A ​tökéletes év 18 csillagozás

Boldogság 365 napra
Charlotte Lucas: A tökéletes év

✼Mikor ​aludtál utoljára a szabad ég alatt a csillagokat bámulva?

✼Mikor futottál utoljára mezítláb egy virágos mezőn?

✼Mikor ébredtél utoljára friss péksütemény és kávé illatára?

✼Mikor tettél utoljára boldoggá valakit?

Lehetséges egyáltalán valaki másnak boldogságot ajándékozni? És mi történik, ha az ajándékozott ezt egyáltalán nem is akarja?

Mi az életed értelme? Ha Jonathan Grief valamikor tudta is a választ erre a kérdésre, már régen elfelejtette. A negyven éves férfi nem tud megbírkózni a magánnyal.

Mi az életed értelme? Hannah Marx számára ez magától értetődő. A jót látni mindenben, kihasználni az időt, élvezni az „itt és most”-ot és olyan spontán dolgokat csinálni, mint mezítláb futni egy virágos mezőn. Néha azonban a sors mindent felforgat, amiben hiszünk…

Charlotte Lucas elragadó története egy nőről, egy válaszúthoz érkező férfiról, vágyakról, álmokról és arról, hogy milyen sokat ér az élet minden pillanata. Lehet-e… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

Trivium, Budapest, 2018

Rainee>!

Charlotte Lucas: A tökéletes év Boldogság 365 napra

Megérne egy pro és kontra listát az olvasásom. Annyira ellentmondásos az egész, hogy elképesztő. Szerettem, de idegesített. Aranyosak voltak a szereplők, de időnként akkorát behúztam volna nekik, hogy a fejük leszáll a helyükről. Hol tök cuki volt, hol tök idegesítő. És ami végképp jellemezte? Rettenetes túl van írva. A felét ki kellett volna húzni. A csillagozással bajban vagyok, de kap egy 3,5-t.

A kishercegből vett idézet átírása megbocsájthatatlan. Hiszen: „Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.”

Nem pedig: „Mások lelkét csak a szívünkkel láthatjuk. A lényeges dolgok rejtve maradnak a szemünk előtt.”

Illetve volt még egy érthetetlen rész, bár lehet, hogy a német oktatás nem így müködik, amikor Hannah azt mondja, nincs óvónő érettségije… Nem diploma akart az lenni?

Charlotte Lucas: A tökéletes év Boldogság 365 napra

Ez a regény annyira méltatlanul mellőzött, pedig annyira szép történet, mert él és van szíve.
Nagyon kedveltem, és csak úgy pörögtek a lapok, mert ez most a legjobbkor jött, imádtam a mondanivalóját: mindig újra lehet kezdeni, mindig tudunk változni, csak idő és türelem kérdése.

flicki45>!

Charlotte Lucas: A tökéletes év Boldogság 365 napra

Nem tudom megmondani mi az, ami nem tetszett a könyvben, de azt sem, hogy mi az ami viszont kifejezetten elnyerte volna a tetszésemet.
Nagyon nehezen indult be a történet, és a végére sem lett olyan jó.
Egyszeri olvasásnak jó volt, de újraolvasni biztos nem fogom.

Papírtigris>!

Charlotte Lucas: A tökéletes év Boldogság 365 napra

Azt hittem, nyálas chicklit lesz a borító, a cím, fülszöveg alapján – de tetszett, vártam, hogy olvashassam, kiszámíthatóan is élvezetes volt.

hedip>!

Charlotte Lucas: A tökéletes év Boldogság 365 napra

A hátlapon lévő leírás tetszett.. kíváncsi voltam, a sablonos cím ellenére. Nehezen kezdtem neki a témában való személyes érintettség miatt, aztán átlendültem. De valahogy az egész kiszámítható lett, és ezért kicsit csalódtam is. Nem rossz a történet, de szeretem, ha van benne valami csavar – oké, tudom, akkor ne romantikus könyvet keressek.. :)

Phoenix67>!

Charlotte Lucas: A tökéletes év Boldogság 365 napra

Amikor elolvastam a könyv leírását, azonnal született egy kép a fejemben arról, hogy miről is szólhat a történet, így hát nagy reményekkel nekikezdtem. Az első ötven oldal után kicsit meglepődtem, egyáltalán nem olyan volt, mint amilyenre számítottam, úgyhogy ez kicsit lelombozott. Ennek ellenére a cselekmény érdekes volt, olvastatta magát.
Elértem a kétszázadik, majd a háromszázadik oldalt, és még mindig nem éreztem azt „Hű ha!" érzést, így a lelkesedésem, szinte teljesen lecsökkent, úgy voltam vele, hogy jó könyv, egyszeri olvasásra tökéletes és ennyi.
Aztán a végefelé jött a nagy bumm, és csak néztem, hogy nem lehet már csak ennyi oldal hátra. Egyszerűen beleszerettem ebbe a könyvbe. Imádtam a mondanivalóját, imádtam a szereplőket (a személyes kedvencem Jonathan lett) és azt, ahogy a könyv során fejlődtek. Sajnálom, hogy (legalábbis számomra) kicsit befejezetlen vége lett.
Ennyi, ilyen egy jó könyv. Bátran ajánlom mindenkinek. Szívesen olvasnék még az írónőtől.

Reka_Takacs>!

