Ősszel ​iskolás leszek! 10 csillagozás

Chászárné Simon Alice: Ősszel iskolás leszek!

– Milyen az az iskola? Mit fogunk ott csinálni? Ott is lehet játszani? – tesznek fel százféle kérdést nap mint nap az első osztályba készülő gyerekek.
Ezzel a kis könyvvel szeretnénk választ adni kérdéseikre, és segíteni abban, hogy örömmel, buzgalommal telve kezdhessék életük új szakaszát.

Tankönyvkiadó, Budapest, 1990
64 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631823490 · Illusztrálta: Mészáros Márta

Dinah >!
Chászárné Simon Alice: Ősszel iskolás leszek!

Kisgyerekként nagy kedvencem volt az a kis könyv. Nagyon jók a rajzok benne, élvezettel lapozgattam.

Most átforgattam, és észrevettem, hogy két versike is van benne, aminek ismerem a zenés változatát. Az egyik a Sehallselát Dömötör (ez egy régi Halász Judit kazettán volt rajta), a másik a Nyári rajz (ez pedig egy Peremartoni Krisztina kazettán). Gyerekként folyton ezeket hallgattam. :)

dianna76 P>!
Chászárné Simon Alice: Ősszel iskolás leszek!

Habár nem mai darab, azért bizonyos részeket kivéve (mert ma már pl. az elektronikus napló/üzenő dívik) a mai napig megállja a helyét. Nekem jó kis nosztalgiát jelentett, az iskolakezdős történéseket teljesen a magaménak éreztem. A kötet segíti az iskolára való felkészülést, megismerteti a gyermekkel mi fog ott történni, miket kell elsajátítani, figyelmet fordít az iskolában szükséges eszközök ismertetésére is. Ezt tarkítják az iskoláról, tanulásról szóló versek, könyvrészletek, mesék. Nem pusztán olvasható tartalma van a füzetnek, hanem foglalkoztató is. Lehet benne írni, rajzolni, színezni, díszsort készíteni, feladatot megoldani. Rengeteg színes illusztráció teszi még gazdagabbá és élvezhetőbbé a kiadást. De a lagfőbb dolog, hogy pozitívként, félelmet eloszlatva, kíváncsiságot felkeltve tálalja az iskolát s vele a tanulást a gyerekek elé. Habár régi a kötet, én mégis jó szívvel ajánlom minden iskolába készülő gyermeknek!
Kicsit bővebben a karcomban: https://moly.hu/karcok/1248767

Tankönyvkiadó, Budapest, 1990
64 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631823490 · Illusztrálta: Mészáros Márta
PuPilla>!
Chászárné Simon Alice: Ősszel iskolás leszek!

Az óvodai záróünnepségem megkaptam az óvodától, és emlékszem mérges voltam, mert már megvolt otthon is egy példányban. Rosszul voltam a címétől, de a rajzokat szerettem :)

Lahara IP>!
Chászárné Simon Alice: Ősszel iskolás leszek!

A hátulján volt egy rajz, ahol két gyerek könyveket nézeget, és az irigy nagy, nem adja oda a képes könyvét a szegény kicsinek, akinek nem képes a könyve. Én ezt akkor így láttam. És benne van az „Egy boszorka van”.

amnaen>!
Chászárné Simon Alice: Ősszel iskolás leszek!

nagyon szerettem ezt a kis könyvet, emlékszem, hogy rengeteget olvasgattam. sajnos nem emlékszem hova lett :(