100. legjobb krimi könyv a molyok értékelése alapján

Kivégzés (Robert Hunter 2.) 127 csillagozás

Chris Carter: Kivégzés

Robert Hunter és Carlos Garcia hajnalban érkeznek a tetthelyre. A helyszínelőszalagok mögött egy fehér templom húzódik meg a lámpák fényében. Képeslapra való látvány így, karácsony előtt. Ami azonban az épületben várja a két nyomozót, cseppet sem az: mindenhol vér, összefröcskölt padló, vérben ázó oltár és egy holttest reverendában, kutyafejjel a nyakán. Ki és miért változtatta mészárszékké a katolikus templomot? Mit jelent a holttest mellkasára festett szám? Nem ő lenne az első áldozat, netán újabbak következnek?

A Hunter-Garcia-páros egy brutális sorozatgyilkos nyomába ered, vállt vállnak vetve, sokszor feletteseik parancsa ellenében haladnak előre megállíthatatlanul, hátha valakit még megmenthetnek a rémálomtól. A gyilkos ugyanis nem mást akar, mint valóra váltani az áldozatai rémálmát – mert ismeri a múltjukat, a titkaikat, a legnagyobb félelmüket, és tudja, hogyan fokozza még tovább a rettegést. A végsőkig.

Eredeti mű: Chris Carter: The Executioner

Eredeti megjelenés éve: 2010

General Press, Budapest, 2016
356 oldal · ISBN: 9789636438708 · Fordította: Őri Péter
General Press, Budapest, 2016
356 oldal · ISBN: 9789636438920 · Fordította: Őri Péter

Robert Hunter · Carlos Garcia · Barbara Blake · Hermano Cordobes · Ian Hopkins · Jonathan Winston · Mike Brindle

Los Angeles

Zsófi_és_Bea P
Chris Carter: Kivégzés

Hűha, megint egy jó kis egynapos krimivel volt dolgom! :) Félreértés ne essék, az egynapos egyáltalán nem egy negatív jelző, hanem egy nagyon is jó minősítés, ugyanis a könyv olyan letehetetlen volt, hogy egy napra ki is vontam magam itthon a forgalomból, kivonultam a könyvvel a kertbe, és egy az egyben végigolvastam.
A kegyetlen gyilkos utáni hajsza az oldalakon keresztül egyre izgalmasabbá és feszültebbé válik, mindig egy új, apró részletet fed fel számunkra az író, ezért is volt a könyv letehetetlen.
Amikor pedig Robert és Carlos összerakta a nyomokat, és megismertem a gyilkos lehetséges indítékait, nálam fordult a kocka, és elkezdtem egy kicsit a gyilkosnak is szurkolni, mindezt persze úgy, hogy azért a Hunter-Garcia páros sikerében is reménykedtem, érdekes egy kettőségben szenvedtem… :)
Bővebben:http://konyvutca.blogspot.hu/2016/07/chris-carter-kiveg…

FairyDust P
Chris Carter: Kivégzés

– Sokat olvasok, gyorsan olvasok, és nem alszom sokat.
Imádom, gyerekek, imádom.
Chris Carter egy zseni. Nem gondoltam volna, hogy a Keresztes gyilkost túl lehet szárnyalni, de ezek szerint igen, hisz ennek a könyvnek sikerült. Már az első rész is gyomorfogató volt, ez már egyenesen visszataszító. Többször félbehagytam az olvasást és inkább letettem a könyvet, mert túl sok volt a trancsír. De az utóbbi két mondatomat értsétek jó értelelmbe. Olyan undorító, hogy már zseniális. Mekkora paradoxon már ez? :D
A két nyomozó továbbra is felülmúlhatatlan. Ha létezne éves nyomozók gálája, tuti nekik ítélném a díjat.
Az egész ügy nagyon izgalmas, a nyomozás elképesztő, a gyilkos pedig WTF. Egy pillanatig nem tudtam megállapítani ki lesz a rosszfiú.
Olvassátok-olvassátok-olvassátok!

