Bűn (Őrület 2.) 14 csillagozás

Chloé Esposito: Bűn

Amikor Alvie rájön, hogy bérgyilkos pasija lelépett a Lamborghinivel és kétmillió euróval, azt teszi, amit bármelyik megtört szívű, faképnél hagyott, amatőr bérgyilkosnő tenne – megissza a minibár tartalmát, majd törni-zúzni kezd a hotelszobában.
Azután munkához lát.
Veszedelmes macska-egér játék veszi kezdetét Rómán keresztül, ahol Alvie és Nino mindenütt csak rombolást hagy maga után. Alvie teljesen átadja magát a sötétségnek, de még nem tudja, vajon Nino tényleg a nemezise… vagy az egyetlen férfi, aki elég romlott ahhoz, hogy bánni tudjon vele.

Eredeti megjelenés éve: 2018

Libri, Budapest, 2019
Libri, Budapest, 2019

BBetti86 >!
Chloé Esposito: Bűn

Egy olyan könyv, ami alig értékelhető, de valahol mégis szórakoztató. Egyszerűen borzalmas, milyen emberekről szól, miket művelnek és mennyire hihetetlen az egész. Alvie simán lopkod, gyilkol, hazudik mindenkinek össze-vissza, és annyira szerencsétlen, hogy az a csoda, hogy túléli a regény cselekményét. Egy katasztrófa ez a csaj.
A személyisége alaphangon is rettenetes. Irigy, még a halott testvérére is. Szerinte neki minden jár, de tenni érte nem hajlandó. Vegyük csak azt, amikor kitalálja, hogy megerősíti magát és önvédelmet tanul. Egy fekvőtámaszig jut, aztán inkább cigizik egyet. Narcisztikus, és kifejezetten irritáló nőszemély. Tökéletesnek és szépnek tartja magát, ha valaki meg nem így gondolja, az egy dög szerinte. Szexuálisan szabados, felelőtlen és buta. De most komolyan, rajta kívül kinek jutna az eszébe feldugni magának egy kézigránátot, hogy legyen valami fegyvere, ha börtönbe viszik?
Pörgős a regény, az agyatlanabbnál agyatlanabb húzások követik egymást végig. Abszolút mese az egész, tényleg elképesztő őrültségeket csinál ez a nő végig.
Vagyis, alaphangon tipikusan olyan sztori, amiket rühellek. Irritáló a főszereplő, egy rossz ember minden tekintetben és a történet nélkülözi a logikát és a realitásokat. Mégis, valamiért szórakoztató is. Sajátos humora, stílusa van, ami akkor is megfogott, ha közben utáltam az egész könyvet. Jó, nem az egészet: csak a cselekményt és a szereplőket. A római helyszínek kifejezetten tetszettek, meg az olasz hangulat. A borító is szép.
Guilty pleasure?

cirmilla>!
Chloé Esposito: Bűn

Eszelős utazás. Vulgáris és humoros. Annyira rossz, hogy jó. Várom a folytatást.

Ági_Marton>!
Chloé Esposito: Bűn

Hát ettől a résztől nem voltam annyira elájulva. Az előző történetből megismert eszelősökkel folytatódik a történet. Alvie „kicsit” bepöccen Ninora érthető okoból, és utána ered, hogy levadássza. Eddig jó a történet.
Helyenként viszont annyira egy ostoba ez a nő, hogy a fejem fogtam a hülyeségeitől. Kicsit zavart a folyamatos trágár kifejezések használata. Az, hogy Olaszországban játszódik a cselekmény nagyon bejövős,de nem tudok több csillagot adni a könyvnek. Kicsit félve vágok neki a befejező résznek.

BBetti86>!

Rajta, Alvie! Gondolkozz. Mit tenne Beyonce? Nino szabadon kószál. Nála van a Lambo meg a pénzes bőrönd. Én viszont Gloria Gaynor vagyok: egy túlélő. Ezért még megfizet. Bosszút állok, pont mint Hamlet. (Csak női kiadásban – Hamlette? Nem, ez úgy hangzik, mint az omlett.) Megtalálom, és kinyírom. Majd meglátjátok. Bárcsak ne lenne olyan erős…

Őrület sorozat · Összehasonlítás