Ha ​eljön a péntek (Chicagoland Vámpírjai 2.) 215 csillagozás

Chloe Neill: Ha eljön a péntek

Az ​ember azt gondolná, egy ilyen főcím hatására a szeles város derék polgárai fegyvert fognak ellenünk, vérszívó szörnyetegek ellen. Ehelyett azonban tíz hónap elteltével olyan hírnevünk van, ami eddig csak a hollywoodi elitnek járt ki – paparazzókkal hadakoznak, akik nem sokkal veszélytelenebbek, mint a keresztet és karót lóbáló vámpírvadászok. Ne értsenek félre. Az emberek többsége nincs elragadtatva attól, hogy élőhalottakkal kell élnie, de legalább nem veszi ostrom alá a várunkat… egyelőre.
Mindez azonban menten megváltozhat, ha tudomást szereznek a rave-ekről, a csoportos vérszívópartikról, amelyeken a vámpírok úgy terelik össze az embereket, mint a marhákat, hogy degeszre igyák magukat. Így hát a „mesterem” – a több évszázados, ám kitűnő formában lévő Ethan Sullivan – azt akarja, hogy térjek vissza saját előkelő családom kebelébe, és én legyek az összekötő az emberek és a vámpírok között… és ne engedjem, hogy a média tudomására jussanak életünk kellemetlenebb… (tovább)

Eredeti mű: Chloe Neill: Friday Night Bites

Eredeti megjelenés éve: 2009

Alexandra, Budapest, 2013
424 oldal · ISBN: 9789633572405 · Fordította: Bakonyi Berta
Alexandra, Pécs, 2011
424 oldal · ISBN: 9789632977669 · Fordította: Bakonyi Berta

Ethan Sullivan · Merit · Catcher Bell · Jeff Christopher · Mallory · Lindsey · Morgan Greer

Nikolett0907 P
Chloe Neill: Ha eljön a péntek

Ez a sorozat egyre jobb lesz.
Imádtam ezt a kötetet, de amint látom, nincs „egyenlőre” folytatása.
Az első kötet is magával ragadott, de ez a rész, egyszerre volt vicces, kalandos, izgalmas és egy csöppet erotikus.
Nagyon szeretem Meritet, és nagyon kíváncsi vagyok rá, milyen erő is lakozik benne.
Csak annyit mondhatok, én nagyon szeretném ha valamelyik kiadó folytatná és szerintem nem én vagyok az egyetlen rajongó.
Ajánlom, nagy kedvenc lett. :)

Mrs_Curran_Lennart P
Chloe Neill: Ha eljön a péntek

Igazán jó urban fantasy a javából. Merit kalandjai immár vámpírként folytatódnak. Darth Sullivannel (Ethan :)) továbbra is fasírtban vannak, pláne miután szívességet kell tennie neki.
Hősnőnk nehezen bírkózik meg a vámpír léttel, úgy érzi, hogy ő más, mint a többiek, és ebben talán van is valami.

Sippancs P
Chloe Neill: Ha eljön a péntek

Tudtaaaam! Annyira tudtam, hogy imádni fogom! Erre alig hogy belekezdek, már vége is. Brühühü, ez az olvasók elleni legnagyobb gazság a kiadó(k) részéről!

Egyszerűen fantasztikus volt ez a könyv, tökéletes folytatása az első résznek. Míg az előbbi csak amolyan bemelegítés-féle volt, itt már konkrétan elindult az a szál, ami köré – gondolom – épülni fog a történet. A fő karakterek mellett új szereplők tűntek fel (eddig Gabriel a leginkább befutó), és körvonalazódni kezdett az is, hogy kit kell nagyon gyűlölni (Celina) és imádni (Ethan) a jövőben. A sztori egyik legnagyobb erőssége, a humor és a lendületes, magával ragadó cselekmény pedig továbbra is adott volt, és azok a szócsaták, forró pillanatok Ethan és Merit között… ahh, totális szerelem!
Az utolsó mondatok miatt legszívesebben azonnal kézbe venném a folytatást, de ahogy a pszichológusnő mondaná a Bad Boys II-ben: szúúúúszáááá!

