Jaguár ​árnyéka (Webster 3.) 7 csillagozás

A végzet koponyája
Chris Land: Jaguár árnyéka

Christina ​Webstert Közép-Amerikába küldik a kristálykoponya, azaz a lembal fellelhetőségi helyére, de alig éri el a Mayort, a majakutató máris hazapaterolná, régész párja egy csillagász miatt meg sem ismeri, a nő viszont rengeteg tudóssal, banditával, egy kalandorral és egy mosómedvével a sarkában a faragott kvarcot akarja megszerezni.
Vajon mi kerül elő a kutatóárokból? Mit derít ki Webster médiumként, amitől feltárulkozik előtte a letűnt kor? Múlt és jelen egybeforr? Tollaslabda erőszakolná meg sorra a férfiakat? Mit akar jó pár Isten, s mit takar a Jaguár árnyéka?
Míg a lembalért ádáz harc dúl, a természet ősi, vad erői is életre kelnek, hisz’ a megmunkált ásvány nem más, mint maga a halál, a 13-as, a Végzet Koponyája, amely véget fog vetni az életnek, s a világnak!
Chris Land Lélekvesztő című regénye után felülmúlja önmagát, az írónő nem adja alább, sőt, elgondolkodtatóan, humorral szövi át és felpörgeti a történelemnek eme rejtélyes témáját. Múlt és jelen… (tovább)

NewLine, Bakháza, 2021

Kopácsi_Krisztina IP>!

Chris Land: Jaguár árnyéka A végzet koponyája

Egy újabb remekmű, Chris tollából! Igaza volt, amikor azt mondta, hogy ez még jobb lesz, mint a Lélekvesztő! Pörgősebb, humorosabb, összetettebb volt, imádtam! Rengeteg érdekes információt, érdekességet tudtam meg belőle; egyszerre szórakoztató és informatív! Mindenkinek ajánlom, hogy jó erősen kösse fel a gatyáját és egy százas papírzsepit készítsen be (a nevetéstől potyogó könnyek felitatására)! Gratulálok! Szuper volt, ügyes vagy, várom a következő történetet!!

fejesgabor>!

Chris Land: Jaguár árnyéka A végzet koponyája

Egy újabb remekmű. A Lélekvesztő már kikövezte az utat, és ez a könyv még magasabbra tette a mércét. Egyszerre pörgős és humoros regény, ami ráadásul hihetetlenül érdekes háttérinfókat adagol, úgy hogy egy percre sem akarod abbahagyni az olvasást. Abszolút kedvencem lett a kalandregény kategóriában. Köszönöm hogy olvashattam, és remélem sok embert fog elérni ez a könyv.

Pappné_Tóth_Gabriella>!

Kedves Chris!
Azt kell mondjam nem csalódtam. Nagyon állat! Tényleg sikerült felülmúlnod önmagad.
Tollaslabda nem nő?
Az a mosómedve lesz a kedvencem.
GRATULÁLOK!

– Mennyi időm van még?
– Egy élet, ha bízol magadban és bennem.

SignoraSchneider IP>!

[…] ledermedtem a legalább hat centis, szőrös, kéklábú tarantula látványára, majd fölpillantottam a biológusra. – Szedd le rólam! Szedd már le!
– Ne bántsd!
– Ne bántsam? Ő ne bántson engem.
– Ez a pók csak párosodásra alkalmas nőstényt keres.
– Hát én nem vagyok hajlandó rá, ezt rögtön értesd meg vele!
– Pedig a méret megfelel, mert a nőstény mindig nagyobb a hímnél.
– Hülye – kaptam idegbajt, amint a nyolc hosszú, szúrós láb elkezdett motozni rajtam. – Jézusom! Üssétek már agyon, de ne rajtam.

SignoraSchneider IP>!

– Ismerkedjetek össze, már te és a lárva, mert te leszel az asszisztensem.
– Én? – hebegtem.
– Hát nem a féreg.

SignoraSchneider IP>!

– Salvador, ez a nő vak – súgta nagyon halkan a ponchós Csimbóknak.
– Ez meg itt siket, de hallottad a harmadikat, Juan Ramirez? Az idegbeteg lehet. Talán csökkent képességű külföldieket üdültetnek a dzsungelben […]

SignoraSchneider IP>!

A vulkánok magmáinak olvadt kőzetei lehűltek, belőlük kristályok keletkeztek, melyek magukba foglalták az összes könnyet, amely a gyötrelmek idején hullott a földre.

SignoraSchneider IP>!

Nyugi, cica, a fájdalom tart minket életben, igaz? Na, jó, azért nem szenvedünk annyit, hisz’ csupán röpke idő adatott nekünk a Földön, aztán csak megértjük, hogy miért is éltünk.

– Amúgy hol a ruhád?
– Lerágta rólam egy tatu.

SignoraSchneider IP>!

Ne reménykedj, nem olyan könnyű meghalni.

SignoraSchneider IP>!

Tudod, manapság sok szakmai tekintélyt félemlítenek meg, nehogy nyíltan kimondja a véleményét egyes témákról, mert a tudományos hírnév törékeny. Ha kockára teszed a hírneved és a kutatási munkálataid során eltérő véleményed alakul ki a szakmában megszokottól, amit még közzé is teszel, akkor olyan kritikai támadásban lesz részed, amely a közvélemény szemében lejárat, a kollégák körében pedig számkivetetté tesz. A konfliktust pedig általában azok a munkatársak támasztják, akik nem vesznek részt terepmunkákban, nem végeznek ásatásokat, hanem egy íróasztalnál görnyednek egész nap… tisztelet a kivételnek […]