Mimi ​kávézója 49 csillagozás

Charlie Jonas: Mimi kávézója

Leonie ​Beaumarchais köszöni, nem vágyik izgalmakra: nagyon is elégedett meghitt kis lakásával, tanári állásával, csinos ruháival és imádott könyveivel. Nem mondható hát túlzottan lelkesnek, amikor a szomszédasszonya arra kéri, fogadja be a macskáját, amíg ő Ischián vakációzik, ám a fiatal lánynak végül nincs szíve visszautasítani a magányos özvegy kívánságát. Egy kedves kis cica úgysem okozhat akkora felfordulást!
Csakhogy Mimi, a macska korántsem olyan tündéri, mint amilyennek látszik, és hamarosan pokollá teszi vendéglátója életét. Leonie néhány nap után ráébred, hogy segítségre van szüksége – és szerencsére pont kéznél van a legjobb barátnője, aki egészen véletlenül óriási macskarajongó. Maxie nemrég nyitotta meg saját kávézóját, és bár a kávé mennyei, a sütemények pedig egészen pompásak, a helyből hiányzik még valami, egy kicsi plusz, amivel mosolyt csalhatna a rideg kölni időjárástól fásult emberek arcára…
A Mimi kávézója bűbájos könyv a barátság fontosságáról, az… (tovább)

Libri, Budapest, 2022
308 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634339458 · Fordította: Farkas Tünde
Libri, Budapest, 2022
312 oldal · ISBN: 9789636040727 · Fordította: Farkas Tünde

Charlie Jonas: Mimi kávézója

”A könyvespolcon kutakodni, kényelmes fotelben üldögélni és közben macskát simogatni, isteni kávét szürcsölni, hozzá pedig friss fahéjas csigát eszegetni, amit a csodálatos tulajdonosnő kedves mosollyal hoz ki az asztalhoz – hát ez még a rossz napokon is maga a boldogság.”

A Mimi kávézója tökéletes karanténregény, a három nő és a hófehér macska története igazi komfortolvasmány. Könnyed, szórakoztató bájával messze repít a hétköznapi gondoktól.

Susann Ischiára utazik, így megkéri egyik szomszédját, a kedves tanárnőt, hogy három hetes nyaralása idejére vigyázzon imádott macskájára, Mimire. Az első közös napok azonban katasztrófába torkollnak. Mimi káoszt hoz Leonie rendezett életébe, aki kénytelen segítséget kérni egy barátnőjétől. Maxie hatalmas állatbarát, nem mellesleg pedig nemrég nyitotta meg kávézóját. A könyves kávézó hamarosan macskakávézóvá válik, miközben sülnek a mennyei illatú, szájban olvadó fahéjas csigák. Romantikában, édességekben, macskákban és happy end-ben garantáltan nincs hiány. Nemcsak macskapártiaknak, hanem Nicolas Barreau rajongóinak is biztosan tetszeni fog ez a regény, kedves, szívmelengető romantikájával.

csillabella>!
Charlie Jonas: Mimi kávézója

Alapvetően aranyos könyv, kissé kiszámítható, de erre nagyjából számítottam. Mikor olvastam, akkor kellemesen kikapcsolt, tetszettek a helyszínek, karakterek. Viszont már most alig emlékeztem miről is szólt a könyv, szóval emiatt a kis levonás.

Sister>!
Charlie Jonas: Mimi kávézója

Susann Siebenschön, Leonie Beaumarchais és Maxie Sommer látszólag teljesen különbözőek. Az egyikük egy idős özvegyasszony, a másik egy fiatal tanárnő, míg a harmadik egy kávézó tulajdonosa. Mégis mi köti össze őket? Hát Mimi, a hófehér bundás cica. Nem csak a szerelem költözik vissza mindhárom nő lelkébe, hanem rátalálnak a rég elfelejtett életörömre is.

Amint Frau Siebenschön kiteszi a lábát Kölnből, hogy visszatérhessen szeretett olasz városkájába, úgy fordul fel fenekestől Léonie élete. Eleinte próbál zöldágra vergődni a rá bízott állatkával, de rá kell jönnie, hogy ő nem cicaszittelésre született. Így kerül a macska a barátnőjéhez, Maxie-hoz, aki a Paula kávézó feltörekvő és lelkes tulajdonosa. Szerettem, hogy párhuzamosan futnak a szálak, – mindegyik nő mindennapjaiba bekukkantunk egy kicsit – melyek a végén egyesülnek, hogy aztán egy boldog, tökéletes befejezésben érjenek véget. Ezzel szerintem nem árulok el nagy titkot. :)

Ha valaki egy kedves, bájos, szórakoztató lektűrre vágyik, bátran ajánlom olvasásra! Külön értékeltem a recepteket a kötet végén, így az olvasónak bármikor lehetősége nyílik elkészíteni a kötetben fellelhető finomságokat.