Chloe Neill: Ha eljön a péntek

Mi vagyunk a szabad akarat áldozatai… nekem semennyi sincs, neked túl sok van.

Ismételten 5*. Hogy lehet az,hogy ez a sorozat egyre jobb,és jobb lesz? :O :D Még mindig abszolút favorit Merit,Morgan-ben csalódtam,Celina-ról ugyanaz a véleményem-> az első adandó alkalommal elgáncsolnám…Akkor,jöhet a kövi rész. ;)

Marcsi P
Chloe Neill: Ha eljön a péntek

Fantasztikus ez a sorozat és fáj a szívem, hogy ezt is elkaszálták, de mégis mit vár amúgy a kiadó, ha nulla promója van?! Most olyan mérges vagyok rájuk, mert lehet mondogatni, hogy „mert nem vették…”, de ha egy átlagos (értem ezalatt nem a Moly felhasználót, aki mondjuk címke alapján rátalál a vámpíros könyvek között) olvasni vágyó ember nem is hall róla…… Pedig nem egy csöpp kiadóról van szó.

A főszereplőnk vicces, frappáns, erős, karakán csaj, a mellékszereplők egytől egyik kidolgozottak és az ember saját magának is legyen baráti társaságot kíván. Szinte könyörög az olvasó, hogy legyen saját könyvük, vagy kapjanak sok jelenetet… A stílus pedig csillagos ötös!
Valamiért Nekem kicsit Anita Blakes a „szerelmi háromszög” meg maga Ethan is, de ez csak egy érzés, semmi köze a kettőnek egymáshoz!

Biztos, hogy folytatom a sorozatot, de nagyon sajnálom, hogy ezt már nem az Alexandra kiadásában tehetem… :(

Lunèa_Charlotté
Chloe Neill: Ha eljön a péntek

Hm… még mindig nem a szívem csücske, de szerinte kikerült az röhögjük-szét-a-fejünket-a-hülye-vámpír-alakításon kategóriából. SZINTE! :D
A szálak most kezdtek kialakúlni, valahogy a másik részben rengeteg megszünt ebben és kezdődtek nehezen újak… Történet szempontjából pedig nem nagyon sokat haladott előre, talán… nem mégsem. Nagyon egyhelyben lépkedett az egész.
Pozitívum pedig, hogy nagyon tetszett a főhős viselkedése. Annyira kedveltem azt a hanyag mégis határozott vonásait, picit sok helyzetben, mintha magamra találtam volna benn. :D
Az az, hogy talán fejlődött is a történet, egyben az egyhelyben topogás miatt vissza is ugrott. Alakúl, valami nagyon alakúl. Csak jobb lett volna jobban átgondolni és kidolgozni. Ötletes minden, de olyan … hmm… hiányos. Hiányzik benne az a vonal, az a löket, az a valami, ami totál előredob mindent!
Kíváncsi vagyok a folytatásra.:D

Kathreen
Chloe Neill: Ha eljön a péntek

Egyre jobb lesz ez a sorozat. Bár Ethan néha nagyon arrogáns, mégis nagyon jó a karaktere.
Mallory alakuló képességecsak egy külön pluszt ad a történethez.
Jó lenne, ha már jönne a következő kötet. :)

FreeBird
Chloe Neill: Ha eljön a péntek

Ez is jó volt, nagy kár, hogy nincs magyar folytatása, így majd kénytelen leszek angolul olvasni a többi részt :/ Különben nem hiszem el, hogy ne lenne igény rá…

Nagyon érdekel, hogyan alakulnak a dolgok Merit és Mallory között a következő részben, remélem elválaszthatatlanok lesznek. Morgant nem igazán értettem a végén, tudott Celináról? És ki küldözgeti a meghívókat?

