Út ​az elveszettekhez 63 csillagozás

Chevy Stevens: Út az elveszettekhez

Cold ​Creek országútja közel nyolcszáz kilométeren keresztül szeli át Brit Columbiát a sűrű vadontól a nyugati partig. A félreeső, hosszú aszfaltfolyam a csúcsragadozók vadászterületévé vált. Évtizedek óta tűnnek el róla magányosan utazó fiatal nők. Motorosoknak és stopposoknak, átutazóknak és a környékbeli kisvárosok lakóinak egyaránt nyomuk veszett errefelé. Az országúton portyázó gyilkosok és emberrablók közül eddig senkit sem állítottak bíróság elé.

Hailey McBride az otthonának tekinti Cold Creeket. Apja megtanította a természet tiszteletére, arra, hogyan éljen meg a vadon gyümölcseiből, és arra, hogy soha ne utazzon egyedül az országúton. Miután elveszíti apját, a tinédzser lány a nagynénjéhez kerül, akinek rendőrtiszt férje a jelvényével visszaélve zsarnokoskodik Hailey fölött. A gyászoló lány, akit nem engednek dolgozni, társaságba járni és randizni, a hegyekben keres menedéket, remélve, hogy a városbeliek azt hiszik majd, csupán megszökött a városból. A pletykák… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2021

Álomgyár, Budapest, 2021
432 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635702619 · Fordította: Horváth M. Zsanett
Álomgyár, Budapest, 2021
432 oldal · ISBN: 9789635702626 · Fordította: Horváth M. Zsanett

Beth Chevalier

mate55>!
Chevy Stevens: Út az elveszettekhez

Ezt a könyvet nem szabad felnőtt thrillerként forgalmazni, mert ez inkább, olyan, mint egy YA túlélőregény. A fiatal felnőttek misztérium műfajának korai példáira emlékeztet. A történet három különálló részből áll; az első és a második lehetővé teszi, hogy a szerző kettős főszereplője fókuszpontként szolgáljon, míg a harmadik szereplő egybeolvasztja az elbeszélést. Ez egy hatékony szerkezet, tekintettel a nők egyformán erős, de eltérő személyiségére és élettapasztalataira, amelyek elengedhetetlenek tetteik és mögöttes motivációik megállapításához. Azok számára, akik egy rejtélyes thrillert keresnek, ez a stílus kiábrándító lehet, de ennek a könyvnek a fiatalabb olvasók számára való elhelyezése sikeres eszközként szolgálhat arra, hogy felhívja a figyelmet a fiatalok „autópálya-biztonságának” kérdésére. Tökéletesen betartja a játékszabályokat, amit egy ilyen alkotástól elvárok – és pont ettől lett, olyan nyögvenyelős és erőltetett. A felépített cselekményvezetésével olyan történetet próbál elmesélni, amit egy kortárs thriller-író már 150 oldalban elintézne, és a sztori első harmada után a végkifejlet nem is jelent majd hatalmas meglepetést egy olyan olvasó számára, aki olvasott már életében egyetlenegy sorozatgyilkosról szóló történetet. Egyik legnagyobb kérdése az, hogy van-e értelme a megtörtént eseteket könyv formájában feldolgozni? A válasz egyértelműen igen, de abban már közel sem vagyok biztos, hogy így, ebben a formában igény is van rá.

Ildiko_Szabo_2 P>!
Chevy Stevens: Út az elveszettekhez

Nem olvastam még az írónőtől, de örülök, hogy megtettem.
Nem tudnám teljesen bekategorizálni, olyan thriller szerű, de mégis kicsit más.
Vannak hibái, mégis, az olvasmányélmény nagyin pozitív volt. Nagyon izgalmas, nehezen tudtam letenni. Régen fordult elő, hogy fél 2-ig olvastam, pedig másnap dolgozni kellett menni.

