A ​Labirintustorony rejtélye (Pierre, a labirintusnyomozó 1.) 65 csillagozás

Chihiro Maruyama: A Labirintustorony rejtélye

Mr X-nek, a fantomtolvajnak ördögi terve van!

Azt forgatja a fejében, hogy ellopja Labirintusváros legdrágább kincsét, ami a Labirintustorony tetején világít. Pierre és barátnője, Carmen kapják a feladatot, hogy a legügyesebb labirintusnyomozók segítségével megoldják a feladványokat, megvédjék a Labirintus-kockát és megállítsák Mr X-et.
Segíts nekik, mielőtt lejár az idő!
Haladj végig a bonyolult útvesztőkön, keresd meg az elrejtett tárgyakat, és oldd meg a különleges rejtélyes feladványokat ebben a csodálatosan illusztrált labirintuskönyvben!

Naphegy, Budapest, 2024
36 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634760726 · Fordította: Varró Zsuzsa
Naphegy, 2017
36 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639869929 · Fordította: Varró Zsuzsa · Illusztrálta: Hiro Kamigaki

Hintafa>!
Chihiro Maruyama: A Labirintustorony rejtélye

Őszintén szólva első belelapozáskor hirtelen nem volt világos a koncepció. Egyfelől a viharos 20-as évek (Great Gatsby, dzsezzkorszak stb.) stílusában rajzolt aprólékos részletességű képektől elállt a szavam, másfelől inkább tűntek gyönyörűen kidolgozott illusztrációnak, mint klasszikus, foglalkoztatókönyvekből ismert labirintusoknak. A rövid ismertető után viszont leesett állal merültem el Labrintustorony miliőjében, a sűrűn beépített nagyvárosok, népes épületek, bevásárlóközpontok útvesztőiben.

A könyv kerettörténete szerint Mr. X, a fantomtolvaj megfenyegette Lord Pralinét, hogy ellopja a tulajdonában lévő tornyot energiával ellátó kockát. Veszélybe került a karácsony, valahogy meg kell akadályozni Mr. X-et! Praliné úr négy mesterdetektívtől kér segítséget. Közülük is Pierre és Carmen tűnik a legrátermettebbnek. Csakhogy a furfangos tolvaj mindig egy lépéssel előttünk jár. A nyomozók elkezdik üldözni a hajón, a kikötőben, a városon át a Labirintustorony bejáratáig, majd ott végig az épületen, egyre feljebb.

Az egyes helyszíneken több feladatot is kap az olvasó. Először is végig kell mennie a START és CÉL pontok között az útvesztőn, aminek a közelében valahol ott lesz Mr. X. Majd meg kell oldanunk Mr. X. feladatait, amik jellemzően apró részletek felkutatását jelentik, mint az X-szel megjelölt zászlók, vagy karácsonyi ajándékcsomag Pierre-nek. A fő szál mellett megoldásra várnak egyéb feladatok és néhány mellékszereplő kérései, az aggódó szülőké, akiknek elveszett kisfiát kell visszavezetni, vagy a főszakácsé, aki elvesztette az egyik dinnyéjét.

Kamigaki gondoskodott róla, hogy csupa szokatlan, izgalmas feladvánnyal szórakoztassa olvasóit. A pasi simán kiérdemli a zseni-címet, mert a képernyőfüggő világunkban olyan interaktív feladatokkal is ellátja a gyanútlan olvasót, ami legalább annyira megdobja az adrenalinszintet, mint egy képernyőn tolt játék. Egyszerre vagyunk egy féktelenül izgalmas üldözéses krimi részesei és egy okosan kitervelt, agyafúrt kincskereső csapat tagjai. A vidám színekben ragyogó képek és a szelíden golyófejű szereplők otthonosan barátságossá szelidítik az izgalmas kihívást.
Bővebben itt: http://hintafa.blog.hu/2017/11/01/hiro_kamigaki_pierre_…

Chöpp >!
Chihiro Maruyama: A Labirintustorony rejtélye

Nagyon szerettük. Egy-két dolgot nem sikerült magunktól megtalálni. Roppant részletgazdag, fantáziadús és nagyon-nagyon élvezetes közös keresgélésre ad lehetőséget.

