Birodalmi ​gépezet (Star Wars: Darth Vader, a Sith sötét nagyura 1.) 58 csillagozás

Charles Soule: Star Wars: Darth Vader, a Sith sötét nagyura 1. – Birodalmi gépezet

Minden ​idők legfélelmetesebb gonosztevője egy vadonatúj sorozatban bukkan fel!

Ez a képregény gyűjtemény a MARVEL Darth Vader: Dark Lord of the Sith című sorozatának első hat számát foglalja magában. A kötetben található történeteket Charles Soule írta és Giuseppe Camuncoli rajzolta.

A történet ott kezdődik, ahol a Star Wars: A Sithek bosszúja véget ér. Kövessük Darth Vadert, és legyünk a tanúi annak, ahogy megszerzi legendás vörös fénykardját, és megkezdi könyörtelen felemelkedését! Anakin Skywalker immár inkább gép, mint ember. Mindent elvesztett, ami valaha fontos volt neki, és most új jövőt kell teremtenie magának – a Sith sötét nagyuraként! Csatlakozzunk Darth Vaderhez, mialatt mesterétől, Darth Sidioustól tanul, és együtt megkezdik a Galaktikus Birodalom építését – a sötét oldal módszereivel! Vader az első küldetésén egy Jedit vesz célba, aki túlélte a hírhedt tisztogatást, régóta elvonultan él – és sokkal nagyobb a hatalma, mint bárkinek, akivel Vader eddig… (tovább)

Szukits, Szeged, 2018
148 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634974840 · Fordította: Szente Mihály · Illusztrálta: Giuseppe Camuncoli

Razor P>!

Mindig is kedveltem azokat a történeteket, amelyek a „kezdő” Darth Vaderrel foglalkoztak, még ha nehéz is elfogadni, hogy a szkafander ilyenkor még csak egy fiatalembert takar. A Dark Horse bőven szállított történeteket ebből a korból, bár a Palpatine-ábrázolásukkal sokszor nem voltam megelégedve, túl hirtelen váltott kedves nagypapából gonosz bácsivá, aki állandóan leváltással fenyegeti friss tanítványát.
Jelen kötet közvetlen a Sith-ek bosszúja után veszi fel a fonalat. Palpatine ugyan elsőre itt is helyreteszi tanítványát, de utána már jó Sith-mester módjára próbák elé állítva terelgeti tanítványát a Sötét Oldal minél teljesebb elsajátítása felé. A történet viszonylag egyszerű – a java lényegében a fülszövegben említett fénykard megszerzése körül forog –, de én alapvetően élveztem, a rajzolással sem volt bajom, szóval várom a további köteteket.

Szukits, Szeged, 2018
FélszipókásŐsmoly >!

Ez a Sith-ek bosszúja után játszódó kánonnak tekintett Darth Vader sorozat Y. e. 19-ből.

Érdekes dolgokat lehet megtudni arról,
– mi történt közvetlenül az Epizód III után
– hogyan születnek a sith fénykardok
– hogyan tartja uralma alatt Palpatine az új tanítványát
– mennyi maradt meg Anakinből a Vader páncél alatt
– vannak-e a korlátai a Sötét Nagyúrnak
– mi is az az Inkvizíció

Darth Vader első lépései, izgalmas kardpárbajok, a nagyurat puszta logikával megkérdőjelezni merő, illetve életbölcsességet kifejlesztő droidok mellett bepillanthatunk a rohamosztagosok gondolataiba is. Határozottan jó sorozatnak ígérkezik.

A rajzok és a színezés egyszerű (kellemes, egyáltalán nem zavaró, de nem is kiemelkedő), de tetszett, ahogy többször a maszk mögüli szemszögre váltott. A borítók viszont bámulatosak, kár, hogy csak ilyen kis méretű a kötet. A fordítással összességében nem volt gondom.

A kötet végén a Jó tett helyébe… kis szösszenetet mókásnak szánták, de inkább bugyuta lett.

Dominik_Blasir>!

Kétkedéssel olvastam, hogy az új széria Vader első éveire fog koncentrálni, ugyanis nem akartam elhinni, hogy lehet még érdekes történeteket bemutatni ebben az időszakban, hogy lehet még újat mondani erről a Vaderről – de Charles Soule bebizonyította, hogy nagyon is lehet.
Persze még nem vágunk túlságosan mélyre, valahol ez ugyanaz a bizonytalan karakter, mint az előző Vader-sorozat elején, mégis hatásos jeleneteken keresztül figyeljük, hogy miként változik Vader jelleme, hogyan illeszkedik be egyre jobban a sötét oldal gyűlöletébe, hogyan hagyja maga mögött Jedi múltját, és mindazokat az elveket, amikért korábban meghalni is képes lett volna. Soule nem siet az eseményekkel, van időnk elmerengeni a magányos Vadert figyelve – bár nincs olyan közvetlen narráció, ami segítene ebben, de a történet és a rajzok mégis nagyon sokat megmutatnak ebből.
Éppen csak bővebben: http://ekultura.hu/2019/02/20/star-wars-6-csillagok-koz…

Kate20 >!