Lanore P>!
Chevy Stevens: Út az elveszettekhez

Megrázó élmény volt olvasni Hailey és Beth történetét, főleg úgy hogy az alapja valós. Szörnyű belegondolni, mennyi hasonló lány lehet, aki ilyen spoiler, már önmagában a tény, hogy spoiler. Az írónő meg tudott lepni, valahogy nem számítottam spoiler. Óriási szerencse, hogy spoiler. A cím is megkapó egyébként, de igazán csak a szerző levelét olvasva értjük meg a könyv végén, mit is jelent a könnyek országútja.

Iustitia>!
Chevy Stevens: Út az elveszettekhez

Chevy Stevens 2021-ben megjelent regénye, az Út az elveszettekhez egyfajta tisztelgés a kanadai 16-os számú úton eltűnt és/vagy gyilkosságnak áldozatul esett nők emléke előtt.

A 700 kilométernél is hosszabb, hegyvidéki, vászonra kívánkozó aszfaltutat gyönyörű zöld fák szegélyezik, patakok csobognak a mentén, de sajnos az idilli képből egy másodperc alatt kiábrándul az utazó, amint meglátja a plakátokat. Fiatal lányok, őslakosok és átutazók portréi. Összesen több, mint negyvenen tűntek el 1969 óta, a pletykák több országúti gyilkosról suttognak, és a szerencsétlenül járt nők jelentős része soha többé nem kerül elő, a családtagok pedig már álmodni sem mernek arról, hogy az elkövetők nyomára bukkan a rendőrség.

A regény szereplői ilyen lányok, tinédzserek és nagyon fiatal felnőttek, akik megpróbálnak normális életet élni, nem tudomást venni az őket körülvevő szörnyűségről, és később elkerülhetetlenül két táborra szakadnak: halottakra és gyászolókra, ezáltal túl korán kell igazán felnőniük és kijózanodniuk – már annak természetesen, akinek van még lehetősége rá, és nem egy arc marad belőle a plakáton és egy emlékhely ott, ahol a testét felfedezték. Egy túlbuzgó őrmester ügyködései, óvó és féltő tekintetek, erőszak és szexuális perverziók szövik át a két elbeszélő lány mindennapjait, miközben nyomozásba fognak a saját életüket is kockára téve.

Stevenst személyes okból ragadta meg a könnyek országútjának szomorú és hátborzongató története, ő maga is a környéken lakott régebben. Könyvében egy kitalált települést szerepeltet, Cold Creeket, ám ez a kisváros ijesztően valódi, égeti a bőrünk az út mentén leselkedő gonosz lehelete és mélyen bennünk vernek visszhangot a védtelen fiatal lányok sikolyai, akik úgy hitték, ők nem eshetnek áldozatul.

k_beby P>!
Chevy Stevens: Út az elveszettekhez

Nem olvastam még az írónőtől, de ez a könyv nagyon tetszett. A könyv végén, a szerző leveléből derült ki számomra, hogy megtörtént eseményeket vett alapul a könyvhöz. Így még jobban tetszett a történet, sokkal jobban bele tudtam élni magam.
Hailey elveszíti az édesapját, így a nagynénjéhez kerül, akinek a férje, Vaughn folyamatosan „zaklatja” a lányt. Egy idő után kezdi látni, hogy hiába rendőr, de nem játszik tisztességesen. Nem sokáig bírja Vaughn terrorját, így kénytelen a hegyekbe menekülni. Mindenki azt hiszi, hogy ő is az országúti gyilkos áldozata lett, kivéve legjobb barátját, Jonnyt, aki végig segíti a lányt. Aztán barátnője, Amber is áldozatul esik az országúti gyilkosnak, ezért Amber nővére, Beth a városba költözik, mert mindenáron szeretné kideríteni, ki volt húga gyilkosa.
Az első részben Hailey történetét olvashatjuk, a másodikban Beth-ét, a harmadikban pedig felváltva mindkettőjük szemszögéből.
A könyv lezárása szerintem nagyon szépre sikerült.

