Rozsomák: ​Adósság és becsület 44 csillagozás

Chris Claremont – Frank Miller: Rozsomák: Adósság és becsület

Rozsomák a világ legnépszerűbb és legveszélyesebb mutánsa, az X-Men tagja. Általában zárkózott, mogorva, ám egy korábbi kaland során találkozott a gyönyörű Marikóval, akivel egymásba szerettek.
Mivel egy ideje nem kap hírt róla és a levelei felbontatlanul érkeznek viszsza, elutazik Japánba. Ott kellemetlen meglepetés éri: Singen nagyúr, Mariko apja egy becsületbeli adósságát rendezte azzal, hogy lányát férjhez kényszerítette egy üzlettársához.
Rozsomákra megszégyenítő vereségek és kegyetlen ellenségek egész sora vár: rivális Jakuza-vezérek, nindzsák, a Kéz emberei és egy életveszélyes bérgyilkosnő.

Rozsomák címen is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1982

Fumax, Budapest, 2007
96 oldal · ISBN: 9789638760654 · Fordította: Kvaszta Ádám · Illusztrálta: Frank Miller

Kapcsolódó zóna

!

Marvel

716 tag · 782 karc · Utolsó karc: 2024. március 12., 17:32 · Bővebben

Rozsomák

phetei>!
Chris Claremont – Frank Miller: Rozsomák: Adósság és becsület

Régi jó történet, ahol Rozsomák még nem egy elpusztíthatatlan, instant sejtosztódással gyógyuló amőba volt; visszatekinthetünk az eredet közelébe, honnan indult Rozsomák, láthatóvá válik a fájdalmas kontraszt azzal amivé vált miután, az adamantium mellé beöntötték a marketingumot is.
A konfliktusok hirtelen kialakulnak és még még annál is gyorsabban torkollnak vérgőzös megoldásba. A felállás egyszerű, átlátható, szürke árnyalatoktól mentes, ahol pedig mégsem, ott segít a zavaró elmeket elfedni klisék jótékony homálya. A végén mindenki megkapja ami neki jár, legyen az többszörös nyílt törés, hosszanti vágások a mellkason, felszakadt artériák vagy épp az áhított nő. Teljesen olyan érzés mint egy Conan novellát olvasni. :)
Csak ajánlani tudom.

fowler P>!
Chris Claremont – Frank Miller: Rozsomák: Adósság és becsület

Az első találkozásom Rozsomákkal és az X-Mennel a Pókember első sorozatának 35. számában megjelent „A sötétség hercege” című epizódhoz köthető. Rozsomák karaktere tudatosan úgy lett alakítva az évek/évtizedek során, hogy bárhol csatlakozik a nagy történetfolyamhoz az olvasó, egyből érdekelni kezdje a hozzá kapcsolódó „mitológia”. Erre egy jó nagy lapáttal rá is tett az első magyar nyelvű X-Men Rozsomák és Mariko esküvőjével (illetve annak elmaradásával), ami egyrészt jó kezdet volt a magyar sorozathoz, másrészt tökmindegy lett volna, melyik részt választják az első magyar kiadáshoz, mindenképp „bele a lecsóba” indítás volt ez, bele a Claremonti életmű közepébe. Az első X-Men kiváló alapot biztosított ahhoz az űrhöz és hiányérzethez, amit magyarul az Adósság és becsület megjelenése tudott csak csillapítani (angolul már jóval korábban utánajártam Rozsomák élettörténetének). Frank Miller rajzait mindig imádtam, Claremontról pedig csak szuperlatívuszokban lehet beszélni, amit az X-Mennel és Rozsomákkal művelt az vitán felül zseniális. A kötet egyetlen hibája, hogy a mai napig egyedülálló – valamiért „klasszikus” X-Ment és mellékszálait nagyon nem ér(het)i meg magyarul kiadni… legnagyobb bánatomra.

Fumax, Budapest, 2007
Th3DarkKn1ght>!
Chris Claremont – Frank Miller: Rozsomák: Adósság és becsület

Film Noir szerű képregény. A történet és a hangulat alapján Frank Miller is írhatta volna, de itt, mint rajzoló közreműködött. Látszik, hogy nagy hatással volt rá a manga stílus. Magáról a történetről essen néhány szó. Rozsomák japánba utazik, hogy felkeresse szerelmét, Mariko-t, aki időközben belekényszerült egy érdekházasságba. Logan kifejezi „nem tetszését”, ám ezt Mariko apja nem tolerálja és csúnyán lealázza a szőrös kis mutánst. Miután Tokió utcáin magához tér, egy számára ismeretlen nő siet a segítségére és innentől kezdve csak bonyolódik a helyzet. Chris Claremont-nak sikerült egy nagyon egyszerű, és néhol szórakoztató történettel elindítania Rozsomákot az önálló címében. Viszont nem túl maradandó és sajnos a sok önismételgetés kicsit idegesítő is. Annyira semleges élményt hagyott bennem, hogy eléggé nehezen tudok írni róla bármit is. Az biztos, hogy ebben a kötetben definiálták úgy a karakter jellemét, amiért a legtöbbünknek a mai napig Ő a kedvenc mutánsa. Még annyit, hogy most kifejezetten örültem a Happy End-nek!

