A ​Bridgertonok kiskönyve 12 csillagozás

Charlotte Browne: A Bridgertonok kiskönyve

Ismered a XIX. századi brit arisztokratákra jellemző kifinomult és bonyolult szerelmi, udvarlási, öltözködési szabályokat és szokásokat? Hogy boldogulsz a társasági etikettel és zsargonnal? Felfedeznéd a kor bestsellereit – mint például a Büszkeség és balítéletet –, táncait, a sorozat eredeti helyszíneit és zenéit?
Csipetnyi történelem, a romantika korának legizgalmasabb személyiségeivel és legnagyobb botrányaival fűszerezve.
Kvízek, tesztek, játék! Te melyik Bridgerton karakter vagy? Teszteld, hogy olyan igaz-e a szerelmed, mint Daphnénak és Simonnak!
Kötelező könyv minden rajongó és elsőbálozó számára!

Eredeti megjelenés éve: 2021

cintiatekla P>!
Charlotte Browne: A Bridgertonok kiskönyve

A Bridgertonok kiskönyve – Föltárul a régenskor világa egy amolyan kisokos, vagy összefoglaló a régenskorról, melyben a Bridgerton sorozat is játszódik. Kissé árnyalja a Julia Quinn könyvein alapuló sorozat képét, a benne megjelenő szokásokat, továbbá a Netflix sorozatához szorosan kapcsolódó fejezetek is helyet kaptak benne.

Mivel viszonylag rövidke, így nem ad átfogó korrajzot, azonban arra mindenképpen tökéletes olvasmány, hogy kicsit jobban megismerkedjünk a 19. század elejének angol arisztokráciájának életével, botrányaival, és szokásaival.

Bővebben: https://www.gyorgytekla.hu/2023/02/charlotte-browne-a-b…

Silverlight>!
Charlotte Browne: A Bridgertonok kiskönyve

Quinn Bridgerton sorozatát ès az ehhez kapcsolódó könyveit is nagyon szerettem. Ez a könyv elkalauzol abba a korba, amiben az ìrónő törtènetei játszódnak. A társadalmi szabályok mellett az etikett, a kor divatja, a törtènelmi háttèr is helyet kap. A 19. századi arisztokrata társadalom világába kalauzol el. Vannak benne tesztek, fejtőrők. Nekem nem annyira tetszett. Lehet volna èrdekesebb ès jobban is kapcsolódhatott volna a Bridgerton könyvekhez.

Vikiberry>!
Charlotte Browne: A Bridgertonok kiskönyve

Igyekszik részletesen bemutatni a korszakot, de nem egy történelemkönyv, túl sokat senki ne várjon tőle. Tartalmas a rövidsége ellenére. off
Olyan élvezhetően építette fel az írónő a könyvet, hogy egy kicsit unalmasabb rész után biztosan következett egy kvíz, vagy magyarázó fejezet, így egyáltalán nem éreztem soknak/kevésnek benne semmit. Na jó, ha már a Bridgertonok szerepelnek a címben, több dolgot is szívesen olvastam volna róluk, de egész sok példát hoz fel az írónő.
A legyező különböző tartásairól és jelentéseiről írt fejezet, nagyon tetszett! :)
A könyv végén pedig még a sorozatban szereplő helyszínekről is szót ejt az írónő, illetve hogy hová érdemes ellátogatni, ha valakit érdekelnek a sorozat helyszínei és persze meg is teheti ezt.
Még nem olvastam a sorozatot, mindenképpen előtte szerettem volna ezt, és szerintem megérte.

LittleSmurf>!
Charlotte Browne: A Bridgertonok kiskönyve

Nagyon megtetszett a borítója és szeretem a sorozatot, de a Bridgerton könyveket még nem olvastam. Érdekes volt olvasni a történelmi háttérről, mert évszámok alapján nem tudtam összekötni a történelem órán gyűjtött információkkal. Sok érdekes dolog volt benne, de például ezek a különböző tesztek nem tetszettek.

Niki_néni_olvas P>!

Megkérdőjelezhetetlen igazság – legalább is a régenskori regényekben, filmekben –, hogy egy kétes múltú, de jó útra tért szoknyapecérből átkozottul jó férj lesz.