I ​Love Dick 3 csillagozás

Szeretem a faszit
Chris Kraus: I Love Dick

Chris, ​a harmincas évei végén járó, független filmekkel foglalkozó nő és egyetemi tanár férje vacsorázni indulnak a férj egyik ismerősével, a titokzatos és karizmatikus Dickkel. A férfi és Chris közt szinte izzik a levegő, és a találkozást követő hetekben a nő képtelen kiverni a fejéből a különös estét. Sylvère, a férj a kezdeti sértettség után rájön, hogy csak úgy tarthatja meg feleségét, és csempészhet egy kis izgalmat kettejük egyre inkább ellaposodó házaséletébe, ha valamilyen módon ő is részt vesz a játékban. Mivel nem lehetséges a közeljövőben újabb találkozó Dickkel, a legtöbb, amit a pár tehet, hogy hosszú leveleket írnak neki szerelemről, irodalomról, művészetről, és persze a szexualitásról.
A kérdés csak az, hogy mit szól mindehhez Dick…

A kilencvenes évek feminista kultuszkönyvéből az Amazon 2016-ban saját gyártású sorozatot készített.

„Az I Love Dick a vágy megismeréséről szól, a vágyról, ami nem feltétlenül jelent egyet a passzivitással és a… (tovább)

Eredeti mű: Chris Kraus: I Love Dick (angol)

Alexandra, Pécs, 2017
320 oldal · ISBN: 9789634470854 · Fordította: Alexovics Ingrid

Chris Kraus: I Love Dick

Chris Kraus: I Love Dick Szeretem a faszit

Nyilvánvaló, hogy ezek az írások a posztmodern értelmiség legbetegebb formában megjelenő elidegenedésének manifesztációi. Valójában sajnálatot érzek az ilyen önmagából táplálkozó, parazita szövegburjánzás láttán… Ezenfelül zseniálisnak tartom.
Ajánlatos annak elolvasni, aki szereti a személyes írásokat és nem retten meg a többszörösen összetett mondatoktól.

Fanni_214

– Le akarok feküdni veled. – Aztán hozzátettem: – Azt akarom, hogy szeretkezzünk egymással.
Azt kérdezted tőlem:
– Miért?

Fanni_214

5. Szeretem azt a kifejezést, hogy „paleologikus”, mert olyan egyiptomi dolognak hangzik.

Fanni_214

Előző éjjel a szegénységről álmodtam. Függetlenül attól, mit mondanak a gazdagok, a szegénység nem egyszerűen hiány, hanem egy gestalt, egy pszichológiai állapot.

Fanni_214

A művészettel, akárcsak istennel vagy az emberekkel, nincs addig semmi baj, míg az ember hisz benne.

Fanni_214

„A tudatalattit meg kell teremteni” – írta Félix a Mary Barnes utazásában.