A ​mestermágus (A papírmágus trilógia 3.) 56 csillagozás

Charlie N. Holmberg: A mestermágus

Ceony Twill súlyos titkot őriz, amit még tanárával, Emery Thane-nel sem mer megosztani. Miközben olyan kísérleteket végez, amelyeket korábban egy mágus sem tartott lehetségesnek, készül a végső vizsgájára is.

Emery Thane, hogy a részrehajlás látszatát is elkerülje, régi riválisához küldi Ceonyt, hogy ott készüljön fel a sorsdöntő vizsgára, ám a lány nem tudja teljes mértékben a tanulásnak szentelni idejét, múltjából ugyanis felbukkan egy gyilkos bűnöző. Ceony a családját féltve a szökött fegyenc nyomába ered, akinek mágiája talán erősebbnek bizonyul, mint a papírmágustanonc minden képessége együttvéve, bosszúszomja pedig csillapíthatatlan.

Eredeti mű: Charlie N. Holmberg: The Master Magician

Emery Thane · Ceony Twill

London

Klodette
Charlie N. Holmberg: A mestermágus

Ha engem kérdeztek, akkor a kiadó rekord gyorsasággal jelentette meg ezt a három részt, ráadásul a fordítás is kitűnő, a borítók pedig lélegzetelállítóak. Szóval minőségi munka ez kérem, amiért nagyon hálás vagyok. :)
Egyébként lehet, hogy ez engem minősít, de számomra pont a Ceony és Emery között lévő tiltott viszony volt a kedvencem, mert bizony nincs is szebb a lopott csókoknál és a titokban küldözgetett szerelmes leveleknél.
Kettejük kapcsolata egyre felhőtlenebb, egyre nyitottabb, persze teljesen korhű a Viktoriánus London életteréhez, tehát egy csóknál tovább sosem mennek, mégis szívmelengető páros ők ketten.
Az előző részben megismert metsző pedig – természetesen – megszökik, így hát Ceony kénytelen vele felvenni a harcot, ha nem akarja holtan végezni…
Ebben a kötetben egyébként tetszett még, hogy kitűnő hangsúly volt a bűnüldözés, Ceony családi problémái, az Emery-vel való bimbódzó szerelme, valamint a saját jövője között.
Befejező kötet lévén, a szerző mindenre kitért, mindent megmagyarázott, minden szálat elvarrt.
Bőven akadtak humoros, romantikus, izgalmas jelenetek és persze most sem maradtak el – sajnos – a kimondottan gusztustalan és irtóztató metszőkkel kapcsolatos részek, ahol a fejemet fogtam és bizony hányingerem is lett.
Brrrrrr. Szigorúan csak 16 éven felülieknek ajánlom ezt a könyvet.
A világfelépítés még mindig egyedi és különleges, a szereplők kedvelhetőek, bár Ceony néha kimondottan minden lében kanál, Aviosky mágus pedig – rájöttem – McGalagony professzora emlékeztet.
Amilyen rövid kis könyv, olyan tartalmas.

Bővebben pedig: https://klodettevilaga.blogspot.hu/2018/04/konyvkritika…

Mrs_Curran_Lennart P
Charlie N. Holmberg: A mestermágus

Hát ez nagyon rövid volt, és kevésbé izgalmas, mint az előző kötetek. Ceony a vizsgájára készül egy másik hajtogató otthonában, eközben pedig aggódik. Nem is ő lenne, ha nem kezdene magánnyomozásba a szökött metsző után. Egyszóval kissé lagymatag lett, de a materiák közötti váltások tetszettek. Egy ilyen gyorsítható cipő jól jönne. És túl gyors volt a lezárás.

gabiica P
Charlie N. Holmberg: A mestermágus

A három kötet közül ezt tudnám a legjobbnak értékelni. Izgalmas volt a történet lezárása, érdekes volt, ahogy Ceony kísérletezett a mágiatípusokkal.

Nagyon furcsának tartottam, hogy hirtelen ennyit ugrottunk előre az időben. Egyrészt látom is értelmét, hiszen a lényeg a mestervizsga lett volna, amit nem lehetett hamarabb bemutatni, másrészt viszont értelmetlennek tartom, hiszen a történet szempontjából a mestervizsgán kívül nem volt jelentősége, ami simán megoldható lett volna egy epilógusban is.

