Vérláz (Az ifjú Bond 2.) 9 csillagozás

Charlie Higson: Vérláz

Charlie Higson az Ezüstszony oldalain tárta először elénk az ifjú James Bond kalandjait. A második kötetben a leendő 007-es ügynök a nyári szünidőben újabb kalandokba keveredik. Ezúttal Szardínia forró és kopár szigetén veszi fel a harcot a világuralomra törő műkincstolvajok, embercsempészek és gyilkosok titkos szervezete ellen. A kalandok hátterét egy letűnt civilizáció különös romjai és egy megalomán, önjelölt grófnak az ókori Róma pompáját idéző erődítménye biztosítja.

Glória, Budapest, 2006
334 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639283614 · Fordította: Kovács István

Maate>!
Charlie Higson: Vérláz

Ha valaminek nem látom az értelmét az a különböző Ifjú könyvek, Ifjú Bond, Indiana Jones, Sherlock, Darth Vader, stb.
Egyrészt kit érdekel, hogy egy jó karakter mit csinált régen, másrészt nyilván nem azt csinálta régen, harmadrészt meg semmi feszültség sincs, mert úgyse lesz semmi baja, mert 20 év múlva tudjuk, hogy teljesen épp (kivéve Vader:). Nade ez a könyv pont ott játszódik, ahol „nyaraltam”, pont van benne magyar szereplő, szóval ez a kettő már elég volt, hogy elolvassam, de ettől még nem lehet jónak mondani, bár azért talán túl is van valamivel a gagyi ifjúsági szinten, de azért néha érezni.

Charlie Higson: Vérláz

Jó könyv volt, bár azt hiszem az első rész valamivel jobban tetszett. Maga a sorozat is nagyon érdekes, szívesen olvasnék még több könyvet is.
Bond. James Bond. :)

Rosie16>!

--Engedje meg, hogy bemutatkozzam --kezdte –, Zoltán vagyok, a Magyar.
--Magyar? --hökkent meg Goodenough. --Nem ez az az ország, amelynek nincs is tengere?
--Pontosan, jóuram --helyeselt Zoltán.
--A magyarok nem éppen matróz voltukról ismeretesek --jegyezte meg Goodenough. --Meglehetősen rendhagyó hát egy magyar hajóskapitánnyal összefutni a tengeren.
--Mi egy ilyen rendhagyó hajó vagyunk, rendhagyó legénységgel. Láthatja, hogy még zászlónk sincs. Mi az egész világot képviseljük --felelte Zoltán, és kezével a négy égtáj felé mutatott. --Szeretem a tengert. A hatalmas magyarországi pusztaságra, az Alföldre emlékeztet. Felettünk hatalmas égbolt, és minden irányban csak a nagy semmi.

Rosie16>!

--Nem tudok úszni --vallotta be Zoltán.
--Nem tud úszni?
--Ó… sok tengerész nem tud úszni. Rossz ómennek tekintik. A balsors kihívásának.
--De ez veszélyes.
--A trükk az, hogy az emberfia ne essen a tengerbe --árulta el Zoltán a nagy titkot, és hosszú idő után először Amy szája mosolyra húzódott.

s_l_m>!

James Bond gyűlölt csapdába esni. Bárhol is járt, mindig szerette tudni, hogy van egérút. Ha lehet, akkor több is.

s_l_m>!

– Én is úgy vélem, a nyelvtanulás hasznos dolog. Magam is öt nyelvet beszélek, számtalannal találkoztam útjaim során, és mindegyik nagyon izgalmas a maga módján…

s_l_m>!

– … Ne aggódj értem, mindent elterveztem. Ha egyszer elérjük Szardíniát, minden megváltozik.