Charlotte Lucas: A tökéletes év Boldogság 365 napra

Tetszett is, szerettem is de nem tudok rá 5 csillagot adni.

Lívia_Márkus>!

Charlotte Lucas: A tökéletes év Boldogság 365 napra

Mostanában megváltoztak az olvasási szokásaim.Nagyon sok könyvbe belekezdek, aztán pár oldal után abbahagyom az olvasását, mert egyszerűen nem köt le. Ezzel a könyvvel teljesen más volt a helyzet. Amikor megpillantottam a könyvtár polcán, valami belső hang azt sugallta, hogy vigyem magammal. Nem bántam meg. Maga a regény cselekménye és a mondanivalója teljesen magával ragadott.
A szereplők nem csak szerethető karakterek, hanem konkrétan azonosulni tudtam Hannával. Mivel kisgyermeknevelő vagyok, Hanna pedig óvónő, aki létrehozta a Csicsergőket… én is elgondolkoztam egy ilyen magán akción. Kitudja, talán a távoli jövőben… mindamellett ez a lány csupa derű, vidámság, maga az optimizmus amíg nem történik a párjával az… ami. Csodálatos maga az ötlet, hogy Hanna megírja a tökéletes évet, Simon ( haldokló barátja) számára. És ez a napló hogyan kerül útjára/ sorsára. Minden összefüggésben van mindennel.
Ebben az életben semmi sem történik véletlenül, mindennek oka van.
“ … Még ma is az volt a hitvallása, hogy életünk minden egyes napja, minden egyes másodperce is túl fontos ahhoz, hogy elpocsékoljuk. Nem szabad hagyni, hogy beborítsa a bánat és az aggodalom. Élettel kell megtölteni a napjainkat, függetlenül attól, hogy hány évet kapunk a sorstól. Egyetlen ember sem tudhatja ugyanis, hogy mikor üt az utolsó órája. Mindezek miatt csakis a MOST és kizárólag a MA fontos. Nem fontos a tegnap, a holnap pedig nincs hatással a cselekedeteinkre…”
Csodálatos fikció, csodálatos regény! Köszönöm Charlotte Lucas, hogy ezt így megírtad.

Krausz_Emma IP>!

Mondok én neked valamit: ha valamire megtanított a sors, akkor az nem más, mint hogy csakis olyan dolgokkal foglalkozzak, amelyekért lelkesedem. Minden más csak robotolás volna! Senkinek sem kellene a meggyőződésével ellentétes dolgokat tenni.

203. oldal, huszonhetedik fejezet

Anarchia_Könyvblog>!

Eltaszított magától mindent, miközben egy pillanatig sem gondolt azokra, akiket ezzel hátrahagyott. Egyszerűen „kihúzom a dugót és utánam az özönvíz”! Ez olyan önző, olyan nagy szemétség, olyan … embertelen volt! Persze, aki elment, annak már mindegy, annak könnyű, mert sikerült kiszállnia. A többiek meg próbáljanak megbirkózni a pofonnal, ahogy csak tudnak; takarítsák el a romokat, álljanak talpra, és valahogy éljék tovább az életüket.

Krausz_Emma IP>!

A szorongás olyan, mintha hintalovon ülnél. Látszólag mozgásban vagy, mégsem jutsz előre.

64. oldal, nyolcadik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: szorongás
Anarchia_Könyvblog>!

Csupán az érzés maradt meg. A szerelem teljesen egyértelmű érzése. A boldogság és meghittség, a pocakjában szárnyra kapó pillangók, az elsöprő öröm és a harmónia.
Mindenekelőtt azonban a boldogság.

Anarchia_Könyvblog>!

Bevonzzuk a dolgokat: a derűlátókra kedvező fordulat, a borúlátókra pedig bajok várnak. Ha valaki kizárólag negatív dolgokat vetít ki maga elé, az a világegyetemtől hamarosan jó okot kap a csüggedésre.

Anarchia_Könyvblog>!

Engedje el a terheket és a szomorúságot, ne ragaszkodjon a kínjaihoz, hanem szabaduljon meg az összes terhétől.

Anarchia_Könyvblog>!

Három és fél nap. Három és fél nap, ami felért volna három és fél esztendővel. Tíz évvel, hússzal, ötvennel, százzal. Ezerévnyi Csipkerózsika-álommal. Nyomasztó, sötét álommal, mégpedig a toronymagas sövény árnyékában, amiből csak tövisek nőnek, rózsa viszont egyetlen szál sem. Senki nem jött, hogy Hannah felébredjen a rémálomból. Senki azért, hogy megcsókolja.

Krausz_Emma IP>!

A kedvesének sikerült valóra váltania nagy álmát, és megírta a könyvét. Nem számít, hogy megjelent-e vagy sem.

360. oldal, ötvenhatodik fejezet

Miolyon>!

…mert nyilvánvaló, hogy az élettől nem kapunk meg mindent amire vágyunk. Pardon…ezt meg mégis ki állítja? Mégis ki mondja azt, hogy nem kaphatunk meg mindent az élettől? Ez talán egy kőbe vésett szabály volna? Persze, józan belátással el lehet fogadni, ám ez nem jelentette azt, hogy valóban igaz a kijelentés.

Krausz_Emma IP>!

Néha a dolgok annyira iszonyatosnak tűnnek, hogy nem is hisszük el őket, pedig attól függetlenül még igazak.

280. oldal, negyvenkettedik fejezet