Áldó ​eső 8 csillagozás

Charles Martin: Áldó eső

Allie-t ​megannyi tragédia sújtja: nemcsak a szeretett családi étterme vész oda, de egy borzalmas autóbalesetben a második férje is meghal. Az asszony már csaknem elveszti minden reményét, amikor egy szívének igen kedves ember bukkan fel a múltjából. A Vietnámot megjárt Joseph évek óta sodródik az árral: képtelen feldolgozni mindazt, amit a háborúban átélt. A magányt, az elszigeteltséget választva egy kis hegyi kunyhóban éli mindennapjait. Egy nap azonban egy rettegő asszonyra és két gyermekére bukkan az erdőben, és a segítségükre siet. Miután Floridába, az ott élő rokonukhoz menekíti őket, útközben egy szörnyű balesetnek lesz a szemtanúja – a tragédia pedig egyenesen a gyermekkori szerelméhez, Allie-hez sodorja.
Amikor Joseph segítő kezet nyújt az asszonynak, hogy az étterem újra megnyithassa a kapuit, úgy tűnik, az egykori szenvedély ismét lángra lobban köztük… De a múlt utat tör magának, és egy negyvenöt éves titok azzal fenyegeti őket, hogy az újrakezdésbe vetett minden… (tovább)

General Press, Budapest, 2018
274 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634521976 · Fordította: Szűr-Szabó Katalin

Charles Martin: Áldó eső

A szépséges borító alig 280 oldalt fog közre, de garantált érzelmi hullámvasútra készüljön az olvasó. A történet teljesen amerikai és kiszámíthatatlan. A New York Times bestseller szerzője mindent beleadott, kicsit azt érzem, a kevesebb több lehetett volna.

vollys
Charles Martin: Áldó eső

Charles Martin mindig is nagy kedvenc, szeretem a stílusát és azt a szépséget, ahogy az emberi kapcsolatokról ír…. de sajnos kezd egyre hatásvadászabbá válni. :(
A történet több szálon fut. Joseph értesül Allie férjének haláláról és úgy dönt meglátogatja. Felelevenednek az ifjúkori emlékek, megtudjuk mi történt a gyerekkorukban, mit élt át Joseph a háborúban és mi tartotta vissza évekig. Mindamellett, hogy élvezetes olvasmány volt, úgy érzem, hogy spoiler. Szóval kissé keserédes az élmény…. de nem volt rossz.

robinson P

Az elbeszélés és a meghallgatás gyógyulást hoz magával.

Kókuszka

És a kimondott szavakat már sosem tudja jóvátenni.

Kókuszka

A testet meg lehet ölni, és még szívességet is tesznek az embernek, de ha a lelkünket ölik meg, semmi sem mulasztja el a fájdalmat.

– Szerette?
– Nem biztos, hogy emlékszem arra az érzésre, de azt pontosan tudom, hogy olyasmit éreztem, amit már régóta nem.

robinson P

Magányosan álltunk a parton. Apátlanul. Kiürülve és dühösen.

n0n0ka_ P

– A holtak már megbocsátottak az élőknek. – karoltam át.