Nem értettem tehát egyet a történet szerkesztésével és a történetszál vezetésével, de ettől függetlenül izgalmas, olvasmányos volt.

DarknessAngel
Charlie N. Holmberg: A mestermágus

Ez is véget ért. Különleges utazás volt ez Ceony Twillel. A papírmágiától kezdve az üveg- és tűzmágiáig minden volt itt. Legjobban talán ez a rész tetszett a három közül, mivel itt már Ceony jártas a mágiában, bízik magában és Emeryvel is jól alakul a kapcsolatuk.
Persze voltak unalmasabb percek is. Ezt a sorozatot képtelen voltam elolvasni megszakítások nélkül. Mert attól, hogy izgalmas, még nem olyan letehetetlenül izgalmas.
Viszont örülök, hogy nekikezdtem és be is fejeztem a sorozatot. Aranyos volt. :)

deen
Charlie N. Holmberg: A mestermágus

Amikor kézbe vettem a befejező részt, egy kicsit csalódtam, hogy ilyen rövidke. DE az írónő megmutatta, hogy röviden is lehet egy igazán tartalmas könyvet készíteni. A történet az előző rész után majdnem két évvel játszódik. Ceony a mestervizsgájára készül, viszont Emery nem szeretné, ha kiderülőfélben lévő kapcsolatuk megkérdőjelezné a lány felkészültségét, így fiatalkori riválisára bízza a lányt. A két évvel ezelőtti borzalom azonban nem ért véget a két metsző halálával, hiszen Saraj még él és újra fenyegeti Ceony életét. A lány, immáron kitanulva a matériák közötti váltást, újult erővel és nem kevesebb bátorsággal veti magát Saraj nyomába, ismét versenyt futva az idővel. Nagyon izgalmasra sikerült a záró kötet, az írónő mindenre kitért, minden szálat elvarrt. Különösen tetszett, hogy milyen jó egyensúly volt a borzalmak és a romantika között. Ceony és Emery igazán aranyos páros és végül még arra is kapunk választ, hogy a papírjósda valóban a jövőbe lát-e.

ViveEe P
Charlie N. Holmberg: A mestermágus

Bár az elején nagyon furcsálltam a nagy időugrást, és sajnáltam, mi mindenről maradhattam le Emery és Ceony kapcsolatában, de a történet maximálisan kárpótolt.
Nagyon élvezetes volt Ceony mágiahasználata, és nagyon tetszik a többi mágiaág. Nagyon ügyesen használta, és kombinálta őket. Nagyon okos ez a lány. Jó volt a nyomozás a metsző után, izgalmas volt. Amikor pedig szorult a hurok, még inkább imádtam, nagyon jól sikerült.
A vizsga is nagyon érdekes volt. A vége pedig nagyon aranyos.
Megszerzettem ezt a sorozatot, és tuti újra fogom olvasni. :)

Odett
Charlie N. Holmberg: A mestermágus

Sokáig gondolkodtam, mit reagálhatnék rá. Szerettem a trilógiát, a világépítésért, a hangulatért, a merész ötletekért. Azért, hogy mert mást és máshogyan elmesélni, mint a tucat ya-regények. Pont az Angelfall harmadik része után olvastam, és zongorázni lehet a különbséget. Természetesen a Mestermágus javára. Ugyanakkor tagadhatatlanul nyomta le a torkomon azt az értékrendet, ami a sajátja, és amit az elején nem vettem észre, de egyre jobban kiütöközött ez a konzervatív értékrend. Lányok inkább konyhába!, arról többet tudtam meg, a főhősnő hogy forgatja a fakanalat, mint más lényeges mozzanatokról. Csak kavarja a bajt, ha megy a csacsi feje után. És meg kell őt menteni általában. A trilógia végén a hősnőt, amikor az egy kockázatos, bűnöldözős karriertervet dédelget, az idősebb autoriter nő figyelmezteti, hogy ejnye, fontolja meg, család vagy kihívások, és erre tekintettel döntsön okosan. Hát itt dobtam egy hátast. Aztán nyilván inkább a nyugisabb tanárimeló lesz a választás. Illetve, nem hiszem, hogy elegáns egy indiai karaktert ilyen pszichopata egydimenziós papírmasévá megtenni mindenféle karakter mélyítés nélkül. Főleg ilyen történelmi korba helyezett fantasyban, Angliának voltak gyarmatai, hahó … Annyira voltak világosak a gonosz indiai motivációi, mint Hókuszpókusznak, miért akarja legyilkolni Aprajafalvát. De hát ez az én szubjektív értékítéletem, emiatt még nem fogom lehúzni, mert igenis jó és ügyes munka. Szerettem olvasni.

