Star ​Wars: The Rise of Kylo Ren 14 csillagozás

Charles Soule: Star Wars: The Rise of Kylo Ren

With Ben Solo's fall…comes Kylo Ren's rise! As the son of Rebel Alliance heroes Leia Organa and Han Solo, as well as Jedi knight Luke Skywalker's own nephew and protégé, Ben Solo has the potential to be a great force for light in the galaxy. But the Skywalker legacy casts a long shadow, the currents of the dark side run deep…and Darth Vader's blood runs in Ben's veins. Voices call from both his past and his future, telling him who he must be. He will shatter, he will be reforged, and his destiny will be revealed. Snoke awaits. The Knights of Ren await. Ben Solo's path to his true self begins here…

Collecting: Star Wars: The Rise of Kylo Ren (2019) 1-4

Marvel, USA, 2020
112 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781302924188 · Illusztrálta: Will Sliney

Luke Skywalker · Supreme Leader Snoke

R4ms3s P>!
Charles Soule: Star Wars: The Rise of Kylo Ren

Azokhoz a sokak által lenézettek közé tartozom, akik kedvelték Kylo Rent a filmekben, hiszen annyi lehetőség rejlett ebben az érdekes karakterben. Az más kérdés, hogy milyen pocsék volt a kivitelezése szerintem. Főszereplőként biztos jobban érvényesült volna, de hát kellett megint egy „csak a Jedik a jók” történet. Ez a képregény végre bemutatta azt, amit vártam volna a vásznon is: azt, hogy egy ember sokkal komplexebb. Nem létezik olyan, hogy Jedi, vagy Sith. Mindenkiben meg van mindkettő, csak nem ugyanakkora mértékben. off

A kitalálójától már olvastam az Obi-Wan & Anakin című képregényt, így fel voltam készülve lelkileg, hogy rövid terjedelmű lesz, nem lesz nagy bevezetés és a végét is gyorsan lezavarják, de kárpótolni fog a gyönyörű ábrázolása. Tényleg így is lett! Pedig ebből egy egész sorozatot szívesen elolvastam volna! Charles Soule drámai érzékenységeket hoz magával, teljesen átadva Ben Solo jó és rossz oldalát.

A #4 számból álló sorozat valójában lenyűgöző történetet mesél el, amely nemcsak, hogy érdekes, de megható is. Sokszor elgondolkodtatott. Maga a képregény kitöltött nagyon-nagyon sok űrt, amik kimaradtak a filmekből és ami miatt az sokszor értelmetlennek tűnt, ezzel lett olyan khm amilyen… Tetszett a Knights of Ren részek, menőn lettek ábrázolva. off Még így is annyi kérdés maradt nyitva …

Számomra valóban megfelelt a franchise örökségének.

Razor P>!
Charles Soule: Star Wars: The Rise of Kylo Ren

Kicsit többet vártam ettől a képregénytől, bár valószínűleg a terjedelmet lőtték alá, Ben Solo Kylo Renné válása elbírt volna több kötetet is.
A sztori in medias módra kezd, a Jedi templom már lángol, amikor három tanítvány megérkezik. Ben szökését nem sikerül megakadályozniuk, így üldözőbe veszik az ifjú Jedit, akit az útja Snoke-hoz vezet, majd közli vele a tervét: csatlakozni akar Ren lovagjaihoz. Flashback formájában láthatjuk, miként is került először – még Luke oldalán – Ben kapcsolatba a lovagokkal. Ezzel a sztori fele már le is ment, a maradék másik felét a képzeletetekre bízom, de eléggé adja magát.
Személy szerint én szívesen olvastam volna még a templom felgyújtása előtti időkből, miként is érezte Luke Benen a sötétséget. De a befejezés is csöppet ukk-mukk-fuk volt, hogy akkor ő mostantól Kylo Ren. Vöröspengés, keresztvasas fénykard pipa, na de a fekete ruha plusz sisak eredetéről, az Első Rendbe való beépülésről, stb. egy szó sem esik. Én elbírnék egy folytatást, mert ez így egy kicsit kevés volt.

Darth_Revan>!
Charles Soule: Star Wars: The Rise of Kylo Ren

Fantasztikus lett. Bővebben majd a magyar megjelenésnél írók. Charles Soule brillírozik, ha Erő-használókat kell bemutatnia. Így volt ez az Obi-van és Anakinnál, a Darth Vader, a Sith Sötét Nagyura sorozatnál. És így van ez a Kylo Ren képregénynél is. Jól tudja érvényesíteni a Star Wars-tól megszokott „bizonyos szemszögből” filozófiáját és történetmesélését. Igazi hiánypótló alkotás, nagyszerűen összeköti a dolgokat a folytatás trilógiával. Még olvastam volna egy pár füzetet Benről.

chibizso>!
Charles Soule: Star Wars: The Rise of Kylo Ren

A The Rise of Kylo Ren rövidsége ellenére is egy jó kiegészítője a Disney-féle Star Wars trilógiának. Sokat árnyal Kylo Ren karakterén, olyan hátteret ad a szereplőnek, ami könnyen átélhető, hisz rengeteg olyan azonosulási pontot rejt magában, amivel egy átlagos Star Wars rajongó már találkozott élete során.

