A ​természet csodái 2. 30 csillagozás

Charlie Bood: A természet csodái 2. Charlie Bood: A természet csodái 2.

A mandarinréce örök hűséget esküszik párjának, és Kínában a hitvesi hűség jelképe.
A zsibbasztó rája elektromos ütéseinek feszültsége meghaladhatja akár a 600 voltot is.
A fekete özvegy felfalja a férjét a nász után. A hegyi papagáj pedig birkahúst is eszik, ha nagyon éhes.

A tartalomból:
Az egyéves cickány aggkori végelgyengülésben pusztul el.
A borz évente többször kicseréli ágyneműjét.
A lövőhal vízágyúval vadászik.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A természet csodái

Interprint, Budapest, 1991
48 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637465111 · Fordította: Frenkel Éva
Interprint, Budapest, 1990
48 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630285347 · Fordította: Frenkel Éva · Illusztrálta: Charlie Bood
Interprint, Budapest, 1988
48 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630261405 · Fordította: Frenkel Éva · Illusztrálta: Charlie Bood

Cs_N_Kinga P>!
Charlie Bood: A természet csodái 2.

Voltak benne nagyon jó részek, tényleg rengeteg érdekesség, az ilyen könyvekkel általában ez is a bajom. Igaz nem is nekem íródott, ezért is lett ennyi csillag amúgy még lejjebb húznám. Érdekesség érdekesség hátán, ebből már most mindössze a legyesre emlékszem a sterilben hány bacit is hord. Nem volt rossz olvasni, de nagyon hamar elfelejtődik. Aki szeret ilyeneket olvasni, hajrá, mert csak jó dolgokat fog, de ez nem az én világom, már könyvek terén…… Nálam egyszer olvasós volt…..

Smici P>!
Charlie Bood: A természet csodái 2.

Szinte ugyanaz jellemzi ezt a kis kötetet is, mint A természet csodái 1-et. Teamtikusan elosztva kapunk betekintést az állatok országának szinte minden csoportjába, 48 oldalon.

A szerző ebben a kötetben is bemutatja az állatvilág ismertebb osztályainak pár képviselőjét, azok szokatlan, egyedi vagy akár bizarr viselkedését, táplálkozási vagy szaporodási szokásait. Emellett ebben a kötetben pár oldalon helyet szorított az állatvilág bajnokainak is, pár rekordot, „leget” bemutatva, valamint összehasonlítva az ember teljesítményével, képességeivel.
Még aki jártas a biológiában, annak is tud pár újat mondani a könyvecske. Itt ki kell viszont emelni, hogy az éles szemű – és eszű – olvasó pár helyen felfedezhet pontatlanságokat, melyek egyrészt a nem megfelelő utánajárás eredményei, másfelől pedig a kiadás óta eltelt idő alatt elért újabb kutatási eredményeknek köszönhető.

A kötetet szép, igényes illusztrációk teszik szemléletesebbé, könnyebben érthetővé, és nem utolsósorban az olvasó elé tárják mindazt, amit a szabad szem nem láthat. (pl.: egyes fajok föld alatti berendezkedése, életmódja)
Természetbúvároknak kihagyhatatlan.

Lahara IP>!
Charlie Bood: A természet csodái 2.

Az ilyen típusú állatos ismeretterjesztőkért nagyon rajongtam gyerekként.

KaticaBogár >!
Charlie Bood: A természet csodái 2.

Annak ellenére, hogy már kinőttem a gyerekkorból, nagyon élvezetesnek találtam ezt a könyvet. Tetszett a sokszínűsége, ahogy a Föld különböző részein élő állatokról leír nagyon sok érdekességet és az ehhez tartozó illusztrációk is kifejezőek voltak. Egyszóval változatosnak és szórakoztatónak találtam, megérte rászánni az időt, hogy végre tényleg kiolvassam és ne csak átlapozzam.
Kedvencem a sarki róka lett, aki a nyári bőség idején a felesleget gondosan bespájzolja. Ez Morzsi kutyánkra emlékeztetett, szóval mulatságos volt! :)