Charlie N. Holmberg: A mestermágus

Számomra sokkal izgalmasabb volt ez a része a többinél. Bár lezárult a sorozat, örültem volna ha további kalandokba keveredik Ceony és Thane mágus. :) spoiler
Az előző részekhez képest Ceony is összekapta magát és a sarkára állt ami kifejezetten feldobta a karakterét.

perpetua P
Charlie N. Holmberg: A mestermágus

Marad a négy csillag, borzasztóan hiányoltam az ennél legalább kicsit hosszabb cselekményt. Ezt leszámítva most is tetszettek az események. Hosszabb idő telt el a második kötet óta, Ceony a mestervizsgára készül, de persze ismerjük, nála semmi se megy egyszerűen. Nem képes nyugton maradni és a tanulásra koncentrálni, ha veszély fenyegeti szeretteit. Szerettem volna még kicsit többet látni abból, ahogy kihasználja a mágia különböző formáit. Belekukkantottunk mindenbe, de erről még szívesen olvastam volna. Tetszett a helyszínváltozás, ez új színt vitt kicsit a történetbe, csak sajnos cserébe itt se szerepelt túl sokat Thane, akinek örültem volna.
Nem volt ez rossz sorozat, de azért akadnak hibái. Erőssége a különféle mágiaformák felsorakoztatása.

zsuzana P
Charlie N. Holmberg: A mestermágus

Az alapötlet továbbra is tetszik. Tetszett az is, ahogy cserélgette a mágiákat. A kivitelezés már kevésbé. Ceony stílusa pedig kiakasztó. spoiler Túl tökéletesnek alkotta meg őt az írónő.

Masni3 P

– Időnként mindenkire ráfér a segítség.

Kapcsolódó szócikkek: Ceony Twill · Zina
K_Gabi

– És hozzá küldesz vizsgázni? – kérdezte a lány elkerekedő szemekkel.
Emery elmosolyodott. – Igen, egy pár napon belül. Hogy biztosíthatnám jobban a vizsgád elfogulatlan bírálatát, mint ha Pritwin Bailey kezébe helyezem a szakmai jövődet?
Ceony egy hosszúra nyúlt pillanatig csak bámult rá. – Nagy szarban vagyok, igaz?
– Vigyázz a szádra, szívem.

Kapcsolódó szócikkek: Ceony Twill · Emery Thane
Masni3 P

– Ha bízol magadban, semmi sem lehetetlen.

Saku28

Egy kétélű kard még mindig jobb, mintha az ember teljesen fegyvertelen.

Bori19

– Még annál is többet kell tanulnom, mint gondoltam. Végem van. (…)

36. oldal, 3. fejezet (GABO Könyvkiadó, 2018)

Bori19

Mi sem fokozza jobban egy férfi nagyrabecsülését egy nő iránt, mint ha lekváros kenyeret kénytelen enni.

91. oldal, 8. fejezet (GABO Könyvkiadó, 2018)

Kapcsolódó szócikkek: Emery Thane
Bori19

– Sokat hallottam már önről – folytatta Bennet.
– És mégis kezet ráztál velem? – kérdezte Emery. – Édesanyád kiválóan nevelt.

82. oldal, 7. fejezet (GABO Könyvkiadó, 2018)

Kapcsolódó szócikkek: Emery Thane
Masni3 P

A zsabós blúzt, barna szoknyát, ezek fölött pedig vörös tanonckötényét viselő Ceony lábujjhegyre emelkedett a háromlábú hokedlin, és egy négyszögletes, fehér papírdarabot tűzött a Holloway-ház nappalijának keleti falára, oda, ahol a fal és a mennyezet összeért.

Kapcsolódó szócikkek: Ceony Twill · London
Masni3 P

Itt, a város és a vidék találkozásánál, ahol sem ember, sem épület nem állta az útját, Ceony felfedezte, milyen csábító látvány tud lenni a napnyugta.

Kapcsolódó szócikkek: Ceony Twill · London