Taknyos! (Ne nyisd ki 2.) 8 csillagozás

Charlotte Habersack: Taknyos!

"A különös csomagra azt írták: „Ne nyisd ki!” Nem kérdés, hogy Nemo gondolkodás nélkül ki fogja nyitni…

Nemóék ajtaja elé egy új csomag érkezik. Alighogy kinyitják, Nemo és barátai rögtön megállapítják, hogy:
1. A benne rejlő zöld, beszélő és pukizó slejm elég csiklandós.
2. Odakint esni kezd – mégpedig nyálkás, ragacsos eső hullik az égből!
3. Viszont ha valaki magára ken egy keveset a slejmből, annak varázslatos hatása van…

Nemót és Fredet nem sokkal később már csak egyvalami érdekli: Slejmi segítségével milliomossá akarnak válni! De vajon hogyan sikerül hazajuttatni Slejmit az eredeti tulajdonosához?"

Eredeti megjelenés éve: 2017

Scolar, Budapest, 2019
240 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632449920 · Fordította: Bartók Imre

Charlotte Habersack: Taknyos!

Boring unalmas városának napjait bizarr események váltják fel. Nemo, Oda és Fred újabb csomagot kapnak egy titokzatos feladótól. Nemo nem bírta ki és kibontotta a küldeményt. A csomagban egy Slejmi nevezetű kis zöld, pukizó slejm figura lapult. Ahogy az előző részben, ha kibontanak egy ilyen csomagot az csak bajjal jár. Ez most se volt másképp. Most ragadós, taknyos eső kezdett el esni és Slejmi elkezdett növekedni egyik pillanatról a másikra. A barátok előtt ismét az a cél lebegett a szemük előtt, hogy megkeressék a plüssfigura gazdáját, de egy különleges dolog elterelte a figyelmüket. A plüssfigura gyógyító hatással rendelkezett. Ugyanis, ha Slejmi ragacsát valaki hibás bőrére kenték azonnal eltűntette a hibát. A gyerekek ebből jó bizniszt csináltak, de közben akadnak még gondok… Mint minden terméknek ennek is van mellékhatása. Remélem te nem próbáltad ki ezt a különleges krémet. Kipróbáltad? Akkor gyorsan olvasd el, hogy megtud az ellenszerét. Ha pedig nem, akkor azért, hogy nyomon kövesd Nemo és barátai izgalmas kalandját.

Valahogy ez a történet jobban tetszett az előzőnél spoiler, de most se volt az igazi. Az írónő sok elemet újra felhasznált, átírta egyes jeleneteket. Pl.: ebben a részben is Nemo apja az időjárás miatt megsérült. Ez azonnal feltűnt nekem. Egy picit többet megtudtuk a titokzatos feladóról, hogy mikor ellopta a kiválasztott plüsst egy fekete könnycseppet hullatott rá. spoiler A borító ismét mutatósra sikerült. Úgy néz ki mintha egy igazi csomag lenne. :)

Scolar, Budapest, 2019
240 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632449920 · Fordította: Bartók Imre
Dolostiel>!
Charlotte Habersack: Taknyos!

Egyszerűen imádom ezt az ifjúsági sorozatot hiába nem az én korosztályomnak íródott!
Aranyos és izgalmas, ráadásul minden rész teljesen újszerű megoldásokat kíván, és persze más-más problémákkal szembesülnek főhőseink.
Nagyon aranyosak a részek. Már nagyon várom a folytatást!

Könyvmolyocska1 >!

Az enyém a legjobb mama a földkerekén
A fotójával a pizsizsebemben kelek én
Otthon, a közelben lenni mindig csudi jó
A főztöd szuper finom, főleg, ha kelbimbó.

Könyvmolyocska1 >!

Békés vagy, és ritkán kapod fel a vizet
Nem egy puszit érdemelsz, mindjárt tízet!
Ez a kis versike, azt hiszem, neked jár
Akár rekesz sörhöz a drága kaviár.

Kapcsolódó szócikkek: kaviár · sör
Könyvmolyocska1 >!

Nem hallgathatok róla, hogy gyakran vagy távol
Habár éppen onnan tudom, hogy mennyire hiányzol.

Könyvmolyocska1 >!

– Helló! Én vagyok Szuper Slejmi, a tapadós, zöld, pukizó takony a bádogdobozból! Rendkívül ruganyos vagyok, és világítok a sötétben.

Könyvmolyocska1 >!

– Mintha valaki direkt kitalálta volna, hogy mi az, ami a legzavaróbb a nézőknek, és aztán eljött volna a zizegős zacskóba adagolt pattogatott kukoricával és sajtszósztól bűzlő nachóval, amitől az emberek tuti, hogy ki kell engednie a madárkát.

Ne nyisd ki sorozat · Összehasonlítás