Zsuzsanna_Makai
Chris Carter: Kivégzés

Mindig előre elolvasom, ki a gyilkos, számomra így sokkal érdekesebb a könyv, mert csak arra figyelhetek, hogyan építi fel a szerző a regényt, hát Chris Carter, már az első könyvével is beszopatott, hogy tudjam, ne nézzem meg, ki a gyilkos, mert úgy is nevet váltott, és úgy sem fogom tudni, ki az, hát most nem is vettem a fáradtságot, hogy előrelapozzak, és milyen igazam volt….
A Hunter – Garcia páros most sem okozott csalódást, és én örülök az új kapitánynak is, mert jó arcnak tűnik.
A gyilkos kilétét félig sikerült kitalálnom, gyakorlatilag egyértelműen felé irányultak a nyilak.
Érdemes elolvasni, mert érdekes, olvasmányos, és izgalmas

Chris Carter: Kivégzés

Nem volt rossz, de a brutalitásával operált, ért el erős hatást. Kissé nyakatekert és ettől nem mindig hiteles, sok sablonnal, ami kétségtelenül hatásosan működteti. Ettől függetlenül erős, sötét és gonosz. Bővebben:

tmezo P
Chris Carter: Kivégzés

„Ez a gyilkos nem a „könnyűben” vagy az „egyszerűben” utazik. Láttad, milyen brutális volt a helyszín.”

Ez már jóval izgalmasabb volt az első résznél, és a gyilkosságok még extrémebbek voltak. Lehetett még fokozni az első részben kitalált dolgokat, sokkal több feszültséget is éreztem benne. A nyomozás „nyitottabb” volt, Hunter több dolgot megosztott most az olvasóval, mint korábban. Nem csak az ő fejében jött létre a megoldás, hanem itt zajlott tényleges nyomozás is.
Új szereplők is kerültek a csapatba, ami sztem jót tett a történetnek. Kifejezetten örültem az új kollégának, aki Hunterrel dolgozott. Nagyon sok háttérrinfót kiderített, amin agyalhatott az olvasó.
Most is csak a végén lett nyilvánvaló ki az elkövető, ez abszolút pozitív ismét. Jól elrejtette az író, és elég nyomós okot is talált ki a miértre.
Mellékszál is volt, ami egyáltalán nem volt rossz húzás, bekavart a nagy egészbe, és lehetett rajta gondolkodni.
Hunter megint „okos” volt, hozta a pszicho-mókus énjét, sok dolgot szuperül levezetett. Viszont ami egy idő után nagyon zavart, az a sok rövid fejezet, amik szinte mindig valamilyen felfedezéssel zárultak. Kissé bosszantott, hogy megakaszt, bár el kell ismernem, hogy a feszültéséget viszont az egekbe emelte.

Navi

Abszolút kedvenc :)
Mérföldekkel jobbnak éreztem az első résznél, pedig az is nagyszerű volt.
Pörgős, izgalmas, csak úgy hullottak az emberek. Fura volt ez az „érzéses” vonal, jó. Mollie szimpatikus karakter volt, kíváncsi vagyok, fel fog-e még bukkanni.
A Késelő kilétét hamar összekapcsoltam a megfelelő szereplővel.
Na de a Hóhér. Csak az utolsó előtti pillanatban esett le, de akkor hatalmasat koppant.
S, tegye mindenki a szívére a kezét, nem ugyanezt csináltuk volna mi is?
Most éreztem azt, hogy megértem a gyilkost és együtt érzek vele.
Már meg is vettem a sorozat köteteit :)

ggizi P
Chris Carter: Kivégzés

Ez nagyon brutális és kimondottan kegyetlen sztori volt. Rendkívül izgalmas és feszültséggel teli volt a nyomozás, bár volt egy pont, ahol egy cseppet elbizonytalanodtam. spoiler De ettől függetlenül nagyon lebilincselő krimi volt ezzel a beteg elkövetői módszerrel. Hunternél megint volt egy halvány túl tökéletes érzetem, de talán csak azért, mert már megszoktam, hogy szinte mindegyik szupernyomozónak van valami defektje, és az övé (ha van neki egyáltalán) még nem igazán került előtérbe.

