Vader ​erődje (Star Wars: Darth Vader, a Sith sötét nagyura 4.) 11 csillagozás

Charles Soule: Star Wars: Darth Vader, a Sith sötét nagyura 4. – Vader erődje

FOLYTATÓDIK DARTH VADER FELEMELKEDÉSÉNEK TÖRTÉNETE: A SITH SÖTÉT NAGYURA VISSZATÉR A MUSTAFAR BOLYGÓRA.

Ez a képregénygyűjtemény a MARVEL Darth Vader: A Sith sötét nagyura című sorozatának 19-25. számát foglalja magában. A kötetben található történeteket Charles Soule írta és Giuseppe Camuncoli rajzolta

Miután egykori mestere, Obi-van Kenobi legyőzte Anakin Skywalkert a Mustafar bolygó fortyogó tűzkatlanjában, megszületett Darth Vader, a Sith sötét nagyura. Vader alkut kötött a sötétséggel, ám sorsát ő sem láthatja előre, ezért tovább folytatja a harcot a Jedik öröksége ellen. A nagyúr a Mustafaron emel magának egy hatalmas erődöt, amely a sötét oldal hatalmának szimbólumaként szolgál. A bolygó őslakosai mindent megtesznek azért, hogy megakadályozzák a gonosz erőd megépülését, Vadert azonban semmi sem tántoríthatja el céljától – bármibe kerül, a Sith nagyúr végrehajtja a tervét!

Szukits, Szeged, 2019
176 oldal · keménytáblás · ISBN: 978634975373 · Fordította: Sándor Zoltán · Illusztrálta: Giuseppe Camuncoli, Daniele Orlandini, Terry Pallot

Lanti18
Charles Soule: Star Wars: Darth Vader, a Sith sötét nagyura 4. – Vader erődje

Kimondottan izgalmas és érdekes mű, bár rengeteg kérdést megválaszolatlanul hagy. Meglepő teóriákat tár elé tényként, és érdekes Vader maszkja mögé tekinteni.

Csokky
Charles Soule: Star Wars: Darth Vader, a Sith sötét nagyura 4. – Vader erődje

Továbbra is nagyon jó a történet és a hangulat. Ebből a kötetből megismerhetjük, miért és hogyan lett Vader erődje a Mustafaron megépítve, illetve, hogy milyen célt szolgált. A karakterábrázolás most is teljesen rendben van. Egyetlen hátránya van, az pedig az, hogy ezzel a számmal befejeződött a sorozat.

[névtelen]

Hogy a munkánk gyümölcsöző legyen soha nem hagyhatunk fel a tanulással. Különösen önmagunk tanulmányozásával.

[névtelen]

Shaa Úrnő kezdettől a meseteremnek nevezte magát, engem pedig a tanítványának. Én én ezt sosem értettem.
Sosem lettem volna olyan arcátlan, hogy mesteenek nevezzem magam. De hogy tanítvány lennék? Momin nem másodrendű.
Shaa ezzel nem értett egyet, és én csak egyetlen módját láttam, hogy bebizonyítsam neki.

[névtelen]

Én sosem vettem tanítványt magam mellé Nem volt idő a tanításra. Túl sokat kellett még tanulnom.

[névtelen]

Tanulmányoztam a Sötét Oldal tanait, és számos helyre ellátogattam.
Végül rájöttem hogy csak az időmet vesztegettem,amikor hétköznapi lényeknek alkottam. Az ostobának, akik sosem érthették volna meg a műveimet.
Az Erő az egyetlen igazi közösség, amit megér lenyűgözni, és kielégíteni.
Ha sikerülne olyasmit alkotnom, ami felér a Sötét Oldal nagyszerűségével, akkor talán méltó lennék önmagamhoz.

[névtelen]

A Sötét Oldal ereje sok mindent lehetővé tesz, ám az akarata nem mindig érthető.

[névtelen]

Azt mondják, egy másik elv is vezetett az művészi utamon: Sose hidd, hogy az alkotásod tökéletes, de reméld, hogy a következő talán az lesz!

[névtelen]

Ám tanultam valami fontosat a katasztrófából: a kudarc remek tanár.

[névtelen]

A Sötét Oldal szent, ugyanakkor éhes is.
Úgy éget akár a tűz. A pokol tüze.
Mindig táplálni kell, mert táplálékot keres.
Ha nem táplálod, akkor téged emészt el.

[névtelen]

– Meg is vagyunk, Vader Nagyúr! A hatodik az igazi, ahogy a mondás tartja.

Biztos vagyok benne, hogy a hetedik megfelel majd a kívánalmaidnak, Vader.

A nyolcadik! Higyj nekem!

Megértem, ha ezek után kezded kissé elveszíteni a belém vetett hitedet. De mindvégig mondtam, hogy ez egy hosszú folyamat. És a kilencedik tervem…nos…úgy vélem igazán különleges.
– Így vagy úgy, Momin, de nem lesz tizedik.

[névtelen]

A Sötét Oldal nem szolgál minket. Mi szolgáljuk a Sötét Oldalt.
Ha a tetteinken, a munkánkon, és a művészetünkön keresztül felmagasztaljuk, hatalmat ad nekünk. Életet. Akár örök életet is.