A ​sors ösvénye (Star Wars 1.) 26 csillagozás

Charles Soule: Star Wars 1. – A sors ösvénye

A BIRODALOM VISSZAVÁG ESEMÉNYEIT KÖVETŐEN A GALAXIS A SÖTÉTSÉG KORSZAKÁT ÉLI…

Ez a képregénygyűjtemény a MARVEL második Star Wars sorozatának 1-6. számait tartalmazza. A kötetben található történeteket Charles Soule írta és Jesús Saiz rajzolta.

A hothi csatában elszenvedett katasztrofális vereséget követően a lázadók flottája szétszóródott. A karbonitba fagyasztott Han Solót elhurcolta Boba Fett, a fejvadász. Luke Skywalker megsebesült, és megtudta a rettenetes igazságot a múltjáról. Darth Vader nem ölte meg Luke apját… Ő maga Luke apja! Luke, Leia hercegnő, Lando Calrissian, Csubakka, C-3PO és R2-D2 mindenáron vissza akarnak jutni a Felkelők Szövetségéhez. Ám a szabadságharcosok megtépázott csapata nem veszi észre, hogy a Birodalom egyik csapdából a másikba tereli őket, és az útjuk keresztezi Zahra parancsnok, a Tarkin’s Will ravasz és bosszúszomjas kapitányának útját…

Szukits, Szeged, 2021
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634976530 · Fordította: Sándor Zoltán · Illusztrálta: Jesús Saiz

Luke Skywalker · Főinkvizítor

Darth_Revan>!

Star Wars: A sors ösvénye
A sors ösvényével elindult a Marvel második Star Wars sorozata, mely A Birodalom visszavág és A Jedi visszatér közötti időket mutatja be. Az eredeti trilógiából ez a kedvenc időszakom. Bár szűkösnek tűnik az időkeret, nagyjából egy év telik el a két film között, de a Marvel igyekszik alaposan kihasználni a lehetőségeket és teljesen kiaknázni A Jedi visszatér kezdetéig tartó időszakot.
Charles Soule kitűnően kezeli mind a történetet, mind a karaktereket. A sors ösvénye filmszerű élményt ad, az egész képregény olyan, mintha egy különálló spin-off filmet nézne az ember. Jesús Saiz rajzai is csodálatosak, sokat adnak az élményhez.
Időben közvetlenül A Birodalom visszavágnál indulunk. Kapunk olyan jeleneteket is, melyek még párhuzamosan zajlanak a film végével. Soule kiválóan megragadja az érdekes momentumokat. Luke sokkját az igazságtól, hitehagyottságát, kavargó, zavaros gondolatait. A többi szereplő is hitelesen viselkedik. Leia és Csubi nehezen bíznak meg Lando-ban. Lando pedig igyekszik jóvátenni a dolgokat, és persze a ravaszságát és sármját használni, amikor épp szerencsét próbál. Kapunk egy új, fanatikus birodalmi parancsnokot, Zahrát. A kötet végén minden megvan az epikus és nagyszabású záráshoz. Még külön ki kell emelnem az előzmény és az eredeti trilógia történeti elemeinek kiváló keverését és ábrázolását.
spoiler
Kiváló indítás volt. A folytatások is ígéretesek.

Charles Soule: Star Wars 1. – A sors ösvénye

Na, ez egy kiváló folytatás, illetve kezdés!

Az első sorozat pár kivételtől eltekintve nem nyújtott sok extrát, de ez a kötet végig tetszett, nem éreztem azt, hogy a filmes események közé csak úgy kitaláltak volna hézagpótlónak valamit, hanem tényleg remekül illeszkedik a jól ismert történetbe, kipótolja, kiegészíti azt, amit már annyiszor láttunk.
Az apró utalásokat (homok) imádtam, de a jól ismert helyszíneket és karaktereket is öröm volt újra látni, miközben olyan információkhoz juthattunk, amikre a filmekben nem kaptunk választ, viszont érdekesek lehetnek a rajongók számára, remekül részletezve a lázadók veresége utáni helyzetet.

A rajzok is tetszettek, az oldalas, kétoldalas képeknél pedig jó volt elidőzni.

Engem összességében nagyon megfogott, régen éreztem már ennyire az igazi Star Wars hangulatot, valamint remekül adja vissza a karakterek jellemét, egymással való interakcióikat is.

ftamas>!
Charles Soule: Star Wars 1. – A sors ösvénye

Tökéletesen illeszkedik az eredeti trilógiához szép rajzokkal. Lényegében Luke belső drámájáról is szól, arról , hogy megtudta ki az apja és lehet e Jedi. Ez a válság és dráma átjött a lapokon. Így kifejezetten tetszett.

Viszont felmerült bennem a kérdés. Annyi star wars kötetet kiad a szukits, miért nem adja ki az eredeti trilógiát? Az tuti benne van a kánonban és biztos sok embernek kellene, ha már a Fazekas Attila féle változat beszerezhetetlen.

