Lancelot ​a Kordé Lovagja 14 csillagozás

Chrétien de Troyes: Lancelot a Kordé Lovagja Chrétien de Troyes: Lancelot a Kordé Lovagja

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

PRAE.HU, 2020
252 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156199041 · Fordította: Vaskó Péter
PRAE.HU, Budapest, 2020
254 oldal · ISBN: 9786156199065 · Fordította: Vaskó Péter
Palimpszeszt, Budapest, 1999
252 oldal · Fordította: Vaskó Péter

Bene_Klári>!
Chrétien de Troyes: Lancelot a Kordé Lovagja

Néhol nehezen követhető, néhol túl szövevényes, de nagyon tetszett. Szép a fordítás.

Chrétien de Troyes: Lancelot a Kordé Lovagja

Egész jó volt ahhoz képest, hogy milyen régi. :P Hála az univerzumnak, amiért csak a kilencvenes években készült el a magyar fordítás.
Borzasztó, hogy Arthur királyt ilyen könnyű felszarvazni. Ez már Az első lovagban is olyan béna volt. Gyakorlatilag ott nyalakodnak mellette, ő meg tök gyanútlanul elvan. Jaj nékem, micsoda papucs.
Guinevra meg akkora drámakirálynő volt, hogy az agyamra ment. Bademagu lánya sokkal menőbb volt. Lancelot se lopta be magát a szívembe, olyan szeszélyes volt, mint egy lány, de fantasztikus lehet a vérképe. Jesszus, most komolyan, mennyi vére volt ennek az embernek? Azt vártam volna, hogy mindjárt meghal, erre állandóan harcolni akart. Mint egy középkori Rambo. O.o
Maga a történet olyan, mint egy mese, a hős legyőzi a gonosz bácsit és szerelmes lesz. Hogy miért, az nem derül ki. Azért a lovagi torna kimaradhatott volna, azt nagyon untam, és Lancelot csak azt bizonyította, hogy még nagyobb papucs, mint Arthur.
Eh, amúgy megerősítést nyert, hogy nem nekem valók a lovagok. Túlságosan…jók.
De mi lett a törpével?

(…) jóvá, széppé varázsol
a Szerelem minden tettet,
mit általa, s érte tesznek,
(…)

Belle_Maundrell >!

Eljön az est, suhanva hoz
homályt, és a tolvaj éjjel
puha, sötét köpenyével
elrejti a napot végre.