A ​kis kunyhó 2 csillagozás

Mese óvodásoknak és kisiskolásoknak
Chászárné Simon Alice (szerk.): A kis kunyhó

Az orosz népmese feldolgozása.

16 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631862259 · Illusztrálta: Mészáros Márta

Kek P
Chászárné Simon Alice (szerk.): A kis kunyhó

Chászárné Simon Alice (szerk.): A kis kunyhó Mese óvodásoknak és kisiskolásoknak

Szép színes, kis rövidke… Biztos ezért akadt a kezembe. A címe nem sokat mondott, de aztán leesett: ezt tanultuk 3. osztályban legelsőként oroszórán. Tyerem-tyerem tyeremok… Házi-házi-házikó! Ki lakik a házikóban? Még szinte ma is el tudnám mondani oroszul, annyira szerettem! És persze leginkább kvakuska vagy zájcsik-pábegájcsik szerettem lenni. Érdekes, de az nem rémlett, hogy legyecske, meg bolha is lenne benne. Meg hát hiányzik ebből a magyar változatból a versike formátum… (Miféle rövidítés már ez a breke-béka? Nálunk csakis brekeke béka ismeretes.) Kár. Óvodás korban (is) sokat számítana, sokkal maradandóbb lehetne a ritmusossága, dallama miatt. Én mindenesetre jót nosztalgiáztam, s örömmel fedeztem fel a neten a rajzfilm változatát. https://www.youtube.com/watch… Ott végül nagyobb házat építenek közösen a medvével, itt a magyar képes könyvecskében még a befejezése is lapos: behívják a macit (!), s mivel a ház összedől, elindulnak egy újat keresni.