Scarlet_Rose2505 P>!
Chevy Stevens: Út az elveszettekhez

Az írónő Aznap éjjel című könyvét olvastam eddig, ami nagyon tetszett. Tény, hogy szerintem ez a történet nincs olyan jó, mint az, de én személy szerint ezt is élveztem. Izgalmas volt és tetszett, hogy maradt a végére csattanó. Ami nekem negatívum, hogy Haileyt egyáltalán nem tudtam megkedvelni. Összességében véve szerintem jó kis thriller, ajánlom a műfaj kedvelőinek.

Baranyi_Nagy_Betti P>!
Chevy Stevens: Út az elveszettekhez

Érdekes könyv volt, számomra egy kicsit más oldalról volt megközelítve a thriller, az egész nyomozás. Tetszett az egész könyv felépítése és az ahogyan eljutunk addig, hogy meg lesz a tettes, amit én sokáig úgy gondoltam, hogy nem lesz meg ill. hogy meg van a tettes, de soha nem lehet majd rábizonyítani. A morcos rendőr/mostohaapa végkifejlettje sokkal jobban tetszett mint amit eredetileg el akart hitetni a könyv. Sokkal életszerűbb volt, hogy miért és hogyan keveredett bele és az indíték is.
A két női karaktert azért szerettem, mert egyáltalán nem tökéletesek, nem kifejezetten szerethetőek és mégis azok.
Az előhang és az utóhang nagyon szép benne és remek keretet ad a könyvnek. Egy kicsit spirituálisabb és befogadónak kell lenni hozzá, de nekem tetszett ez a megközelítés és adott a könyv eseményeihez és a téma komolyságához nekem. Főleg úgy, hogy a végén a szerző leírja, hogy ámbár ez a történet így ebben a formában kitaláció, de maga a gyilkosság és az országúti gyilkosságok nem. Valós eseményen alapul a könyv, ami mindig szomorú mikor ilyen könyvet olvas az ember, hiszen kiderül, hogy az ember milyen szörnyeteg tud lenni…
A könyv írásmódja tetszett. Könnyen olvasható, néha picit sok volt, túl írt, de élvezhető.

Rooxy>!
Chevy Stevens: Út az elveszettekhez

Igen vegyesen viszonyultam eddig (is) az írónő könyveihez. Ez most egy jobbik darab, de sajnos itt is előfordultak hiányosságok -főleg a végét illetően…
A két főszereplőnő személyisége és viselkedése nem is lehetett volna eltérőbb: ami bizonyára direkt volt így, csakhogy amíg az egyik nagyon szerethető volt, a másiktól a falra másztam. (Viszont a kutya teljesen levett a lábamról.)
Bővebben: https://ilovebooks.blogger.hu/2022/11/20/chevy-stevens-…

Idiocry>!
Chevy Stevens: Út az elveszettekhez

Amit először olvastam az írónőtől a Végzetes örökség az is nagyon bejött, mert ott is szinte a végén lehetett megtudni ki volt a valódi gyilkos. Itt is több potenciális jelölttel téríti el az olvasót miközben próbálja kitalálni azt, hogy ki ez az állat aki csak arra vár, hogy egy Nő az útszélén stoppoljon, egyedül biciklizzen, sétáljon vagy épp lerobbanjon az autójával. Ez a Nőkre nézve azért sajnos mindenhol veszélyes a világon, ahol beláthatatlan hosszú utak terülnek el egy sűrű erdő vagy a semmi közepén meg pláne. Szóval nem kell feltétlenül az amerikai kontinensre menni ahhoz hogy ilyeneket halljunk, olvassunk, lássunk, de mivel részben megtörtént eseményeket dolgoz fel így érthető, miért Kanadába helyezte a történetet az írónő. A felépítése a könyvnek elég érdekes, mert kb. a könyv feléig egy nézőpontból látjuk az eseményeket vagyis Hailey meséli el mi vezette el odáig, hogy egyedül bujkáljon az erdőben, utána pedig az utolsó áldozat testvére Beth veszi át a történetvezetést és a nyomozó szerepet egy darabig, aztán a vége felé pedig már ketten felváltva. A tájleírás és a kisvárosi környezet bemutatása teljesen átélhető volt, a szereplők életszerűen voltak ábrázolva, néhol persze éreztem kisebb túlzást ami a való életben nem ment volna ilyen simán, de ezek kellettek az izgalom fokozásához. Ettől függetlenül viszont olvasás közben végig úgy jelent meg a fejemben az egész mintha egy Netflix-es sorozatot darálnék, most amúgy is nagyot mennek ott a könyvadaptációk, talán ezt is megfilmesíti egyszer valaki.

