A ​Douglas nővérek (A parfüméria 1.) 79 csillagozás

Családregénysorozat a Douglas parfümérialánc történetéről
Spiegel-bestseller
A céget mindenki ismeri, de a történetét szinte senki.
Ez a történet éppoly ellenállhatatlan, mint egy finom illat. A parfüméria története bátor nőkről szól, akik kiálltak a saját szabad akaratuk mellett.
Aki ma betér egy Douglas-üzletbe, az eleganciára, luxusra, szépségre vágyik. Ezt keresték Anna és Maria Carstens is, amikor Hamburgban 1910-ben megnyitották az első Douglas-üzletet. Ahhoz azonban, hogy kettejük szívügyéből valóságos vállalatbirodalom nőjön ki, a két fiatal vállalkozónak sok akadályt le kellett küzdeniük – többek között családtagjaik ellenkezését is.
Először az Alster-parti várost hódították meg, aztán egész Németországot. Könyvsiker a Douglas-nővérek huszadik századi diadalútjáról.
A Charlotte Jacobi álnév az Eva-Maria Bast – Jorn Precht szerzőpárost fedi.

Next21, Budapest, 2022
352 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158191562 · Fordította: Győri Hanna
Next21, Budapest, 2022
352 oldal · ISBN: 9786158191579 · Fordította: Győri Hanna

Nono_ P>!
Charlotte Jacobi: A Douglas nővérek

Ez a könyv olyan volt számomra, mint a hosszú tél utáni első tavaszi szellő.
Ezért igazán szerettem Marie és Anna Carstens, az első Douglas – üzlet megnyitói történetének a bájos, üde és egyben komoly hangulatát, amit a parfümök iránti rajongás, a harmatos szerelem megjelenése és a női ambíciók inspiráló megmozdulásai kölcsönöztek a regénynek.
A két nővérről vajmi kevés adat maradt fenn, így a szerzőpáros több eseményt is fikcióként szőtt bele a regénybe úgy, hogy közben a fantasztikus történetvezetésükkel hűek maradtak a történelmi korhoz és szereplőkhöz.
A mű végére ugyan nem maradtak el a szívfájdító részek, de végül ennek ellenére a két főhősnőt barátnőmként zártam a szívembe, így őszintén tudom ajánlani ezt a regényt minden kedves női honfitársamnak.

Köszönöm a recenziós példányt a @21_Század_Kiadó -nak.♥

Mariann_ P>!
Charlotte Jacobi: A Douglas nővérek

A Douglas parfüméria megálmodásáról, megvalósításáról szól ez a történet.
A parfüméria halhatatlan lett, a lányok története akár kitaláció, vagy valósághű, az nekem nem számít, remekül szórakoztatott, kikapcsolt.
Nagy bátorság kellett ahhoz, hogy belevágjanak, hogy megvalósítsák az álmukat.
Sokáig csak magányosan, aztán megjelent a párkapcsolat, a szerelem is az életükben.
Talán a Szépségszalon c. könyv hangulatához tudom hasonlítani, Németországban játszódik mindkettő, és a szépségápolás körül forog a témája.
Nekem tetszett.

Charlotte Jacobi: A Douglas nővérek

Az illatok világa volt az, ami leginkább vonzott ebben a történetben, valamint, hogy megismerhetem egy parfüméria születésének történetét. Szeretem a családregényeket, és bár ezen a területen a valós tények sok fiktív eseményt is tartalmaznak, ezek csak jót tettek a történetnek. A Carstens nővérek magánéletéről szinte semmi információ nem maradt fenn, még a levelezésük sem, a szerzőpáros író mégis képes volt rá, hogy szerethető karaktereket formáljon Marie-ból és Annából, és kiszínezze a családi hátterüket, amiből elindultak álmaik megvalósításának útján.

Bővebben: https://www.konyvvadaszok.hu/2022/07/charlotte-jacobi-d…

Mindian>!
Charlotte Jacobi: A Douglas nővérek

Kedves hangulatú limonádé, fűszerezve némi történelmi háttérrel, romantikával, divattal, zenével, festészettel, irodalommal és a művészeteket illatos keretbe foglaló parfümökkel. Talán azért ennél egy picit többet vártam ettől a kötettől, ennek ellenére kellemes kikapcsolódás volt a történet. Egyik legfőbb erőssége a vitathatatlanul csodaszép borító.

Lázárné_Csernus_Anikó>!
Charlotte Jacobi: A Douglas nővérek

Nekem ez a parfüm túl tömény lett, vagy hogy hű legyek a cselekményhez: nem az én illatom. A kezdeti mondvacsinált problémák gyors lezárását felválthatta volna az első világháború borzalma, de elegánsan és óvatosan csak megemlítették, hogy volt olyan is, hiszen a könyvnek nem központi témája, csak háttere. Az egész túl rózsaszín, túl sok, túl csacska. A két nővér erős karaktere sem jött át. Az ötlet és a megkomponált sztori rendben volt, de a megvalósítás már nem tetszett.

