Brief ​coaching 3 csillagozás

Megoldásközpontú megközelítés
Chris Iveson – Evan George – Harvey Ratner: Brief coaching

„A ​coaching eleganciájáról és szépségéről írt talán legforradalmibb jelenleg kapható könyv. A szerzők mintegy 30 év tapasztalatát sűrítették a könyvbe, az olvasó kezébe helyezve a coaching esszenciáját. Könnyed és kellemes olvasmány, ugyanakkor elgondolkodtató és egyben gyakorlatias. Az olvasó könnyen azon kaphatja magát, hogy a javasolt kérdéseket, megfogalmazásokat akár már a következő coachingbeszélgetésében is alkalmazza, hiszen vonzók és zseniálisak. Ráadásul lenyűgöző, hogy egészen rövid idő alatt milyen tartós változásokat eredményeznek. Hihetetlen? Olvassa el, és tanuljon a legjobbaktól! Hasznos olvasást!”
Peter Szabó MCC, a „Rövid és tartós coaching” társszerzője, a Solutionsurfers egyik alapító tagja

A megoldásközpontú megközelítés olyan új szemléletet ajánl, amely arra fókuszál, hogy miből fogja tudni az ügyfél, hogy céljait elérte, és mit tesz már most is, ami segíti majd, hogy ezt megtegye. A megoldásközpontú coach a megoldás felé… (tovább)

224 oldal · ISBN: 9789630890755 · Fordította: Szilágyi Miklós, Polgár Natália

Mircsi
Chris Iveson – Evan George – Harvey Ratner: Brief coaching

Nagyon inspiráló, hasznos könyv. Azt hiszem, én azt szűrtem le belőle, hogy a megoldásfókusz azért tud működni, mert azt ember végiggondolja a lehetőségeit, aztán „fake it till you make it”. Ahogy beszélsz az ideális jövőről, rájössz, hogy hogy viselkednél abban a helyzetben. Ha pedig el kezdessz úgy viselkedni, akkor úgy is kezdessz érezni, és akkor a környezeted is elkezd úgy viselkedni. Olyasmi ez, mint egy önbeteljesítő jóslat!