Hosszú ​az út 49 csillagozás

Charles Martin: Hosszú az út

A ​tizennyolc éves Cooper egy gitárral a kezében maga mögött hagyja az édesapját, hogy énekesként próbáljon szerencsét. Nemsokára azonban a saját bőrén kell megtapasztalnia, hogy a tehetség nem elég a sikerhez, és az otthon melege után a világ rideg, kegyetlen helynek bizonyul. Öt év útkeresés után véletlenül találkozik Daley-vel, az angyali hangú énekesnővel, aki azonnal beleszeret az egyik dalába – Cooper pedig a lányba. Ketten együtt a slágerlistákat ostromolják, és úgy tűnik, a férfi végre megtalálja a boldogságot, ám egy szörnyű tragédia miatt az élete darabokra hullik. Miután mindent elveszít, ami fontos számára, visszatér Colorado vadregényes hegyei közé, hogy bocsánatot kérjen az apjától, a szülői házban azonban egy újabb keserű meglepetés éri. Vajon képes-e számot vetni a múltjával, és megbocsátani magának az ifjúkori tetteit? Továbblép-e, és újrakezdi az életét?

Charles Martin regénye költői vallomás a szülői szeretetről: egy apa és a fia közötti törékeny… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

General Press, Budapest, 2017
300 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634520399 · Fordította: Tóth Bálint Péter

Nono_ P>!
Charles Martin: Hosszú az út

Mindenkinek, aki ismeri azt az érzést, amikor egy szerette elhagyja, mégis kiáll a verandára, és az utat kémleli.

Charles Martin mesterien bánik a szavak varázslatos erejével.
Képes olyan szereplőket megalkotni, akik leplezetlenül jelennek meg a lapokon, ezáltal pedig igazán élethű karakterek rajzolódnak ki a történetei során.
Ez nem volt másképp a Hosszú az út című könyvében sem. Cooper, a tékozló fiú útja kikövezve tragédiákkal, csodákkal és reményekkel igazán szívbemarkoló és sokszor könnyfakasztó volt.
Ugyan a végét másképp írtam volna meg, ettől függetlenül egy lassú cselekményű, de kedvelhető romantikus könyvet kaptam, amiben a hit ismét főszerepet játszott.

Mrs_Curran_Lennart P>!
Charles Martin: Hosszú az út

Ha már túl vagy egy-két könyvön az írótól, akkor tudod, hogy számára a hit és Isten mennyire fontos. Főszereplői valamelyike komoly hívő, és helyenként szép bibliai idézeteket vagy szóképeket is elénk tár az író. Ez a történet azonban feljebb lép egy szinttel. A tékozló fiú történetét meséli el csodákkal és angyalokkal, miközben bemutatja a zenei élet világát, ahol a tehetség édes kevés.
Cooper, a tehetséges fiatalember nem elégszik meg azzal, hogy apja rendezvényein, aki egy vándorprédikátor, énekeljen és gitározzon. Hírnévre vágyik, ezért 18 évesen otthagy mindent. Az élet azonban nem bánik túl kegyesen vele.
Nagyon drukkoltam a pozitív fordulatért a könyv végére spoiler

Charles Martin: Hosszú az út

Nem volt ez rossz, bár kissé lassú és körülményes. Léleksimogatóan hosszú az út, amíg hazérkezik a tékozló fiú.

catilde>!
Charles Martin: Hosszú az út

Történet egyáltalán nem tetszet. Zongora, prédikálás, gitárok körül forgott a történet. Sajnos alig vártam, hogy vége legyen.

sztrapacska1213>!
Charles Martin: Hosszú az út

Egy újabb gyönyörű történet Charles Martintól, a tékozló fiú a zene világába csomagolva. Sok hittel, szép gondolatokkal, két nehéz sorsú, sokat hibázó, de végül hazataláló főhőssel. Kicsit túlságosan is hosszú volt az út :), de megérte átküzdeni magam a lassú bevezető részen. Nekem kicsit elharapódzott benne a zenei zsargon, a sokféle gitár felvonultatása. E mellett sok gondolkodni valót adott a zene közösségformáló erejéről, az önkifejezés fontosságáról, a szülői szeretetről és megbocsájtásról, a hírnévről, képmutatásról, hamis csillogásról, az önzetlenségről és az élet csodájáról. Jó lenne hinni, hogy fentről valaki vigyáz ránk, és vannak még csodák…..

mazsoka P>!
Charles Martin: Hosszú az út

Pont jókor talált meg a könyv. Megérintett, elragadott, feltöltött. Néha nem is kell több, csak az, hogy a végén fellélegezzünk, hogy a csodák, angyalok, Isten – nevezzük bárminek – léteznek, létezik, és ha méltók vagyunk rá, segítségünkre sietnek. Amilyen lassú folyású a történet, olyan gyorsan olvastatja magát.

HENGYE >!
Charles Martin: Hosszú az út

Nem olvastam még az írótól és hívő sem vagyok, így nem tudtam mire számítsak. De ez egy csoda, egy nagyon gyönyörű történet volt.
Cooper, már gyerekkorától nagyon tehetséges zenész. Apja egyedül neveli, tanítja, vándorprédikátorként mindenhová magával viszi. Nagyon tetszett, ahogy a hit tanításával nevelte fiát. Csodáltam az apa bölcsességét.
Amikor Cooper tizennyolc éves lesz, lázadva elszökik, hogy önálló zenész legyen. Nagyon nehéz út vár rá. Mindenét elveszíti mikor megérti az apja gyerekkori tanítását.
A vége egy kicsit zavaros volt , de annyira csodálatos volt, annyit tanultam a történetből, hogy nem tudtam a csillagokból levonni.

