Végzetes ​örökség 85 csillagozás

Chevy Stevens: Végzetes örökség

A ​33 éves Sara Gallagher végre boldog. Antik bútorokat árusító kereskedése szárnyal, őt pedig eljegyezte egy fantasztikus férfi. Egy kérdés azonban nem hagyja nyugodni: vajon kik az igazi szülei? Sara felkészült, hogy megtudja.

Kiderül, édesanyja még most sem kíváncsi rá. Később arra is rájön, hogy a biológiai apja gyilkos, aki 40 éven át nőkre vadászott. Sarának Nadine, a terapeutája segít feldolgozni a borzalmakat, és azt, hogy talán mást is örökölt apjától, nem csak a szeme színét.
Sara hamarosan rádöbben, egyetlen rosszabb dolog van annál, hogy az apád egy gyilkos: az, ha az apád megtudja, te ki vagy.

Néhány kérdés jobb, ha megválaszolatlanul marad.

A „Végzetes örökség” egy összetett és lenyűgöző történet egy nőről, aki a gyökereit szeretné megismerni. Kérdés, hogy megéri-e…

Chevy Stevens páratlanul izgalmas a pszichológiai thrillereiben soha nem tudhatod mi lesz a következő lépés. Nemzetközi sikerkönyvei végre itthon is… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

Álomgyár, Budapest, 2017
448 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155763199 · Fordította: Harci Andor
Álomgyár, Budapest, 2017
448 oldal · ISBN: 9786155763205 · Fordította: Harci Andor

Hópárduc P>!
Chevy Stevens: Végzetes örökség

Nem olvastam még az írótól.
Nem tudtam mire számíthatok.
Nekem ez most annyira nem lett a kedvencem, kicsit nehezen is haladtam vele.
Valahogy annyira nem tartotta fenn az érdeklődésemet, mint reméltem. :(

Lanore P>!
Chevy Stevens: Végzetes örökség

Kettős érzések vannak bennem, mert egyrészt maga a történet tetszett, érdekes volt belelátni Sara gondolataiba, teljesen bele tudtam élni magam a helyzetébe, elgondolkodtatott, vajon én mit tennék, ha kiderülne, hogy spoiler. Másrészt viszont alig vártam, hogy a végére érjek, mert ennél szánalmasabb karakter parádét még nem láttam… konkrétan majdnem mindenkit utáltam, sajnálom, de még a 6 éves kislányt is… na meg Sara családja, egytől egyig borzasztóak voltak számomra, az anyját kivéve, ő volt az egyetlen, aki szimpatikus volt. Nyilván a főszereplő Sara is valamennyire kivétel, de neki meg olyan spoiler. DE mindezek ellenére tényleg izgalmas volt, reméltem, hogy olyan spoiler.

Bettina_94 I>!
Chevy Stevens: Végzetes örökség

Nem olvastam még korábban az írónőtől, de biztosan meg fogom tenni. Ahogy a Kirkus Reviews is írta, „egy őrült érzelmi hullámvasút” ez a regény, én mégis úgy éreztem, hogy nem akarok kiszállni.

Bővebb vélemény: http://irokkozott.blogspot.hu/2018/01/chevy-stevens-veg…

Chevy Stevens: Végzetes örökség

Íme egy újabb könyv, amire rátették a thriller és a pszicho-thriller címkéket, csak tudnám mi a jó büdös francnak, amikor ez leginkább egy pszicholólógiailag labilis, kicsit nagyon idegbeteg paragép memoárja.
Sara egy totál idegroncs, akit szegényt még a migrén is kínoz szerencsére nem tör rá nagyon sokszor miközben egyre mélyebbre ássa magát ebben a családi drámában.
Kész idegbaj ami vele történik? Aham.
Kész sokk megtudni milyen körülmények közt fogant? Naná.
És azt, hogy ki az apja? Nem kérdés.
Totál túlkattogja? Simmán…
Az is vitathatatlan, hogy genyó egy családja van és a végére azért ők is bevisznek pár jó pontot , de ettől függetlenül, nincs baj azzal, hogy meg akarta találni az igazi szüleit. Ezzel szerintem mindenki, akit örökbe fogadtak, így van.
Evan volt az egyetlen normális vagy ahhoz közelítő karekter, bár ha azt vesszük, hogy a cuki fiú az egész idő alatt túrákat vezetett inkább,ahelyett, hogy a családja mellett legyen és támogassa őket, sok értékes pontot veszít. Viszont megdádázták érte :)
spoiler

SzBalazs P>!
Chevy Stevens: Végzetes örökség

Nem volt ez annyira rossz, de ennyira jó sem. Maga az alaptörténet érdekes, és nem közhelyes, inkább egyedi. Aztán ahogy haladtunk előre az időben, kezdett egyre inkább unalmas lenni, ugyanazokat a köröket futottuk végig, a cselekmény nem fejlődött semmilyen irányba. Sokat rontott rajta a végkifejlet, felültünk ismét a hollywoodi thrillervonatra, ahol sokszor mindegy , hogy mi is történik, csak történjen valami. Az utolsó 80 oldalon több esemény volt mint az azt megelőző 300-on, de nem mindennek volt feltétlen értelme. Kár érte mert jól indult.

