Lélekvesztő ​I. (Lélekvesztő 1.) 16 csillagozás

Chris Land: Lélekvesztő I.

Christina ​Webster állást keres, egy cselnek köszönhetően talál is. Feladata: mivel a kairói bazárban ókori régiségek kerülnek elő, fel kell derítenie egy Hatsepszut álarc, és egy ősi papirusztekercs útját a helyi összekötő, az archeológus Raman segítségével.
Természetesen ez nem megy zökkenőmentesen, hiszen mások is érdeklődnek a papirusz hollétéről, főként egy műgyűjtő emír, aki ravasz játékot űz egy-egy elismerésre méltó darabért, továbbá két mindenre elszánt alak, valamint egy görög archeológus nő is részt vesz a kutatásban, de Webster megpróbálja áthúzni mindannyiuk számításait.
Hova tűnt Raman elődje, és a pap? Vajon mire kellenek a gyerekek a galádoknak?
A jelek a Sínai-félszigeten lévő ősi bányába vezetnek, a Lélekvesztőt azonban az ókori papok telerakták veszélyes és fondorlatos csapdákkal, melyekkel mindannyiuknak meg kell küzdeniük, akár az életük árán is.
Millió egy titok és megfejtésre váró talány, ami a ködös múlt homályába vész…
(tovább)

Janka196>!
Chris Land: Lélekvesztő I.

Nagyon izgalmas és eseménydús ez a történet! Már az elejétől kezdve imádtam. Nagyon tetszik Egyiptom és történelme is, így engem magával ragadott, ráadásul az ilyen jellegű könyveket és filmeket is szeretem (pl. Indiana Jones).
Tetszettek a karakterek jellemzése, stílusa és érzelmi világa. A kedvencem, hogy az író humorosan írta meg, így nem lett száraz a történet. Tényleg nagyon sokat nevettem rajta! Főleg mikor a kis Mirával (Szutykoska) való párbeszédeket olvastam, na de a „múmiaboncoló” se kispályás. :D
Tetszett Webster gondolkodása, hogy ilyen nagyszájú, szókimondó, és közben ha egy gyerek van a közelében akkor kenyérre lehet kenni. Bátor nő, aki egy idegen országban is feltalálja magát, főleg ha rákényszerítik, ráadásul okos is.
Jól van felépítve a könyv, minden egymás után történik, és van amit nem értünk vagy meglepetést okoz, de az a későbbiekben magyarázatot ad. Kalandos, érzelmes, szenvedélyes, szomorú, humoros és imádnivaló ez a könyv. Mindenkinek csak ajánlani tudom, hiszen elvisz magával egy utazásra, amit biztosan nem bánunk meg. :D

Popovicsp87 P>!
Chris Land: Lélekvesztő I.

Christina Webster munkanélküliként összefut egy Doug Dykens nevű alakkal és egy apró félreértésnek köszönhetően Egyiptomba kerül, és egy rejtély közepébe csöppen.

Kezdeném a hölggyel. Christina eléggé nagyszájú, és jó beszólásai vannak. Talpraesett, bár az övéhez hasonló helyzetekben én nem lennék ennyire nyugodt. Az ő szemszögéből látjuk az eseményeket, néha szokni kell a stílusát.
Később megismerhetjük az archeológus Ramant és barátját, Lahoudot, aki egy enyhén lökött múmiaboncoló-toxikológus. Ő a másik olyan karakter, akinek a szövegein jót nevettem, olyan, mint egy hóbortos professzor.
A történet rengeteg információval lát el minket, a leírások is jók, tényleg elhittem, hogy Egyiptomban vagyunk.
A történet kicsit lassan indul be, de ez csak az első rész, úgyhogy remélem a folytatás is legalább ennyire élvezetes lesz.

Pár dolog viszont fura volt. Az első, hogy nincsenek fejezetek, ezért a regény nekem néha egybefolyt.
Néhol hiányoztak a leíró részek, nem értettem, hogy a szereplők hogyan kerülnek egyik helyről a másikra. Lehet, hogy belemerültem a párbeszédekbe és nem tűnt fel az utazás.

Kellően rejtélyes, humoros és izgalmas olvasmány.

Kopácsi_Krisztina IP>!
Chris Land: Lélekvesztő I.

