Imperial ​Machine (Star Wars: Darth Vader: Dark Lord of the Sith 1.) 6 csillagozás

Charles Soule: Star Wars: Darth Vader: Dark Lord of the Sith 1. – Imperial Machine

From acclaimed writer Charles Soule comes a brand-new, exhilarating series exploring Darth Vader's early history. Picking up directly where Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith ends, follow Vader as he receives his legendary red lightsaber and witness Vader's rise to power as a Dark Lord of the Sith!

Marvel, 2017
144 oldal · Illusztrálta: Giuseppe Camuncoli

ViraMors P>!

A történet szó szerint ott veszi fel a fonalat, ahol az EPIII befejeződött. Darth Vader első küldetését követhetjük végig, ahol a cél fénykardot szerezni és jedit ölni. Szokatlan volt Vadert fénykard nélkül harcban látni, de pont a szokatlansága miatt tetszett, szeretem, amikor akár sithekről, akár jedikről megmutatják, hogy mennyivel sokrétűbbek a látványos fénykardsuhogtatásnál. Történetét és hangulatát tekintve is elég erősre, sötétre sikerült a kötet, de azt gondolom, hogy ez el is várható a sorozattól.

Grafikailag nagyon tetszett, remélem, később is marad ez a színvonal.

Llorente>!

Nekem nagyon bejött, hogy a történet közvetlenül a Sith-ek bosszúja után játszódik. Vader megkapja az első küldetését, hogy szerezze meg egy bújkáló Jedi fénykardját, és alkalmazza az erő sötét oldalát a kristályra. Az is jó volt, hogy Vadernek nem mint minden úgy mint a karikacsapás, meg kellett szenvednie rendesen. Az is biztos, hogy nem őt választanák a becsület lovagjának. Az a rész is tetszett, mikor Anakin próbál még küzdeni mélyen Vader ellen. Remélem a folytatás is hasonlóan jó lesz.

Ebe_Endocott>!

Nagyon jó kötet volt, továbbra sem maradunk Vader nélkül, igaz most egy kicsit visszább repültünk az időben. Rajzolás nagyon szép, story izgi és hozza a Vadertől elvárt badass-séget, mégha itt alaposan meg is kellett izzadni, sőt. spoiler
Az utolsó füzet egyrészt a Rebels ellenszenvem miatt annyira nem jött be, másfelől viszont így anélkül is kapok infómorzsákat, hogy néznem kellene a sorozatot.

LokkoLori I>!

Két kötet Alan Moore után ez a képregény hozta vissza az érzést, hogy soha nem tudtam komolyan venni a képregényt, mint műfaj.
A mű ott folytatódik, ahol az Star Wars 3 véget ér, de már az első jelenetnek sem sikerült elkapnia a hangulatot, amit a film felépít. A császár nem úgy viselkedik, mint egy taktikus sith mester, hanem tipikus agyament gonoszként ront rá Vaderre, hogy adjon neki ajándékba egy kis fájdalmat, mert azt minden sith imádja … jajjj.
Ennél mélyebb, és szofisztikáltabb szenvedés pornóra vágytam, de ez a kötet egyszerű mint a bot, és a végéig az marad.

Star Wars: Darth Vader: Dark Lord of the Sith sorozat · Összehasonlítás