Kőzetek ​és ásványok 22 csillagozás

Chris Pellant: Kőzetek és ásványok

A Határozó Kézikönyvek a természeti tárgyak legvilágosabb és legpontosabb felismerésében segítik az Ólvasót. Az egyes állat-, növény-, vagy ásványfajok meghatározása biztos, egyszerű és egyértelmű. Minden kötetben csodálatos, jegyzetekkel ellátott fényképek találhatók, amelyeket több, mint 500 faj tömör, tartalmas leírása kísér. A könnyen használható és gyönyörködtető Határozó Kézikönyvek szervesen épülnek be abba a természettudományos könyvtárba, amely bármely korosztályú természetrajongó számára nélkülözhetetlen.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Határozó Kézikönyvek

Panemex, Budapest, 1998
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639090182 · Fordította: Embey-Isztin Antal

Milli88 P>!
Chris Pellant: Kőzetek és ásványok

Tömör, lényegre törő, sok jó és hasznos információval. Hozza a Határozó kézikönyvektől elvárt minőséget.

Emmi_Lotta I>!
Chris Pellant: Kőzetek és ásványok

Csodaszép tartalmú könyv. Ami hiányzik belőle számomra: az egyes kőzetfajták leggyakoribb előfordulásának helyszínei.

Panemex, Budapest, 2002
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639090727 · Fordította: Embey-Isztin Antal
Rézangyal>!
Chris Pellant: Kőzetek és ásványok

Tankönyvként használtam és nagyon-nagyon szerettem. Minden benne van, amit az ásványokról, kőzetekről tudni érdemes (vegyjele, kialakulása, rendszertana…stb.) Mindemellett csodálatos képekkel mutatja be a kőzeteket, bár, ha belegondolunk, hogy hányszor futottam csőbe miattuk, akkor lehet, hogy kiderülne, mégsem annyira hasznos. Ez nyilván az én hibám, hogy hosszú évek gyakorlásával is képes vagyok összekeverni a csillámpalát a gneisz-szel.

Ancsúr P>!
Chris Pellant: Kőzetek és ásványok

Imádom a kőzeteket és ásványokat, éppen ezért kizártnak tartottam, hogy rossz lenne ez a könyv. Igazam volt. Sok érdekes dolgot megtudtam kedvenc ásványaimról, és hasznosnak tartom azt a kis rövid általános ismertetőt is, amit a könyv elején olvashattam a terepi begyűjtésekről és miegymásról.
Ezt a könyvet muszáj minden hobbi-geológusnak a keze ügyében tartania! :)

Második olvasásra is nagyon jó volt ez a könyv. Bbár szívesen tudnék meg még több mindent kedvenc ásványaimról, mert ezek a rövid ismertetők sejtéseim szerint épp, hogy csak karcolják azt a mennyiségű információt, amit ezekről a kövekről tudni lehet.

Aemitta>!
Chris Pellant: Kőzetek és ásványok

Rövid és lényegre törő, már csak lapozgatni, nézegetni a képeket is egy kikapcsolódás. Általános iskolásként sokat tanultam a kövekről ebből a könyvből, másrészt megalapozta a kémiai érdeklődésemet (melyik kő milyen kémiai elemből épül fel).

Caulker>!

A kőzetek és az ásványok a Föld kérgének alapvető alkotórészei.

Caulker>!

Begyűjtötted példányaidat és hazavitted őket. Gondosan elő kell készítened azokat határozáshoz, raktározásra vagy kiállításra.

Caulker>!

Egy ásvány és kőzetgyűjteménynek csak akkor van tudományos értéke, ha rendezett.

Caulker>!

Egy kristály jellegzetes megjelenését habitusnak nevezzük, melyet az uralkodó forma határoz meg.

Caulker>!

Egy ásvány fajsúlyát megkapjuk, ha súlyát összehasonlítjuk azonos térfogatú víz súlyával.