Doxie_Mom P>!
Charles Martin: Hosszú az út

Egy kicsit nehezen indult be számomra a történet, sokáig zavart, hogy hosszúra nyúlt a bevezető, a zene mindenhatóságáról szóló blabla és a hittérítős rész, de utólag visszagondolva, szükséges volt a történet teljes kibontakoztatása szempontjából. Igazságérzetem nagyon hiányolta, hogy a rossz elnyerje méltó büntetését, ne csak a jó a jutalmát. Kicsit okosabb lettem hangszerileg és egy kicsit mélyebbre tekintettem saját magamba is: a történet tükrében egy kicsit átértékeltem a szüleimmel való kapcsolatomat, hogy milyen hálás és boldog lehetek, hogy még vannak nekem. Persze a végén bőgtem, mint az anyátlan malac, pedig nem is vagyok az. Mármint anyátlan. Na jó, malac sem. :-)
Ez volt a második könyvem a szerzőtől és azt kell, hogy mondjam, nem csalódtam. Jöhet még! :-)

Kriszti515>!
Charles Martin: Hosszú az út

Meglepődve vettem észre, hogy egészen olvasatta magát. Tetszett a mesélés, tetszett, hogy hangulata van a könyvnek. Néhol kicsit unalmas volt, voltak részek amiket én nem tettem volna bele, például az első bevezető rész rettentő hosszú lett, én nem így csináltam volna meg. Kissé hatásvadásznak gondolom, és nem lesz a kedvencem, magamtól soha nem fogom újraolvasni, de örülök, hogy egyszer elolvastam.

Narumi>!
Charles Martin: Hosszú az út

Nehéz szavakba öntenem azt, amit érzek ezzel a könyvvel kapcsolatban. De egy biztos, hogy nálam bekerült az életem legmeghatározóbb olvasmányai közé. Ilyen szintű telitalálattal már nagyon régen találkoztam.
Mint jámbor keresztény kvázi dicsőítő zenész (höh…), ennek a könyvnek minden sorát értem és érzem. Rengeteget adott, nagyon sok mindenre felnyitotta a szemem, szemléletet formált, olykor figyelmeztetett bizonyos hibákra, amit elkövethetek. Hát volt, amikor fejemet a kezembe hajtva csak feküdtem öt percig, és rendesen elgondolkodtam, hogy mit is jelent számomra az egész téma, miért zenélek, kinek akarok tetszeni, mi a célom… Szóval így a könyv végére egész más perspektívából látom magamat meg a feladataimat.
Nyilván nem hibátlan a könyv – a történet vontatottan indul, az elején Martin bá' szokás szerint elaprózza, részleteken időzik, nagyon amerikai íze van stb. De a mondanivalója (legalábbis számomra) ellensúlyozza ezeket a hibákat, úgyhogy jószívű leszek, nem vonok le csillagot tőle. ;)

Nono_ P>!

Mindegy, hová mentél, miután otthagytál, mindegy, hol kötsz ki, mindegy, mi történik, mivé leszel, mit érsz el, mit veszítesz el, hogy vajon sikeres leszel- e, vagy sem, talpon maradsz, vagy elesel, mivel piszkolod össze a kezed… nincs olyan út, ami túl hosszú lenne.
Mindig hazajöhetsz.

pribrgre P>!

Colorado olyan, mint egy lány, akit valamikor ismertem.
Bármilyenek a fényviszonyok, akkor is gyönyörű.

robinson P>!

– Hogy is hívják ezt a helyet? Dolce Vita? La Vita Loca?
– Buena Vista – feleltem nevetve.
– Majdnem.

robinson P>!

A zenét megtapasztalni kell, nem leírni.

robinson P>!

Nem vagyok különösebben válogatós, a gitárokat leszámítva. Ez a hathúros hangszer a szenvedélyem.

Kapcsolódó szócikkek: gitár
Georgina77>!

– Apa, kérdezhetek valamit?
– Persze.
– Van örökségem?
Felnevetett.
-Ezt kitől hallottad?
– Úgy értem, lesz majd valamikor pénzem?
Apa megfontolta a válaszát.
– Igen, fiam, van örökséged.
Elmosolyodtam. Tudtam. Gazdagok vagyunk. Apa csak rejtegette előlem. Talált egy ezüsttallért valahol a hegyekben, csak hallgatott róla, amíg felnövök, aztán építünk egy nagy házat, és veszünk egy Cadillacet.
Aztán hozzátette:
– Nem rád hagyok valamit, hanem benned.
Ez már egyáltalán nem tetszett.

Narumi>!

Az igazság az egyetlen, ami sosem fáj. Az igazság egy hatalmas kéz. Egyszerre képes szabaddá tenni, és szorosan a markában tartani.

p_m_linda>!

A szeretetet szét kell osztani. Miért ragaszkodsz annyira a sajátodhoz?

Kapcsolódó szócikkek: szeretet
Liat >!

Néha nem abból látszik, mennyire meggyötört valaki, amit mond, hanem abból, amit elhallgat.

Molu P>!

A szavak úgy gurultak szét a fejemben, mintha üveggyöngyök lennének.