Dawn_Silver I>!
Chevy Stevens: Út az elveszettekhez

Kicsit más, mint az írónő előző könyvei. Ha nem lenne az eleje, és a vége, inkább kalandregénynek mondanám, mint thrillernek. Ez azonban nem baj, élveztem az erdőben töltött részeket, sőt kimondottan kedvet kaptam kirándulni is. Az LMBTQ szál kellemesen meglepett, nem számítottam rá. Nagyon sajnáltam Ambert. Hailey egy igazán bad ass karakter, valódi túlélő. A végén kicsit eltúlzottnak éreztem a figuráját, hogy autók tetejéről ugrált le. Beth karaktere viszont nem győzött meg, számomra kicsit leült a könyv az ő részeinél. A vége viszont izgalmas volt, nem találtam ki a gyilkost. Óh, és meg kell még említenem Farkast, őt végig imádtam. :)

pribrgre P>!

Senki sem ébred azzal a gondolattal a fejében, hogy “ma este meghalok egy sötét úton”, de éppen ez a lényeg, nem igaz?

kallaiistvanlaszlo>!

A rendőrautó megállt a házzal szemben, az út túloldalán. Beth várta, hogy kiszálljon belőle egy rendőr, de a kocsi most megfordult. Nyilván rossz lehetett a cím. Kíváncsian figyelt. Olyan ez, mint az orosz rulett. Vajon melyik házhoz jöttek?

Kapcsolódó szócikkek: orosz rulett · rendőrautó
Basset>!

Amber haja, mely eredetileg karamellbarna, épp türkizkékre volt festve, és a szüleik folyton arról prédikáltak, hogy így senki sem fogja komolyan venni, amire Ambernek az volt a válasza, hogy pont ez a cél.

Basset>!

Mint kiderült, Cold Creekben a disznók jelentős arányban képviseltették magukat, és nem csak az a típus, amelyik a farmokon röfögött.

Basset>!

– Csak nem értem, hogy vagytok képesek rá.
– Mindennap úgy ébredünk, hogy hiányzik nekünk. Végigvesszük, mi mindent tehettünk volna másként. Számoljuk az éveket a halálunk napjáig, amikor viszontláthatjuk a lányunkat. A fotóalbumokat lapozgatjuk, a szobájában ücsörgünk. Végigsírjuk az éjszakát. Ezt akartad hallani?
– Igen – suttogta Beth. – Ezt kellett hallanom.

Basset>!

A lyukakat ragasztószalaggal vagy kisebb fadarabokkal foltoztam be, a korhadt rönköket kicseréltem, a pókokat és fanyűvő bogarakat kilakoltattam.

Scarlet_Rose2505 P>!

Hittél a mennyországban, és azt mondtad, a halál csak azoknak szomorú, akik túlélik a szeretteiket. – Beth ismét elhallgatott, és reszketegen levegőt vett. – Mától én is ebben hiszek, oké? Hiszek abban, hogy békére leltél, és egy nap újra látlak.

Kapcsolódó szócikkek: Beth Chevalier
Basset>!

Mint egy illékony, mesebeli tünemény, aki csodával határos módon beleszeretett egy kajla ír favágóba.