A ​természet csodái 6. 19 csillagozás

Az állatvilág képekben
Charlie Bood: A természet csodái 6.

A TERMÉSZET CSODÁI érdekes bepillantást nyújt az állatok világába. Charlie Bood részletes illusztrációi és figyelemébresztő szövegei többek között elbeszélik, hogyan ás farkával a mocsári teknős, hogyan ejt csapdába az óriáspók madarakat, és miért zsugorodik össze a törpecickány tél idején.

De ezek csupán kiragadott példák a gazdag tartalomból, amely képet ad emlősökről, madarakról, halakról, rovarokról stb.

A TERMÉSZET CSODÁI minden korosztály hasznos tényekkel megtűzdelt, élvezetes olvasmánya lehet!

Charlie Bood különleges rátermettséggel képes szemléltetni az állatok világának eseményeit, éljenek azok körülöttünk, a sivatagokban, az őserdőkben, vagy akár a világtengerekben.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A természet csodái

Interprint, Budapest, 1991
48 oldal · puhatáblás · ISBN: 963746512X · Fordította: Frenkel Éva · Illusztrálta: Charlie Bood

Charlie Bood: A természet csodái 6. Az állatvilág képekben

Új kedvenc állatom van: A medveállatka!
Megáll az ész, még plüsst is gyártanak belőle!
Meg ez a videórészlet is elég cuki: https://youtu.be/5JesoIVvHnU…

Lahara IP>!

Charlie Bood: A természet csodái 6. Az állatvilág képekben

Vendégségben olvastam el, mert nekem nem volt meg.

KaticaBogár>!

Charlie Bood: A természet csodái 6. Az állatvilág képekben

Annyira megtetszett az előzőleg olvasott kötete ennek a sorozatnak, hogy úgy döntöttem, ezt sem hagyom ki. Ebben a részben ugyan kevesebb emlősről esett szó, több hal, rovar, madár volt inkább terítéken. Ezek nem annyira a kedvenceim, viszont abban a 3-4 mondatban, ami a képek alatt szerepel, érdekesen és szórakoztatóan kaphatunk információt az adott állatról. Így amiről elsőre az ember hallani sem akarna, végül mégis észrevétlenül könnyedén belefeledkezik az olvasásába. A rajzok pedig külön figyelmet érdemelnek.

imma P>!

A közönséges vagy májusi cserebogarak korábban sok kárt tettek Európa erdőiben és kertjeiben. […] még a pápa is kiátkozta őket.

imma P>!

A Nephila-hálók fonalainak szakítószilárdsága nagyobb, mint a selyemhernyóiénak. Szőttesek készítésére is alkalmas. Új-Guineában például a bennszülött halászok kiemelőszákot fabrikálnak a pókfonalból, s ezekkel kilós halakat is megtartsnak!

33. oldal, A madarakat zsákmányoló óriáspók

Kapcsolódó szócikkek: pók
imma P>!

Az ausztráliai iránytűtermeszek építményeinek keskeny oldalai északra és délre néznek.