Sisi ​császárné titkos szépségreceptjei 13 csillagozás

Chris Stadtlaender: Sisi császárné titkos szépségreceptjei

„Minden idők leggyönyörűbb császárnéja” nemcsak kivételes szépségnek született, de csodálatos haját, bőrét, karcsúságát, testének rugalmasságát olyan életmóddal őrízte meg, amely udvari körökben különösnek, sőt különcködőnek tűnt. E könyv szerzője viszont másképp látja: a jó levegő és a mozgás szeretetével, természetes anyagokból összeállított diétáival és kozmetikumaival Sisi megelőzte korát. Ezért gyűjtötte össze a császárné udvarhölgyeinek, kísérőinek, fodrászának, szakácsának személyes visszaemlékezéseit, ezért kutatott az udvari levéltár iratai közt receptek után, amelyekből 250 szépségápoló szer – krémek, púderek, pakolások, hajápolók, szappanok, diétás készítmények – pontos leírását adja meg. A szépség titkai nem kifürkészhetetlenek – érdemes újra és újra megpróbálni: talán éppen itt, Sisi titkos szépségreceptjei közt találunk rá a megfejtésre.

Magvető, Budapest, 1995
152 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631420256 · Fordította: Reviczky Katalin

SinkaZsuzsanna>!
Chris Stadtlaender: Sisi császárné titkos szépségreceptjei

Kicsit sok a recept és kevés a leírás. Pedig én is vevő lettem volna a napi rutinra és az apróságokra. De amit beleraktak, az tetszett.

Gika>!
Chris Stadtlaender: Sisi császárné titkos szépségreceptjei

Többet vártam a könyvtől, mint amennyit végül adott. Rengeteg étel- és kencefice-receptet tartalmaz, de több leíró rész elbírt volna, szívesen olvastam volna még az uralkodócsalád napi rutinjáról.