Bevezetés ​a vállalatgazdaságtanba 4 csillagozás

Chikán Attila: Bevezetés a vállalatgazdaságtanba

A könyv a vállalati működés elvi alapjait és gyakorlati problémáit tárgyalja, s ezek magyarázatát adja. Törzsét a vállalati küldetésből és stratégiából levezetett folyamatok és funkciók vizsgálata képezi: egységes szerkezetben tárgyalja a marketing, az innováció, az emberi erőforrás menedzsment, az információmenedzsment, az értékteremtő folyamatok (termelés, szolgáltatás, logisztika) és a vállalati pénzügyek kérdéseit. Jelentős teret szentel e mellett a vállalatok társadalmi szerepének, a piaci és állami szabályozás, a globalizáció, a civil társadalom keretébe foglalva a vállalati működést. A könyv alapvető elvi problémákat (így például a fogyasztói és tulajdonosi értékteremtés harmonizálását, vagy a vállalati értékláncok és ellátási láncok viszonyait) éppúgy tárgyalja, mint a tényleges vállalati döntések mechanizmusait, következményeit. A tartalom kifejtését a gyakorlati vállalati működés szakirodalmából vett nagy számú példa segíti.

Aula, Budapest, 2010
Aula, 2009
Aula, 2006

BakosJuci MP
Chikán Attila: Bevezetés a vállalatgazdaságtanba

A maga nemében azt mondom, hogy igen jól sikerült tankönyv. Sőt.. az igazán jó tankönyv: a lényeg vastag betűvel, a töltelék dölten, kicsi keretekben érdekességel apróbetűvel, képek, diagrammok, viccek, anekdóták… és mellette rengeteg-rengeteg valós információ és tudás.
Én nagyon szerettem, végre nem egy száraz könyv volt sokezer betűvel.

Blumné Bán Erika – Kresalek Péter: A vállalati tevékenységek elemzésének módszertana I.
Géring Zsuzsanna (szerk.): A társadalmi felelősségvállalás könyve
Bíró Péter (szerk.): Cégvezetés és marketing az e-korban
Poór József – Farkas Ferenc: Nemzetközi menedzsment
Ulbert József – Mohácsi Bernadett – Kuti Mónika – Csapi Vivien – Pintér Éva: Vállalati pénzügyek kézikönyv
Czakó Erzsébet – Reszegi László (szerk.): Nemzetközi vállalatgazdaságtan
Bélyácz Iván: A vállalati pénzügyek alapjai