Harap! (Ne nyisd ki 1.) 18 csillagozás

Charlotte Habersack: Harap!

A titokzatos küldeményen a „Ne nyisd ki!” felirat áll. Nem kérdés, hogy Nemo rögtön kinyitja a csomagot… És rögtön három dolog történik:1. A dobozból egy plüssfigura ugrik elő, egy hatalmas étvágyú jetilovag, aki az Icy, a jégszörnyecske névre hallgat. A plüssfigura ugyanis él!2. Odakint havazni kezd – a nyár kellős közepén!3. A jeti pedig egyre nagyobbra nő. Nagyon nagyra. Hamarosan már két és fél méteres! Amíg Boring városkáját szép lassan maga alá temeti a hó és a jég, Nemo és a barátai komoly kihívásokkal néznek szembe. Mert ugyan, hová rejthetne el az ember egy megtermett jetit? Kalandos versenyfutás kezdődik az idővel…

Eredeti megjelenés éve: 2016

Scolar, Budapest, 2019
240 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632449913 · Fordította: Bartók Imre · Illusztrálta: Fréderic Bertrand

Ananiila>!
Charlotte Habersack: Harap!

December 23-án még könyvesboltokban kutattam a keresztfiamnak (Máté 10) ajándék könyvért. Hónapokkal korábban rendeltem neki 3 könyvet, amit szépen el is osztottam a névnapi-szülinapi-karácsonyi ajándékként. Az első kettő nyerő lett, mindegyiket szerette, de a karácsonyra szánt könyvnél melléfogtam. Mindig elolvasom mielőtt odaadom neki, ez most is így történt, és sajnos meg kellett állapítanom, hogy az általam kiválasztott könyv inkább 12-13 évesnek való, olyannak aki ismeri már az Egri csillagokat.
Így történet aztán, hogy az utolsó pillanatban még könyvek után kutattam. 3 könyvet is kiválasztottam, gondoltam valamelyik csak meglesz, de tévedtem.
Pótmegoldásként került aztán elém ez a könyvecske, amit a megvétel után még gyorsan ki is olvastam és dőltem hátra nyugodtan, mert úgy ítéltem meg, hogy tetszeni fog Máténak.
Én jól szórakoztam rajta, nagyon aranyos kis történet volt. Nem annyira jó, mint a mostanában általam olvasott gyerekkönyvek (pl. Karácsonyi malac-sehol nem volt már meg, így esélyem sem volt megvenni, én könyvtárit olvastam) de hoz egy színvonalat. A karakterek nem annyira kedvelhetők szerintem, még a Jeti sem, de kalandban nincs hiány. A betűk elég nagyok és szellősen szedett a könyv. Ez nálunk nem utolsó szempont. :)
Remélem hamar elolvassa Máté és ha tetszik neki le is csapok a második részre, nehogy úgy járjak, mint a dinós sorozattal, aminek pont a második része nem volt meg a boltban.

Könyvmolyocska1 >!
Charlotte Habersack: Harap!

Most olvasok először az írónőtől. Az alapötlet nagyon jó. A borítója nagyon megtetszett. Ötletes és ha kinyitod a középpontban lévő plüssfigurát ábrázolja. Az illusztrációk is aranyosak. Sajnos a szereplők nem lettek eléggé kidolgozva. Én nem tudnám leírni a szereplők milyen személyiségűek. Ez nagyon zavart.

A könyv főszereplője Nemo, aki váratlanul kap egy csomagot. Benne egy Icy, a jeti plüssfigura lapul, aki él. Egyszer csak nő és nő, s majdnem két és fél méteres lesz. Nemo barátaival, Odával és Freddel csak egy dolguk van, visszajuttatni Icy-t a tulajdonosához. Eközben a városban nyáron elkezd esni a hó. Vajon sikerül visszajuttatni Icy-t? Ha kíváncsi vagy olvasd el…

A könyv izgalmasnak izgalmas volt. De sok kérdésre nem kaptam választ.
spoiler
Remélem a további kötetekben választ kapok a kérdéseimre. És remélem az írőnő javít a hibákon. (Ha egyátalán rájött erre. :D ) Nem leszek annyira szőrösszívű erre a könyvre 4 csillagot adok.

Scolar, Budapest, 2019
zamil>!
Charlotte Habersack: Harap!

Tipikusan az a könyv, ami első látásra megfog, bekéreckedik a kosárba, a könyvespolcodra, de mikor elolvasod, rájössz, hogy színvonalba elmarad a várakozástól.
Nehéz a történetről bármit is mondani, lehet túl sok jó gyerekkönyvet olvastam az elmúlt években, de itt nem éreztem, hogy izgalmas lenne, valahogy olyan lassan csordogált és nem is voltak hullámok, amik magával ragadtak volna. A yetitől is többet várta, nem lett jó a karakter, bár a többi főhős is semleges volt, nem sikerült egyiknek se belopnia a szívembe magát.
Sajnos a tartalom kevesebb, mint a csomagolás.

Hintafa>!
Charlotte Habersack: Harap!

Nagy reményekkel vágtam neki ennek a kalandnak. Elvégre egy rangos díj miatt valamiféle biztosítékban reménykedtem. spoiler

Olyan volt ez a történet, mintha visszatartotta volna a szerző a lélegzetvételét. Elvégre sorozatot írni inkább maraton és nem sprint, amihez be kell osztani az erőit. Kellemes kis kaland volt, de többet vártam a történettől. (Ruminivel összehasonlítva például egészen átlagosnak tűnik.)

Dolostiel>!
Charlotte Habersack: Harap!

Nemo élete hatalmas változáson megy át, aminek okozója egy furcsa csomagban megérkező játék. Az egész várost veszély fenyegeti a hirtelen beállt télben, és csak bátor főhőseink hozhatják helyre a dolgokat.
Nagyon izgalmas és aranyos olvasmány fiataloknak, ami teljesen beszippantja az olvasót. Még felnőtt fejjel is sok örömöt okozott.
Mindenképp elolvasom majd a teljes sorozatot.

Ne nyisd ki sorozat · Összehasonlítás