imma P>!
Chihiro Maruyama: A Labirintustorony rejtélye

Végigböngésztem/böngésztük (na jó, a végén az elveszett tigrist már nem, aki megtalálta, szóljon), hát nem két perc. És számtalanszor újrahasznosítható, mert az ember nem igazán tudja megjegyezni a megfejtéseket. Plusz csomó új dolgot is felfedezhet benne.
Például a könyvben ugyan nem említik, de minden oldalon meg lehet keresni a piros kendős jegesmedvét meg a piros nindzsát. Mind a kettőn lehet jókat vigyorogni.
A könyv nem tökéletes, én például a szörnyszörpös könyvet sem biztos, hogy jól találtam meg, és a megfejtések elég nehezen dekódolhatóak, plusz előfordul, hogy több csillag van a képen, mint amennyit keresni kell, meg állítom, hogy ha az leánykérés, akkor legalább tíz leánykérés zajlik a képen. De amúgy remek, páratlan, tipikusan olyan könyv, amit most elkapkodnak, aztán pár év múlva majd sír mindenki, hogy már sehol nem lehet kapni. Csak szólok.
4 éves kortól már simán ajánlom, kis segítséggel megtalálnak mindent.

lenne P>!
Chihiro Maruyama: A Labirintustorony rejtélye

Karácsonyra vettem magamnak őőő a gyerekeknek és azóta folyamatosan előkerül, mert ezt a könyvet nem lehet kiolvasni. Mindig felfedez az ember valami újat a képeken.

LuPuS_007>!
Chihiro Maruyama: A Labirintustorony rejtélye

Zseniális könyv: egyszerű ám nagyszerű*. A lépések és a feladatok amelyek gyermekek számára készültek( 5 éves kortól), könnyen és élvezetesen viszik magukkal az olvasót( engem meg pláne)
Ez a könyv remélhetőleg csak kis időre is elszakítja a TV és a vieojátékok mellől őket, akkor már sikeres volt az alapgondolat.

Egy hiba a könyv csak egyszer élvezhető, utána nagymértékben csökken a varázs, az emlékezés csodájának következtében. Ezért, remélem hallják és olvassák ezt az értékelést és állnak nekik a rajzasztalon az újabb kalandnak.

*Hol van Wally? / Where is Waldo? történetek alapján

Kriszta I>!
Chihiro Maruyama: A Labirintustorony rejtélye

Három éve megvan ez a könyv, de csak most jött el az idő, hogy a 6 éves fiammal módszeresen végigmenjünk rajta és kivégezzük. Egyszer-kétszer ugyan igénybe vettük a súgót a könyv végén, főleg a P betűs jelvények keresésekor, de ettől függetlenül nagyon klassz könyv, állati jó kikapcsolódás volt így a húsvéti szünetben, jólesett a gyerekemmel együtt bogarászni és kuncogni, meg rácsodálkozni a rengeteg apró részletre (mi munka lehet ebben a könyvben, te jó ég!).

katen >!

Z.S.E.N.I.Á.L.I.S!!
Kalapot le, gyerekkel összebújni, bekuckózni, időt rászánni és böngészni, kalandozni, ámuldozni tessék!!

anni_olvas>!
Chihiro Maruyama: A Labirintustorony rejtélye

Ez valami fantasztikus, különleges böngésző és feladványos könyv! Imádtuk. Nagyon szép, részletgazdag rajzok, egy nyomozás, melynek célja, hogy megtaláljuk Mr. X-et. Labirintusvárosban kötünk ki, majd egészen a Labirintustorony tetejéig mászunk Mr. X után, miközben Pierre-nek és nyomozóbarátainak segítünk a feladatok megoldásában. Minden oldalon található legalább egy labirintusos feladvány, számos keresgélnivaló és érdekesség. A könyv nagy alakú, olyan igazi esti sarokbabújós, belefeledkezős – egészen el lehet rejtőzni a könyv mögött, miközben a gyerkőccel közösen igyekszünk megoldani a rejtélyt. Leginkább türelmes nagyóvodásoknak, ám annál is inkább kisiskolásoknak javasolnám. Igazi különlegesség, ajándéknak sem utolsó.

Erzsébet_Szászi>!
Chihiro Maruyama: A Labirintustorony rejtélye

Már az első pár oldal után is mondhatom, hogy ez a könyv egyszerűen zseniális! Remek szórakozás a nagyobb gyerkőcöknek, apának és anyának. A rajzok szépek, színesek és nagyon-nagyon részletgazdagok. A feladatok kifejezett koncentrációt igényelnek, így érdemes egyszerre kisebb adagokban fogyasztani őket. Eredetileg azt hittem, hogy az évszakos böngészőkhöz hasonlóan ez is keménylapos, gondoltam a Kicsivel (14 hós) böngésszük, a Naggyal (6,5 éves) meg csináljuk a labirintusokat. Csak érkezéskor realizáltam, hogy ez bizony egyáltalán nem való a Kicsinek. Ennek ellenére nagyon tetszik

Pierre, a labirintusnyomozó sorozat · Összehasonlítás