Katamano
Chloe Neill: Ha eljön a péntek

Egyedi, jó mitológiájú vámpírsztori. Egyre jobban elmerülünk a világban, amiből kihagyhatatlan a humor, a kaland, és a csipetnyi romantika.

Rubintpikkely
Chloe Neill: Ha eljön a péntek

Ezt a sorozatot csak imádni lehet! A rengeteg megválaszolatlan kérdés közül mégis csak ez a legfontosabb: „Mikor érkezik a következő kötet??”

SOK MINDENT ELÁRUL EGY FÉRFIRÓL, HOGY MEKKORA A KÖNYVTÁRA

_Enii_

– Csoki meg pia! – nyugtázta. – Te aztán tudod, hogy kell levenni egy lányt a lábáról!

_Enii_

Lehet, hogy az a fajta srác érdemli meg, hogy foglalkozz vele, aki kezdettől fogva ott volt. Aki kezdettől fogva téged akart.

Sunshine

Választ sem várva sarkon fordultam, és a kocsihoz mentem. Bemásztam a hátsó ülésre, és bevágtam az ajtót.
Catcher elkapta a pillantásomat a visszapillantó tükörben.
– Jobban érzed magad?
– Még mindig ugyanott álldogál döbbent képpel?
Catcher megnézte, aztán kuncogni kezdett.
– Még mindig.
– Igen, akkor jobban érzem magam.

Kapcsolódó szócikkek: Catcher Bell · Merit
Catronia

A vámpírok szeme akkor válik ezüstszínűvé, ha erős érzelmek ragadják el őket: éhség, düh, vagy esetemben az Ethan Sullivan nevezetű szőke ínyencség közelsége. – De annyit bevallhatok, hogy nagyon finom falat.

Kapcsolódó szócikkek: Ethan Sullivan
Sunshine

– Na szóval, a főnököm egy seggfej!
– Mármint melyik főnököd? – Catcher a tűzhely előtt állt, és egy lábosban kavargatott valamit. Felpillantott rám.
– Az a seggfej vámpír vagy az a seggfej mágus?
– Ó, azt hiszem, mindkettejükre igen találó az elnevezés.

Kapcsolódó szócikkek: Catcher Bell · Merit
SzAngelika

Kinyitottam előtte az alagsor ajtaját, és egy intéssel betessékeltem.
– Kor a szépség előtt!
Ethan hümmögött, de elkaptam egy pillanatnyi mosolyt.

Kapcsolódó szócikkek: Ethan Sullivan
Sunshine

A népszerűség pedig kritikát von maga után, és irigységet táplál. Ha tetszik, ha nem, ilyen az emberi természet.

sarahangel P

Ahogy a lépcsőre léptem, felemeltem a fejem, hogy megnézzem a felfelé tartó srácot. Ethan volt az karjára vetett zakójával.
Arca halovány érdeklődést tükrözött, mintha nem ismerte volna fel, kit is nézeget. Gyors átalakulásomat tekintve az izzadt, edzés utáni Meritből randira készülő Meritté, nem csoda, hogy nem ismert meg.
De ahogy elhaladtunk egymás mellett, nagyra nyílt a szeme. És hihetetlen nagy megelégedésemre elvétette a lépést.
Visszafojtottam egy mosolyt, és továbbmentem. Valószínűleg igen közönyösnek tűnhettem, miközben átvágtam az előcsarnokon, és kiléptem a bejárati ajtón.
De tudtam, hogy azt az elvétett lépést sosem felejtem el."

Wee IP

– Catch, te fiú vagy! Csak úgy egy hete ismerlek. – Valójában két hónapja, de hát ki tartja számon? – Meritet már évek óta. Úgy értem, a szex remek meg minden, de ő a legjobb barátnőm.

209.