, ahol hősies erőfeszítéssel álmaik otthonát teremtik meg a mesebeli tájon.
A Napimádók Andalúziában követi a család – Chris, Ana, a felesége, és Chloë, a kislányuk – életét az immár „összkomfortos tanyán”; találkozásukat egy mogorva papagájjal, a furcsa szomszédok szerelmi életével és a rámenős újságírókkal, és harcukat a duzzasztógát építőkkel, miközben birkát nyírnak flamencó zenére. Hát nem csoda, hogy Chris néha nosztalgiával gondol vissza a városi bűzre, felejthetetlen zenei karrierjére a Genesisben, vagy a Cirkusz porondjára.

Ulpius-ház, Budapest, 2007
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632540184 · Fordította: Balázs Éva

JamiC

Nagyon tetszett :-)
Az első részét nem olvastam, így is teljesen érthető és élvezhető volt!
Minden lapjáról csak úgy süt-árad a spanyol napfény :-) az egyes fejezetekben leírt apró-cseprő történetek nagyon emberiek. Úgy varázsol el, hogy közben szinte nincs is igazi cselekménye, csak éli az életét a család.

szeptember99

Nagyon lebilincselő élettörténet!
Nem olvastam az első részt, mégis nagyon élvezhető volt. A történet szívmelengető, fontos elem a történetben az ember által való teremtés, küzdés, felfedezés, a világgal és önmagával való kapcsolat. Nagyon őszinte, emberi történéseket olvashattam, mindezt spanyol életérzéssel fűszerezve. Mindenképpen ajánlom azoknak, akik szeretik a spanyol életérzést vagy motivációra van szükségük az életben!

MissWenut
Chris Stewart: Napimádók Andalúziában

Tetszett, Szépen van megírva, én is többször hangosan felnevettem. Pedig nem egy vicckönyv, nincsenek benne erőltetett dolgok. Nagyon sokminden tetszett benne nehéz összefoglalni. Azok az emberek például akiket megismerhetünk az író szemével. És az ottani mentalitás, és a természet. De néha unalmas is volt, és néha túl sok volt a személyes történet és túl kevés Andalúzia. Valami kicsit más lehetett volna és akkor 5 csillagot adtam volna.

clarisssa P
Chris Stewart: Napimádók Andalúziában

igazi kis könnyed, kikapcsolódós olvasmány, bár talán az író itt már „edzettebb” és többet ad magából, szándékosan gúnyolódik, ironizál, mintha csak tudná, hogy ez kell az olvasónak, nem a birkanyírós sztorik. :) mindenesetre jól csinálja, nekem még jobban is tetszett, mint az előző kötet.

utazó
Chris Stewart: Napimádók Andalúziában

Nagyon tetszett. Az egyik fejezetet olvasva olyan jó lett volna elindulni, megnézni Sevillát, sőt az összes többi helyszínét is.

meseanyu MP
Chris Stewart: Napimádók Andalúziában

Nálam az efféle írások tartoznak a legkönnyedebb olvasmányok közé, ez is kellemes volt.

Anheszenamon
Chris Stewart: Napimádók Andalúziában

Nem mondom, hogy életem legjobb olvasmánya volt, de nem rossz. Néha kacarásztam is rajta. El fogom olvasni a másik könyvét is.

Tercia
Chris Stewart: Napimádók Andalúziában

Ideális nyaralós olvasmány lenne, ha kicsit hosszabbra írta volna.
Külön erénye, hogy nem az a tipikus „toszkánás” könyv.

Tüll_Mária
Chris Stewart: Napimádók Andalúziában

Nem okozott csalódást, az első rész után folytatódott a lendület, és sodródtam az íróval. A cselekmény mai, az érzések teljesen az enyémek. Az író, a ma pozitív embere, aki hátat fordít az úgynevezett jóléti fogyasztói társadalmnak.

petrozy
Chris Stewart: Napimádók Andalúziában

Tetszett az egyszerűsége, a természetessége. Nincs túlgondolás, minden naturalisztikus az írás hangvétele is. Az öniróniája megindító. Nagyon emberi…

MissWenut

– Nem lenne véletlenül valami munkád a számomra? – kérdezte.
– Hát, munkát annyit tudok adni, amennyit csak akarsz – feleltem a kedves idegennek. – Viszont attól tartok, fizetni már nem tudok érte. Egyébként mihez értesz?
Gitározom, éneklek, és egész művészien festek … ja, és nagyon jó vagyok yesóban, vagyis gipszkartonozásban.
Kissé meghökkentem. Vajon Ángel tényleg azt gondolta, majd azért fizetek, hogy gitározzon és énekeljen nekem – esetleg, hogy tájképeket fessen?

219. oldal (Ulpius-ház, 2007)