Charles Soule: Star Wars 1. – A sors ösvénye

Röviden: Ez egy remek képregény. Izgalmas, fordulatos, emellett nem nélkülözi a karakterek (elsősorban Luke) belső vívódásait sem, ami számomra nagyon fontos szempont, és még a rajzok is átlag felettiek (legalábbis eddigi tapasztalataim alapján).
Ajánlom minden Star Wars rajongóknak, akit érdekel, mi történt közvetlenül A Birodalom visszavág eseményei után!
A történet bizonyos szinten lezárult, de érződik, hogy itt még nincs vége. Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem, mert nem látom át teljesen ezt a sorozatot: Az Operation Starlight, a War of the Bounty Hunters és a Crimson Reig MIND közvetlen folytatása az itt megkezdett szálaknak vagy nem? Csak azért, mert engem Luke-ék és a Lázadás szála érdekel komolyabban, a fejvadászok és bűnszervezetek alapvetően kevésbé.

negoti P>!
Charles Soule: Star Wars 1. – A sors ösvénye

Nagyon jók voltak ezek a történetek. Leia Han-t akarja megtalálni, Lando vissza akar jutni Felhővárosba, Luke válaszokat keres és a fénykardját. Mindeközben a Lázadók a megsemmisülés szélére sodródnak. Ne hagyjuk ki Darth Vadert sem, aki „szörnyetegek szörnyetege. A színtiszta gonoszság megtestesülése”. Remélem, a folytatás is ilyen jó lesz.

Kada22>!
Charles Soule: Star Wars 1. – A sors ösvénye

Charles Soule megint megcsinálta. Újabb hiánypótló képregényt tett le az asztalra. A történet izgalmas, akciódús, nagyon emberien vannak ábrázolva a karakterek, könnyű átérezni az érzéseiket, legyen szó a nagy igazság megismeréséről, a szerelem elvesztéséről, vagy egy árulás utáni bizalmatlanságról. Emellett olyan pontokon bővíti a SW univerzumot, amik közül némelyik régóta foglalkoztatott. spoiler
Az első kötet A Birodalom visszavág záró képsorai előtt veszik fel a történet fonalát, míg a második már a film közvetlen folytatásának tekinthető.
Leia aggódik, ellenben vérbeli vezető marad, és továbbra is mindenre kész a lázadásért.
Luke-ot kétségek gyötrik, ami az Erővel való kapcsolatára is kihat. spoiler. A története remekül illeszkedik Soule korábbi Vader képregényéhez. Nagyon tetszett ez a rész, ahogy a záró összecsapás is. spoiler
Külön tetszett a rengeteg Köztársaság Fénykora utalás, szépen beépítik az új korszak elemeit az ismertebbek mellé.
A rajzok elképesztően részletesek, szépen kidolgozottak, fotorealisztikusak, ezen a téren sincs okom a panaszra.
Remek nyitány egy eddig nem ismert történethez, kíváncsi vagyok, merre halad majd a történet a továbbiakban.

Debb>!
Charles Soule: Star Wars 1. – A sors ösvénye

Szépen megrajzolt igényes képregény, jó történettel.

Mira_Skywalker>!

Vannak dolgok, amelyek rettentőbbek… a halálnál.

Kapcsolódó szócikkek: Főinkvizítor
Mira_Skywalker>!

A galaxis szenved, és azok alapján, amit mostanában láttam, azt hiszem segítenem kell. Meg kell próbálnom!

Kapcsolódó szócikkek: Luke Skywalker
A_S1M0N P>!

Nem a fénykard teszi a Jedit.
A fénykard csak egy eszköz.
A Jedi olyasvalaki, aki az Erőt használva fényt hoz a Galaxisba. Megvéd másokat, és útját állja a sötétségnek.

Kapcsolódó szócikkek: fénykard

– Hm! Tanch százados!
– Mi van?
– Történik valami…
– Valami? Valami? Ez így semmit sem jelent, ostoba! Mi történik?

Mira_Skywalker>!

Luke! Te jó ember vagy. Most már érzem. Nem számít, hogy Vader fia vagy.

Kada22>!

Grek parancsnok: A Köztársaság fénykorában a galaxis nem volt olyan rendezett, mint most. Az olyan területek, mint a Külső Gyűrű, veszélyesek voltak, ahol nehezen lehetett navigálni. Ezért a sötét zóna közepén fáradtságot és költségeket nem kímélve egy hatalmas űrállomást építettek, amely jelet sugározva afféle világítótoronyként szolgált, hogy segítse az utazókat. Az állomás olyan inspiráló nevet kapott, amely illett a rendeltetéséhez. Mi is erőt meríthetünk belőle, hogy megtaláljuk és biztonságosan összegyűjtsük a flottát. […] Hadd mondjam el a Csillagfény hadművelet részleteit!

2. kötet

A_S1M0N P>!

Huh! A jó öreg homok! Mondtam már, mennyire szeretem a homokot?

Star Wars sorozat · Összehasonlítás