Az ​utolsó vándorlás 6 csillagozás

Charlotte McConaghy: Az utolsó vándorlás

Valamikor ​a közeli jövőben, amikor a globális klímaváltozás miatt egymás után halnak ki a fajok, Franny Lynch eltökéli, hogy követi a sarki csérek utolsó ismert kolóniáját az egész földgolyót átszelő utazásukon. Az apró madarak évente kétszer teszik meg az északi sarkkörtől a déli sarkkörig tartó távot, és a tudósok szerint ez lesz utolsó vándorlásuk, miután élőhelyeik pusztulása miatt nem élik túl az utat.
A fiatal nő a kihalt tengereket hiábavalóan kutató halászhajó, a Saghani fedélzetén ered a madarak nyomába a kiüresedő világban, valódi céljai azonban nem csupán a legénység többi tagja, hanem önmaga előtt is rejtettek. Milyen traumák, tragédiák és kétségbeesett remények hajtják őt és a legénységet ezen az őrült úton, Grönland partjaitól az Antarktisz olvadó jégmezőiig, és miért akar vándorlása végén Franny véget vetni az életének?

Az ausztrál írónő, Charlotte McConaghy műve első sorától kezdve rabul ejt, magával ragadó utazás a végső kétségbeeséstől az… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2020

Alexandra, Pécs, 2021
352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635820375 · Fordította: Stemler Miklós

Kitabu_hu P>!

Anya szerint a regények lapjain élt a világ egyetlen szépsége.

Kitabu_hu P>!

Nem így működik az összes vándorlás? Nyomor vagy háború.

Kitabu_hu P>!

Egy élet hatását lehet abban mérni, hogy mit ad, és mit hagy maga után, de abban is, hogy mit lop el a világból.

Kitabu_hu P>!

Nem tisztességes dolog szeretni képes, ám maradni képtelen teremtménynek lenni.

Kitabu_hu P>!

(…) tudom, mi ez a mély és szörnyű kötődés, ismerem az arcát és a nevét, és ez nem kötődés, hanem szerelem. De ez végső soron talán ugyanaz.

Trixi>!

A dolgok sokszor nem úgy alakulnak, ahogy mi szeretnénk, kölyök, és ezt méltósággal kell elviselnünk.

Trixi>!

(…), életünk semmit sem jelent az újjászületés körforgásán kívül, felfoghatatlanul rövid felszikrázások vagyunk az állatokhoz hasonlóan, nem vagyunk egyáltalán fontosabbak náluk, nem vagyunk méltóbbak az életre bármilyen élőlénynél. Saját fontosságunk tudatában, az értelem utáni kutatásunkban elfeledkeztünk arról, hogyan osszuk meg másokkal a nekünk életet adó bolygót.

Trixi>!

Csak arra tudok gondolni, hogy egyetlen állatnak sem kellene ketrecben élnie. Csak az emberek érdemlik meg ezt a sorsot.