Benedek_Eszti>!
Charlotte Jacobi: A Douglas nővérek

Úgy gondolom, hogy A Douglas nővérek nagyon fog tetszeni azoknak az olvasóknak, akik szeretik ezt a nőies vonalat. Az illatokat, a parfümöket, a piperecikkeket, a divatot, a romantikát és a történelmet. Igazi csajos könyv, amely nagyszerű kikapcsolódást tud nyújtani a téma kedvelőinek. Én kifejezetten szeretem a női sorsokkal foglalkozó történelmi regényeket, pláne akkor, ha tudom, hogy milyen sikeres és nagyra becsült emberekről, üzletláncokról szól, hiszen a Douglas hatalmas világmárka lett. Mindig izgalmas megtudni, hogy honnan indult egy-egy cég, franchise.

Bővebben: https://www.ahmagazin.com/charlotte-jacobi-a-douglas-noverek/

Pusztai_Eszter>!
Charlotte Jacobi: A Douglas nővérek

Ezt a könyvet nekem írták,parfüm imádónak.Zseniálisan,érdekesen átszövi a szerelem,a történelem ,mindenből csak éppen annyit hogy még érdekeljen.Parfüm és parfüm mindenhol,Biztos fogom még olvasni,amint egy picit felejtek belőle.

konyvkritika>!
Charlotte Jacobi: A Douglas nővérek

Ez egy ízig-vérig nőknek és nőkről szóló olvasmány, amiben a parfümök, az illatok, a ruhák, a kiegészítők és a divat fontos szerepet játszanak.⁣

Mindez a 20. század elején egy olyan történetbe ágyazódva, ahol több különböző női sorsot lehet végigkísérni. Ezek a nők saját akaratukból, erejükből és elszántságukból olyan álmokat és terveket valósítanak meg, amelyek az akkori férfiak uralta társadalmat, nem kicsit botránkoztatták meg.⁣

Ez a romantikus regény a történelem egyik szegletét mutatja be, közben pedig több olyan szerelmi történetet mesél el, ami tele van megpróbáltatásokkal, kalandokkal és izgalmakkal.⁣

Ez a könyv a jól ismert Douglas parfümériák kezdetének a történetét meséli el, annak a két nőnek a történetét, akik testvérekként nem csak történelmi, hanem társadalmi akadályokkal szembenézve, egy olyan üzletet építettek fel, ami mai napig világszerte ismert.⁣

Bővebben a blogomon: https://konyvmoly.com/charlotte-jacobi-a-douglas-noverek/

zics>!
Charlotte Jacobi: A Douglas nővérek

Kedves bajos olvasmany volt, jo volt magunk ele kepzelni a Cartens lanyokat. Nagyon meglepett, hogy a Douglasnek hamburgi a gyokere, bar sosem gondolkoztam rajta eddig meg, de valahogy nem a nemetek jutnak eszembe rola. Pedig de. Az is nagyon tetszett, hogy a tortenet a valosagon alapul, de a lanyok szemelyiseget, karakteret az iro paros maga alkotta meg, figyelembe veve a tenyeket, es az adott korszakot. Nem ketelkedek abban, hogy ezt maximalis utana jaras utan tettek, es valoban a Cartens lanyok tekintenek rank a lapok kozul. Nem volt egy egetrengeto, fenomenalis olvasas elmeny, am ezt udesege, frissessege ellensulyozta. Egy pici szelet egy letunt vilagbol, ahol szarnyalhat az olvaso kepzelete.

Ashaly>!
Charlotte Jacobi: A Douglas nővérek

Könnyed stílusban megírt könyv, ami jól esett a parfümimádó lelkemnek.
Jó volt olvasni hogyan alapították a neves parfümiériát. Ízelítő abból a korból amikor sokak kedvenc illatai születtek.
Elolvasom majd a második részt is.

Katalin_V_Tóth>!

Hiszen már tudod, hogy az illatok emlékeket hordoznak, ezért minden illatnak története van, több is, minden nőnek, aki viseli, mást mesél.

10. oldal (Next21, 2022)

kondorszasa>!

Az élet nagy rendező Marie, és mindig van egy terve. Bízz benne!

kondorszasa>!

– Néha nem kell valakit jól ismerni, hogy valami fontosat megérezzünk belőle.

Levandra>!

Az álmok azért vannak, hogy valóra váltsuk őket.

Levandra>!

A bátorság és a határozottság a lényeg, ami nem hagyja, hogy bármi és bárki letérítsen a saját utunkról.

kondorszasa>!

…még mindig a fülében csengtek a nagy parfümgyáros szavai: néha szokatlan utak vezetnek a sikerhez.

kondorszasa>!

Coco Chanel egy mondata jutott hirtelen eszébe: A magabiztos nő nem eltörli a különbséget férfi és nő között – hanem hangsúlyozza.

Szédültnapraforgó>!

A jó barátoknak ki kell tartani egymás mellett – erősködött az apja. – Akár sok dolguk van, akár nem.

25. oldal I. rész

konyvkritika>!

– Általában a valóság kevésbé rossz, mint amitől rettegünk.

kondorszasa>!

Az élet sok meglepetést tartogat. Kellemest és kellemetlent egyaránt. Sosem lehet tudni, mit hoz a jövő. Ami izgalmas és ijesztő egyszerre.

A parfüméria sorozat · Összehasonlítás