Örülök, hogy elolvashattam Chris Land első könyvét!
Kaland, izgalom, rejtély, misztikum, humor. Ez mind-mind megtalálható a könyvben.
Egyiptom az egyik kedvenc országom, így még izgatottabban vágtam bele az olvasásba. És nem csalódtam!
Már néhány oldal után beszippantott a történet, és fogva tartott egészen a végéig, akarom mondani, az első rész végéig.
Imádtam a sztorit, a helyszíneket és a karaktereket!
Christina, a belevaló csajszi és Raman, az archeológus, aki igazi, dögös pasi, rögtön a szívembe lopták magukat, de legjobban Lahoudot, a lökött múmiaboncolót kedveltem.
A párbeszédek viccesek, pergősek voltak, a tájleírások pedig nagyon élethűek.
Tökéletes egyensúlyban volt a történetben a misztikum, a kaland és humor.
Élveztem minden percét és nagyon várom a történet folytatását!
Jó szívvel ajánlom mindenkinek! :-)

Chris Land: Lélekvesztő I.

Elképesztő! Fenomenális! Imádom! Kell a következő!!!!
Elhűlve olvastam el a Lélekvesztőt, hihetetlen, hogy első könyves szerzőről van szó. Tehetséges! Eddig, hol a bánatban volt? Komolyan. Imádtam!
Lahoud, hát ez az ember csúcs!
Istenem, Lahoud micsoda beszélőkéje van. S az iram, amit diktál az írónő… Egy percet sem lehetett unatkozni.

Bővebben itt olvashatod:

Buótyik_Dorina I>!
Chris Land: Lélekvesztő I.

Mivel csak a munkahelyemen tudtam olvasni pár oldalt, így nem igazán tudtam elképzelni és számomra nagyon vontatott volt a történet. Nehezen haladtam az olvasással, közben otthon mást is olvastam.

A történet eleje tetszett és az írnok szavai vagy visszaemlékezései. Jók voltak a leírások, nagy szókinccsel rendelkezik az írónő. A mérgek terén nagyon járatos. Jó volt Egyiptomban lenni, tényleg ott éreztem magam.

Nekem ez a humor nem jött be. Sőt, Christina Webster egyenesen idegesített. Sok szereplő volt és csak kapkodtam a fejem, ki kivel van. Lassan haladt a sztori, nyilván azért, mert több részes. De én többet vártam volna, több történést. A párbeszédek is némelyek feleslegesek voltak és nem odaillő. Kicsit zavart.

Köszönöm a lehetőséget az írónőnek, hogy olvashattam. Összességében olvasható könyvet írt, várom a következő részt.

marilyn_marilyn>!
Chris Land: Lélekvesztő I.

Amióta olvastam itt a Molyon, hogy ez a könyv létezik, azóta szeretném elolvasni és most végre sikerült.
Elrepülünk Egyiptomba, ahol Christina Webster kalandos mindennapjait olvashatjuk.
Na jó, ez így egyáltalán nem fejezi ki, hogy ez egy izgalmas, magával sodró és roppant mód vicces történet.
Kincskeresés, titkok (rengeteg titok), legenda, sírok, kincsek, harc.
Közben egy kis intrika, verés/verekedés, gyilkosság.
Egy percre sem unatkoztam, amíg olvastam. Sokszor hangosan kuncogtam. Egyszerűen nem lehet megállni, amikor Hófehérke és a múmiaboncoló társalognak. :)
Most már nagyon kíváncsi leszek, hogy hogyan fog záródni ez a kalandos utazás.

Tasenka>!
Chris Land: Lélekvesztő I.

Zseniális! Kalandos! Izgalmas! Az elejétől kezdve, a főszereplő Christina „bőrébe” bújva olvastam. Elrepít egy más világba, átéled a varázst. Mikor is lesz folytatás?
Most a családon van a sor, már olvassák.

aurora_lewis_turner IP>!
Chris Land: Lélekvesztő I.

Lélekvesztő első része egy Egyiptomban játszódó kalandregény, mely tele van ezen műfaj jellemzőivel. Van benne bőven áskálódás, izgalom, misztikum, szerelem, viszont valahol a regény közepénél túlságosan kuszává válik. Egyik pillanatban egy szorult helyzetben, jelenetben voltam, a másikban meg már gyerekekkel ültem biztonságban egy szobában. Az is furcsa volt, hogy az E/1-es elbeszélést időközönként E/3-as elbeszélés váltja fel. Ez a jellemző is zavarossá tette számomra a cselekményt. Az viszont biztos, hogy az írónő kiválóan ismeri ezt a kultúrát, sok és alapos kutatómunka áll a regény hátterében. A jellegzetes írói stílusát is megkedveltem a könyv végére. Köszönöm, hogy elolvashattam.