Egyszerűen imádtam. Ott folytatódott, ahol a 3.rész abbamaradt: Vadert megépítették és a haragja hatalmasabb lett mint valaha. Néha felröppent egy-két múltbéli emberi darabka Anakinból, de itt tényleg Vader felemelkedése volt a központi szál. Az, hogy egy Sith hogy szerzi a fénykardját, eddig ismeretlen volt számomra, de egyben érdekes és borzalmas a folyamat. Ami még teljesen meglepett, hogy hogyan lesz a fénykardja vérvörös. Az tiszta sor, hogy a dühöt és a haragot szimbolizálja maga a szín, na de hogy érzelmek alapján „színeződik” nos az nem semmi. És Vadernek haragból, gyűlöletből és dühből van bőven. Haragszik az elvesztett dolgokért, a múltbéli fájdalmakért és legfőképp Obi-Wan-ra.
Egy igazi Sith Úr felemelkedése vette kezdetét ebben a lenyűgöző képregényben. Alig várom hogy tovább olvassam a sorozatot.

A_S1M0N P>!

Érdekes megismerni Vader első lépéseit A Sithek bosszúja végétől kezdve, bár különösebb izgalmakat nem tartogatott ez a kötet, érdekességek viszont voltak benne.

Infil'a mester spoiler. Talán pont a fő sztoriszál volt a leggyengébb, az ezt megelőző események jobban tetszettek. Az extra történet meg vicces volt! :D

A rajzok összességében jók, egyedül Sidious arcát nem sikerült eltalálni.

Kíváncsian várom, mit hoz a folytatás…

Melcsó>!

Nagyon élveztem!
Közvetlen a III. epizód után veszi fel a fonalat pillanatokkal, így nincs semmi időugrás, vagy belerázódás, hogy most mi a helyzet. off
Vader nem kegyelmez senkinek, imádom!
Remek kezdése a sorozatnak :)

Csokky>!

A képregény kb. ott veszi fel a fonalat, ahol A Sith-ek bosszúja végetért, és bemutatja, hogyan „készítette el” Vader a vörös pengéjű fénykardját. Emellett felvezet egy, a Lázadók animációs sorozatból megismert karaktert és csapatot. Kíváncsian várom, hogyan folytatódik tovább.

ftamas>!

A kötet az eddigiekhez képest csúnyább rajzokkal rendelkezik és összességében a történet sem hatott meg, viszont tartalmaz néhány kiváló ötletet pl. a sithek fénykardjával kapcsolatban, ami nagyon tetszett.

Kada22 >!

Ez mesteri történet lett. Sokszor csak kerestem az állam. A sztori A Sithek bosszúja sokak által utált „Nem” kiáltása után veszi fel a fonalat. Megmutatva, mi is történt ezt követően. Nem nagyon számítottam ilyen nyitányra. spoiler Palpatine gyorsan rendezi, kinek hol van a helye a történetben, aztán kiadja Vader első megbízását. Készítse el a fénykardját. Ez a módszer jobban tetszik, mint az EU-ban megismert. Ez sokkal „sithesebb”. spoiler
Az utolsó lapszám megint zseniális volt. Ahogy felvezetik az inkvizítorokat, az is valami elképesztően jó lett.
Egyetlen szívfájdalmam, hogy ez a képregény ronda. Nekem egyáltalán nem jöttek be a rajzok stílusa. Ebből a szempontból a 2017-es Vader széria biztosan jobb volt.

Monty>!

Vader egy korai kalandját ismerhetjük meg, mikor mestere… igen, a megmaradt jedik után küldi. Ilyen téren semmi újdonság, de a hangulat és a rajzok önmagukért beszélnek. Arról nem beszélve, hogy még az inkvizitorok is képbe kerülnek. A kötet végén, helykitöltés címszóval egy kissé „infantilis” stílusban rajzolt szösszenet is helyet kap, de szerintem teljesen feleslegesen.

FélszipókásŐsmoly >!

– Közelségi riadó, Vader nagyúr. Objektumok közelednek a kettes kvadránsban. Gyorsan mozognak.
– Tisztázd, mik azok az objektumok! Rakéták? Hajók?
– Nem. Nincs hajtómű-kibocsátás. A legjobb becslés szerint… művészeti alkotások.
THOOOM!

3. füzet