Merengő 8 csillagozás

Chris Platt: Merengő

A tizenhárom éves Jordan McKenzie imádja a hidegvérű lovakat, vagyis a szelíd óriásokat. Kedvenc fajtája a kedves, megbízható percheron, s azt reméli, édesanyja egy napon majd megengedi, hogy legyen egy ilyen lova. Ám tekintve, hogy egyelőre egyetlen állatot sem tartanak új, aprócska farmjukon, erre nem sok esélye van. Jordan szerencséje a helyi állatvásáron fordul meg. A barátnője szülei és egy fiú, Jacob Yoder segítségével Jordan licitál egy hidegvérű kancára, akit az a veszély fenyeget, hogy mészárszékre kerül. Jordan boldogan lesz Merengő, a hatalmas, egytonnás igásló büszke gazdája. Ám öröme nem tart soká, mert kiderül, hogy új lova, a rönkhúzó versenyek hajdani győztese, sánta, és a sokéves mellőzöttség miatt elvesztette életkedvét.
Jordan megfogadja, hogy legyőzi Merengő egykori gazdáját a nyár végi rönkhúzó versenyen, de vajon helyre tudja-e állítani a kanca egészségét és önbizalmát?

puhatáblás · ISBN: 9789638718891
224 oldal · ISBN: 9789638718891 · Fordította: Simonyi Ágnes · Illusztrálta: Jennifer Bell

erikaszj2>!
Chris Platt: Merengő

Már 10 évvel ezelőtt olvastam, akkor is tetszett és most is.
Megszokott tartalmú, lovas gyerekkönyv, mégis kicsit más.
Számtalan lovas történetem van, ami arról szól, hogy adott egy lány, akinek korlátozott anyagi helyzete miatt nem adatik meg a saját ló, de valahogy mégis hozzájut egyhez, aki sérült, de csodák csodájára a szeretetnek és a gondoskodásnak köszönhetően helyrejön.
Az ilyen lovaskönyvek vége mindig a kihagyhatatlan „bebizonyítom, hogy képesek vagyunk rá” versennyel zárul, ahol a főszereplőnk megveri, az eddigi bajnokot.
Itt is körülbelül ez az adott szisztéma, viszont itt hidegvérű lovakról és a rönkhúzó versenyekről olvashatunk.
Ebben másabb ez a könyv.
Szerintem ritka is. Minden lovas regény a lóversenyzés vagy a díjugratás világában játszódik.