smetalin
Chris Carter: Kivégzés

Nem biztos, hogy én Chris Carterrel szívesen lennék egy szobában huzamosabb ideig. Hihetetlen dolgok zajlanak a fejében, ez a rengeteg kín és szenvedés amit kitalál és leír!!!!!!Persze nekem mint olvasónak ezzel nincs bajom, de azért néha én is rácsodálkoztam, hogy miket képes kiagyalni. Szerintem ez a könyve még jobban brutálisabb a gyilkosságokat tekintve mint az előző, ez csillagos ötös. A szereplők viszont annyira nem voltak jók, a tetteik a stílusuk most gyengébb lett, és ezt a kicsit misztikus szálat is jobban ki lehetett volna bontani.
A gyilkos motivációja viszont nagyon jól el lett találva és meg lett magyarázva. Én nem is jöttem rá ki az. A másik gyilkos, a „késelő” azzal nem barátkoztam meg, az maradt mellékszál, nem kaptam elégséges magyarázatot, és ki is található ki is az.
Egyértelmű hogy még olvasok az írótól!!!

Kókuszka
Chris Carter: Kivégzés

Chris Carter nem finomkodik, ha már kivégzés, adjuk meg a módját. A bosszút kiáltó, bekattant elme igen sötét oldalát ismerjük meg. Brutalitása mellett egy igen fordulatos, továbbolvasásra ösztönző, izgalmas krimit kapunk. Kizárólag felnőtteknek, erős idegzetűeknek, a műfaj kedvelőinek. A nyomozópáros is jól van kitalálva. Nekem a misztikus mellékszál sem volt zavaró. A látomásokkal küzdő, saját apja miatt a pokol bugyrát megjáró Mollie menekülése még egy újabb izgalmat rejt.

Lénaanyukája P
Chris Carter: Kivégzés

Legelőször is megjegyezném, hogy Chris Carterrel nem is történhetett volna jobb dolog, mint hogy Magyarországon más kiadó és más fordító vette gondozásba a könyvét. Köszi, General Press és Őri Péter! nem kellett háromoldalanként a kidolgozott férfifelsőtestekről olvasnom, hála a magasságosnak.
Már az első rész is jó volt, de ez a második jobbra sikeredett. Jó durva gyilkok voltak, a nyomozás is pörgött, a gyilkost pedig sose találtam volna ki. Még az a kis misztikus vonal sem volt túlzás benne. Egyedül a végével volt egy kis problémám, túl gyors volt nekem, de semmi probléma ezzel sem, csak úgy megjegyeztem.
Ha van még Robert Hunter történet a tarsolyban, nyugodtan jöhet, vevő vagyok rá.

mate55

– Sokat olvasok, gyorsan olvasok, és nem alszom sokat.

Kapcsolódó szócikkek: olvasás · Robert Hunter
robinson P

– Maga katolikus? – kérdezte Winston doktor.
– Nem, csak sokat olvasok.

Kapcsolódó szócikkek: Jonathan Winston · Robert Hunter
mate55

– A sors iróniája, hogy az életben egyedül a halál biztos, nem gondolod?

Kapcsolódó szócikkek: halál · sors
mate55

– Nagyon beteg ez a város, öregem. Tele van erőszakkal.
– Az egész világ beteg, haver.

Kapcsolódó szócikkek: erőszak · Los Angeles

Miért, Uram?
Miért adsz, ha utána elveszel?

Lénaanyukája P

– Fiatalon még arról álmodoztam, hogy egyszer író leszek.
– Tényleg?
– Annyira szerettem olvasni, hogy természetesnek tűnt a választás.

tmezo P

– (…) Egy ember arcán mindent megváltoztathatsz, de a szeme ugyanolyan marad. Olyan, akár az ujjlenyomat.

Kapcsolódó szócikkek: Robert Hunter · szem · ujjlenyomat
robinson P

– Képzeld! – suttogta. – Pontosan tudom, hogy mitől rémülsz halálra.

mate55

– A rémálmok többsége megélt nyomasztó emlékek következménye.

Kapcsolódó szócikkek: rémálom · Robert Hunter
robinson P

– Valami konkrét helyre megyünk, vagy csak „kövesd a főnököt” játszunk?
– A Starbucksba megyünk.

Kapcsolódó szócikkek: Carlos Garcia · Robert Hunter · Starbucks