Dawn_Silver I>!
Chevy Stevens: Végzetes örökség

Szeretem az írónő könyveit, szinte már az összes magyarul megjelent művét olvastam. Ennél a regénynél viszont érződik, hogy még korábban írta. Kevésbé kidolgozott, és sok volt benne az unalmas rész. Gyakorlatilag hosszú oldalakon keresztül semmi sem történik. A főszereplőt nem sikerült megkedvelnem, ahogyan a pasiját sem, főleg mivel állandóan marták egymást. Sok mindent elmond talán, hogy a végén a sorozatgyilkost sajnáltam, na, ő benne láttam potenciált. :D

Filep_Nikii>!
Chevy Stevens: Végzetes örökség

Nagyon szeretem a thriller filmeket, ezért is kezdtem el szemezni Chevy Stevens regényével. Azonban korábban még nem volt alkalmam ezzel a műfajjal könyv formájában megismerkedni, így nagyon kíváncsian kezdtem neki.
A fülszöveg lényegében össze is foglalja a történet lényegét. Viszont nem kell megijedni, nem lövi le a poént. Bizony tartogat a könyv számos fordulatot, csavart, mely izgalmassá teszi a cselekményt. Engem meglepő módon nagyon is lekötött. Nem gondoltam volna erről a regényről, hogy ennyire olvastatja magát. Azonban mikor letettem, rögtön azon kezdett kattogni az agyam, vajon hogy fog folytatódni a történet. Mindig próbáltam előre gondolkodni, hogy ha Sara helyében lennék, vajon hogyan cselekednéd, és így még izgalmasabbá vált az olvasás.
Tovább: http://nikiikonyvblog.blogspot.hu/2018/02/chevy.stevens…

valami778>!
Chevy Stevens: Végzetes örökség

Imádom a könyveit, imádom az irónő stílusát, ahogy elmeséli nekem a szereplők történetét. Nekem most abszólút 5 csillag, mert nem egy hétköznapi történet, nem egy hétköznapi főhössel. Alig várom a következő könyvét amit a kezembe vehetek.

TeresaM>!
Chevy Stevens: Végzetes örökség

Nehéz témák kerülnek elő a kötet lapjain. Kicsit lassan haladtam vele, de számomra mégis magával ragadó volt a történet. A feszültség nyomon követhető a lapokon és végig fent tartja a figyelmet. Érdekes volt belelátni egy nyomozásba is és abba is, hogy ilyen helyzetben mit él át a család és hogyan csapódnak le bennük a történetek.

szvandaaa>!
Chevy Stevens: Végzetes örökség

Igazi pszichothriller, nagyon tetszett! Jól kitalált történet, meglepő fordulatokkal.
Az alaptörténet is figyelem felkeltő, érdekes elgondolkodni azon mit is örökölhet valaki egy sorozatgyilkos apától.
Maga az orvosi háttér is nagyon rendben volt, látszott rajta, hogy megfelelően felkészült íróval lesz dolgom. Érdekes összefüggés a migréneket vonni párhuzamba a gyilkolási kedvvel; érdekelne, hogy ennek lehet-e valós alapja.
A könyv vége nem volt annyira meglepő, tekintve, hogy – rossz szokásomhoz hívem – előre lapoztam és elolvastam. De összességében tetszett, egyszeri olvasásra kitűnő és tényleg nem lehet letenni, mert soha nem tudod mit tartogat még.

_Katie_ P>!

Nem a tervezés a lényeg, hanem a változó körülményekre adott gyors és megfelelő válaszok.

_Katie_ P>!

[…] fontos, hogy soha ne hagyjunk fel a tanulással.

Lanore P>!

A bőröm lúdbőrözött a tudat hatására, a szörnyűségtől, amibe betekintést nyertem, ami létrehozott. Többször is hosszan zuhanyoztam. Semmi nem segített. A mocsok belül volt.

_Katie_ P>!

„Ahhoz, hogy felépítsd a jövőt, ismerned kell a múltat.”

_Katie_ P>!

…nem dönthetünk arról, mit érzünk, arról viszont igen, hogy mit kezdünk az érzéseinkkel.

t_jeanette>!

Az érték nem mindig azt jelenti, mit mennyiért tud eladni – sokkal inkább azt, mi mennyit ér önnek.

t_jeanette>!

A problémát az emberek közt pattogó szikrák okozzák. Azzal kell szembenézned, ahogyan harcolsz, nem pedig azzal, amiért.