Rajongóknak kötelező darab ez a Kylo Ren-képregény, de azoknak is bátran ajánlom, akik eddig nem mentek a filmeken túli kánontörténetek közelébe.

Bővebben: https://roboraptor.24.hu/2020/03/18/the-rise-of-kylo-re…

Mircsi P>!

2021.03.03
Másodszorra is izgi – csomó mindent elfelejtettem már, vagy összefüggéseiben kevésbé értettem első olvasásra. A Knights of Ren olyan széééép rajzolva, kár, hogy a filmben kevésbé jelentek meg.

Az egész új SW trilógiából Kylo Ren internally conflicted lelkivilága a kedvencem, szóval ez a könyv igazi nyalánkság volt. Valamiért nagyon foglalkoztat az a gondolat, hogy hogyan válik valaki gonosszá, és miért, de persze az is, hogy hogyan talál kegyelmet és tud megbocsájtani magának. Ez utóbbiról persze nem szól ez a könyv (viszont a Skywalker korát szerintem azért szeretem ennyire).

Arról is meg vagyok egyébként győződve, hogy valaki, aki hisz benned és elfogad fenntartások nélkül, mint ez a Tai nevű szereplő, az tud a legtöbbet segíteni, hogy a helyet úton járjunk – minden értelemben.

Sabine>!
Charles Soule: Star Wars: The Rise of Kylo Ren

Ben Solo / Kylo Ren helye ott van a legnagyobb Star Wars karakterek közt, a benne dúló erők által megformált komplex személy mára rengeteg rajongót nyűgöz le és foglalkoztat. A filmek során is már gazdag, tartalmas fejlődésen ment át alakja, láthattuk őt szeszélyes, ámde kompetens, energikus ellenfélként, megsebzett vadként, a szabadságáért harcoló rabként, maga körül mindent elpusztító menekültként és mindenét feláldozó önzetlen hősként, kinek fényre való visszatérése és búcsúja meghatóan épült fel.
Olyan személyt formáltak meg az alkotók számunkra, akinek szimbólumai és útja milliónyi dilemma mellett vezetnek, karakterét olyan tartalmassá téve, hogy hosszú oldalakat lehetne megtölteni a róla való fontos diskurzusról. És íme, itt van végre egy előzménytörténet, a „The Rise of Kylo Ren”, magától a zseniális Charles Soule-tól, aki ismét bizonyította, hogy a Star Wars legjobb történetmesélői közé tartozik! Bár tény, hogy Kylo Ren mögött még mindig rengeteg az elmesélni való – számomra leginkább a maszk története hiányzik, illetve az Első Renddel való kapcsolat és a hatalom kérdésköre – ez a négy füzetnyi történet valójában tökéletesen viszi véghez azt, amire vállalkozik: bemutatja, ahogy a már fiatalemberré érett Ben Solót milyen tragédiák lökik ahhoz a fordulóponthoz, hogy lelkét kitárja a sötét oldal előtt.
Nem is a konkrét cselekmény lett megragadó, hanem az a rengeteg karakterpillanat, párbeszéd, visszaemlékezés és kulcsfontosságú pillanat megmutatása, melyek a nyitott olvasók számára azonnal egy rétegelt, ezer dologról beszélő történetté varázsolják a sztorit. Őszinteségével az ember lelkébe hatoló pengeként hatnak a tűpontosan megírt frappáns párbeszédek. Bár egy kitalált galaxis hatalmas erejű, béklyókkal küszködő fiatalemberéről szólnak ezek, de valójában az ő béklyói a mi béklyóink is. Ben Solo látszólagos halálának szomorú tragédiája emlékeztet mindannyiunkat arra a dilemmára, amit az ember évezredek óta vív a benne élő sötétséggel, válaszokat keresve rá, önmagunk keresésének és elfogadásának fontosságára, az őszinte érzések elnyomásának mérgező voltára, illetve arra, mennyire is szükséges egy lélek számára a világ felé kinyílás – amely valójában a legbátrabb cselekedetek egyike.

Near >!

Don't be afraid of what other people will think. Just… be who you are.

Razor P>!

Ren: The very last Jedi… and my very first. Almost a shame to see you go. Then again, I suspect we have some… serious ideological differences… and this ain't that big a galaxy.
Luke Skywalker: Can We just skip to the part where you all run out of here crying?

Kapcsolódó szócikkek: Luke Skywalker