Alíz_Simon P>!
Charlie Jonas: Mimi kávézója

Aranyos, kedves, kiszámíthatóan bájos történet. Kellemes volt olvasni és közben elképzelni, hogy milyen jó is lehet egy könyvekkel és cicákkal teli hangulatos kis kávézót vezetni :)

rita_kalydine P>!
Charlie Jonas: Mimi kávézója

Helyes volt, néha vicces, és szívesen simiztem volna a cicusokat olvasás közben, de nem lett a kedvencem. Vártam már, hogy vége legyen…

pieta4>!
Charlie Jonas: Mimi kávézója

A könyv tartalma pár szóban: nők, cicák, szerelem, kávé, sütemény, könyvek. Kell ennél több?
A szereplők egytől egyig eredeti, karakán emberek. A történet cuki, bájos és szerencsére nem bárgyú, hanem az a szórakoztató fajta.

Katicabogar9>!
Charlie Jonas: Mimi kávézója

Ez egy nagyon aranyos történet, ami megmelengeti az ember szívét. Minden Mimivel kezdődött és imádom, ahogy alakult az ő kis története. Néhol nagyon kiszámítható volt, de nem rónám fel ezt hibának, mert amúgy nagyon olvastatja magát az egész. A szereplők szerehetők, bár kicsit kurtán furcsa, hogy ennyi nehézség után olyan könnyedén szinte pár mondatban „boldogan éltek, míg meg nem…”. Na de, ettől eltekintve, nekem tetszett.
Imádom a macskákat, a könyveket és a kávét is, szóval ezt a macska-könyves-kávézó ötletet nagyon szerethetőnek találom.
Mindenképp ajánlom azoknak, akik csak egy könnyed kikapcsolódásra való, szívet melengető történetet keresnek.
Köszönöm, hogy olvashattam!

Charlie Jonas: Mimi kávézója

Egy bájos történet barátságról, újrakezdésről, szerelemről, és egy macskáról, Mimiről. Egy kávézóról, ahol mennyei süteményeket is lehet kapni, miközben egy kényelmes fotelben üldögélsz és finom kávét iszol.

Mariska75>!
Charlie Jonas: Mimi kávézója

Random vettem le a könyvtár polcáról, mert valami „limonádéra” vágytam, még a fülszöveget sem olvastam el. Kicsit meglepődtem olvasás közben, mert kb. történet harmadáig sem kávézó, sem Mimi nem volt. Aztán még nagyobb meglepetés, hogy Mimi egy cica. Nem volt túl magasröptű történet, megtette a funkcióját, egy kedves kis történet, ami néhány órás kikapcsolódást nyújt.

Ikona>!
Charlie Jonas: Mimi kávézója

Bájos, csajos történet. Három kölni nő/lány és csatolt (hozott, szerzett ;-) ) részeik akiket egy cicus összehoz. :-)
És az sok finom süti! :-D

256. oldal (Libri, 2022)

Málnika P>!

A felnőtt kapcsolatok rettenetesen bonyolultak tudnak lenni. És persze mindig a gyerekek isszák meg a levét.

160. oldal (Libri, 2022)

Málnika P>!

Amikor az ember idősebb lesz, rájön, hogy senkit nem lehet csak úgy megváltoztatni.

185. oldal (Libri, 2022)

Kókuszka>!

– Mennyi idős is? – pillantott a férfi a számítógép képernyőjére. – Hetvenhárom? Nahát, akkor még előttünk az élet, úgyszólván.

Bri23>!

A szerelem nagyon törékeny – makacskodott Giorgio.- Főleg, amikor már öreg vagy és minden nehezebben megy.

Bri23>!

[…] a szeretteink emléke hatalmas kincs, és csodálatos, ha valamennyit sikerül belőle megőriznünk.

Bri23>!

[…] mind szeretnénk egy kicsit mások lenni, mint akik vagyunk. De ez teljesen természetes.