Emerson>!
Chris Claremont – Frank Miller: Rozsomák: Adósság és becsület

Tudom, hogy az a „hagyományos” képregény kötetbe fűzésének hozománya, hogy baromi sok az önismétlés… De amikor már ötödszörre kellett elolvasnom, hogy Rozsomák mekkora übergigahatalmaserővel rendelkező fenevad, akkor már kicsit bepöccentem. Annak viszont nagyon de nagyon örültem, hogy a megfilmesítés abszolút nem követte hűen az eredeti sztorit. Ilyet biztos nem szerettem volna a vásznon látni.

Nelli0805>!
Chris Claremont – Frank Miller: Rozsomák: Adósság és becsület

Jó volt ez a képregény. Különösen azért tetszett, mert Japánban játszódik :-)
A filmek alapján megkedveltem az X-ment és Rozsomákot, és az Asság és becsület alapján készült film is tetszett.

GreggDoUrden>!
Chris Claremont – Frank Miller: Rozsomák: Adósság és becsület

Ebben a kötetben Rozsomák Japánba tesz látogatást, mivel Mariko-val akar találkozni, hogy végre válaszokat kapjon kérdéseire. Persze nem megy olyan gördülékenyen semmi, így Logan hamar egy nindzsákkal és shurikenekkel hemzsegő világban találja magát, ami még mindig elég intenzíven táplálkozik a régi feudális keleti kultúra elemeiből.
Ennek a kalandnak a során Logan nem magáért küzd, hanem első sorban másokért, valamiért azért, hogy ezzel visszaszerezze a tőle jogtalanul elvett becsületet.
Maga a képregény nagyon izgalmas, és sok manga stílusú elemből épül fel, ami Frank Miller-nek köszönhető. Ezzel a módszerrel tökéletesen átadja a Japánra jellemző hangulatot, és engedi útjára az olvasót ebbe a veszélyekkel teli korrupt világba.

A Kíméletlen jövő c. képregényhez hasonlóan ez a szóló történet is nagyon tetszett. Logan egy nagyon jól összetett karakter, az X-Men legikonikusabb szereplője, akinek a történeteit mindig szívesen fogom elolvasni. Abszolút ötből öt csillagos!

TribeBubu P>!

Persze, lehet, hogy elbukom, de ez még mindig jobb, mint nem tenni semmit. Az maga a halál. A lélek halála.

68. oldal, III. rész - Elveszve (Fumax, 2007)

Kapcsolódó szócikkek: halál · lélek · Rozsomák
pelikanbence>!

A nevem Rozsomák! A legjobb vagyok abban, amit csinálok, bár, amit csinálok az nem valami szép.

Jason Aaron – Brian Michael Bendis – Matt Fraction – Ed Brubaker – Jonathan Hickman – Kathryn Immonen – Kieron Gillen – Steve McNiven – Jeph Loeb – Christopher Yost – Rick Remender – Kaare Andrews: Az Angyalok az X-Men ellen 1-3.
Stan Lee – N. Korok – Richard K. Morgan: Fekete Özvegy
Jason Aaron – Gerry Duggan – James Robinson: Doktor Strange 2. – A mágia végnapjai
Stan Lee – Arnold Drake – Steve Gerber – Bill Mantlo – Jim Valentino – Jim Starlin – Dan Abnett – Andy Lanning – Brian Michael Bendis: Mi vagyunk a Galaxis Őrzői
Jason Aaron – Al Ewing – Daniel Kibblesmith – Gerry Duggan: A Birodalmak háborúja
Donny Cates – Chris Hastings – Kieron Gillen – Katie Cook – Ryan North – Al Ewing: Thanos győz
Kelly Sue DeConnick – Warren Ellis: Marvel Kapitány: Magasabbra, távolabbra, gyorsabban
Ed Brubaker – Mike Carey – Peter David – Craig Kyle – Christopher Yost: X-Men: Messiáskomplexus
Jonathan Hickman – Gerry Duggan – Nick Spencer – Kelly Thompson – Al Ewing – Chip Zdarsky – Jason Aaron – Adam Santangelo: A hihetetlen Pókember – A kör bezárul
Geoff Johns – James Robinson: Sólyom: Végtelen repülés