Rejtekhely 3 csillagozás

Chris Kelvin: Rejtekhely

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Próbagoblin könyvek

Magánkiadás, Miskolc, 2020
84 oldal · ISBN: 9786150086316 · Illusztrálta: Kasza Magdolna, Juhász Ernő

MóroczMárk>!
Chris Kelvin: Rejtekhely

Ismét egy olyan kis alig ismert mű amire véletlenül bukkantam rá. Már az első történet megfogott és odaragasztott a képernyőhöz.
Első körben megismerkedünk egy családdal, ahol mindennapos apuci ivása és az asszony verése. A kissrác meg mit tud tenni, a kishúgát védelmezi és a szobában játszik vele amíg apuciék kint dajdajoznak. spoiler Noice…

A többi történet is nagyon jó, hát az Angyalka meg olyat szólt hogy rég pislogtam könyvön ennyit off. Várom az író többi művét.

Sren>!
Chris Kelvin: Rejtekhely

Ha szeretnél egy tényleg igazi-beteget borzongani, ha unod az egykaptafa- (vagy épp erőlködve "újatakarokmondani") horrort, akkor Kelvin. Ha tele a hócipőd a sztereotípiákkal, ha nagy a szakadék a közönséges hentelős vagy nyögvenyelős pszicho között, akkor Kelvin. Ha majd elmondhatod magadról, hogy nem tudtad: olvastál vagy hallucináltál, akkor elmondhatod: Kelvint olvastál.
Utálni a kevésnyi oldalszám miatt fogod.

Riley_Ocean>!
Chris Kelvin: Rejtekhely

Zsigeri. Az ereje a merítésben van, ami kézen fogta az ösztönös tehetséget. Nem látok gore-t ott, ahol mások. Horrorba bújtatott mélylélektant látok. Kitettség, egyedi perspektíva, magányos vergődés, máskor bénultság vonul át a novellákon. Rideg mind. A fájdalomtól, és a félelem mélységétől, azonban különös melegséget kap. Az olvasó együtt érez, mert a karakter sebzett. Távolról sem iparos, ez a cucc tébolyultan spéci. Szívesen mártóznék terjedelmesebb írásában. Kiforrottabban. Itt arra gondolok, hogy a vagány felütéseivel ritmust ad, csakugyan lázálomba csavar, és beszorongat, úgy érzem, nem olvasok, pokolra szállok, mégis kurta zárást kapok. Nincs katarzis, nincs megoldás. Ellenpontozandó az Angyalka, amibe az író úgy ereszt bele, olyan töményen, hogy katartikusabb nem is lehetne. Jelen van, és végig viszi. Az Angyalka perspektívája nem egyedi, ezzel együtt nem is gyakori. Számomra, mégis a Nora szorongása, és a Vakvágány kitaszítottsága hatol le igazán. Mi lenne, ha az író kontemplálódna, így magasabbról, mindenttudó E/3-ban mesélne? A novella bemelegítés a regényhez.