Bővebben itt olvashatjátok a véleményem:

Gaby70 P>!
Chris Land: Lélekvesztő I.

Huha!Rögtön az elején bekerülünk egy izgalmas,kalandos történetbe!Ez végig így is marad!Rejtély,misztikum,kaland,izgalom,végig fenn tartja az érdeklődést.Én nagyon szerettem volna elolvasni ezt a könyvet és a szerencse által megnyertem az írónőtől.Nem csalódtam!Ajánlom mindenkinek!Nagyon várom a folytatást!

Pappné_Tóth_Gabriella>!
Chris Land: Lélekvesztő I.

Letehetetlen. A főhősnő karaktere egy igazi magyar nő. Dinamikus, misztikus, és nagyon szeretni való. A Lélekvesztő fordulatokkal tűzdelt, mozgalmas, nagyon sajnáltam, hogy vége szakadt. Várom a 2. Részt!

Kopácsi_Krisztina IP>!

Omar elkapott, a Roverhez cibált, erre gyilkos dühvel néztem rá, aztán
elsápadtam gúnyos félmosolyától, ami épp olyan volt, akár az első
találkozásunkkor. Bevágott a hátsó ülésre, mintha őrzőm lett volna, mellém
ült, és nem tágított a közelemből. Szinte sugárzott róla a fenyegetés,
veszedelmes hangulata csendre intett. Elszánt tekintete a régészre rebbent,
akit nekilöktek a várakozó autónak, erre a nyitott ablakon át megragadta a
karját. – Nem venném a szívemre, ha valami őrültség fordulna meg a
fejedben.
– Ne fenyegess, a nővel meg rendesen bánj – szállt be a volánhoz, míg a
jobbomra egy koszos arab furakodott, aki rávert a térdemre, és tetszett neki,
hogy ott maradt a keze.
– Viszed innen a mocskos praclid – rámoltam le két ujjal fölcsippentett
redvás mancsát, a palesztin pedig a szeme közé dugta a mutatóujját, így az
arab a sarokba húzódott.
A núbiai is bekényszerítette magát a Nissanba, morgolódva hátrébb
állította az ülést, s miután a járművek megteltek, reggel lett.

Kapcsolódó szócikkek: Nissan
Magyar_Szerzők_Könyvei_Blog P>!

Árulja el, mit keres még, s ígérem, elhozom magának jó pénzért azt is, amiről nem tud, ha megmondja, hogy mikor indul a menetrend szerinti tevém.

Magyar_Szerzők_Könyvei_Blog P>!

Csak a sötétségben rejlik veszély, a halál mindenkit utolér, az ítélet elkerülhetetlen. A holtak nem bántanak, a halandók annál elevenebbek az éjben.

Magyar_Szerzők_Könyvei_Blog P>!

– Semmi baja az idegeimnek, egyébiránt Christina Webster vagyok, hát te?
– Azizi Mohamed Abdullah al-Harun Nasef ibn Raman.
– Ennyi egy személyben? Teremtő atyám, nem fukarkodtak a szüleid.

Bombicz_Judit IP>!

Ha a vagyonomra gondoltam, röhögőgörcsök közepette
fetrengtem volna Sasorr előtt, de ha arra, hogy őt jelölték ki jövendőbelimül
az égiek, sírva fakadok, és zokogva borulok az asztalra. Segélykérően néztem Hatsepszutra, akinek haragos tekintete visszatérített a jelenbe.

Bombicz_Judit IP>!

– Honnan gondolja azt, hogy több tekercs lehet, mint kettő?
– Hírek terjengnek róla.
– Mifélék? – pillogott ártatlanul a vén róka.
– Elárvult papirusz méretben és terjedelemben hozzáillő társakat keres. A
külalak nem lényeg, lehet divatjamúlt, régimódi, de tartalomban legyen
azonos az érdeklődési köre.

Magyar_Szerzők_Könyvei_Blog P>!

Nem értem, mit esznek rajtad, de döglenek utánad az európai nők, az ízlésed viszont folyamatosan javul.

Magyar_Szerzők_Könyvei_Blog P>!

Hol szedted fel ezt a nőt? Miért nem hagytad ott, ahol volt? Azonnal vidd vissza, és kérj helyette másikat. Azzal is beérem, ha Hófehérkét hozzáadod a királyfihoz, és a törpéket kapod cserébe, én pedig kerítek egy bányát, amiben…

Magyar_Szerzők_Könyvei_Blog P>!

– Lahoudra van szükségem.
– Velem már meg sem elégszel?

Lélekvesztő sorozat · Összehasonlítás