Áldó ​eső 42 csillagozás

Charles Martin: Áldó eső

Allie-t ​megannyi tragédia sújtja: nemcsak a szeretett családi étterme vész oda, de egy borzalmas autóbalesetben a második férje is meghal. Az asszony már csaknem elveszti minden reményét, amikor egy szívének igen kedves ember bukkan fel a múltjából. A Vietnámot megjárt Joseph évek óta sodródik az árral: képtelen feldolgozni mindazt, amit a háborúban átélt. A magányt, az elszigeteltséget választva egy kis hegyi kunyhóban éli mindennapjait. Egy nap azonban egy rettegő asszonyra és két gyermekére bukkan az erdőben, és a segítségükre siet. Miután Floridába, az ott élő rokonukhoz menekíti őket, útközben egy szörnyű balesetnek lesz a szemtanúja – a tragédia pedig egyenesen a gyermekkori szerelméhez, Allie-hez sodorja.
Amikor Joseph segítő kezet nyújt az asszonynak, hogy az étterem újra megnyithassa a kapuit, úgy tűnik, az egykori szenvedély ismét lángra lobban köztük… De a múlt utat tör magának, és egy negyvenöt éves titok azzal fenyegeti őket, hogy az újrakezdésbe vetett minden… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

General Press, Budapest, 2018
274 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634521976 · Fordította: Szűr-Szabó Katalin
General Press, Budapest, 2018
300 oldal · Fordította: Szűr-Szabó Katalin

Mrs_Curran_Lennart P>!
Charles Martin: Áldó eső

Ez a történet egy kicsit más volt, mint amiket a szerzőtől megszoktam. Nem a legjobb műve, de érdekes húrokat penget. Hőseinek nem épp könnyű élet jutott, így van ezzel Joseph vagyis Jo-Jo, a vietnámi veterán. Negyven éve bűntudattal küzd, igazi magának való remete, de amikor baj van az életét is kockára teszi másokért. Charles Martin azoknak állít emléket, akik megjárták Vietnámot, majd hazatérve azt tapasztalták, hogy csak leköpdösik őket, és nem találták a helyüket többé. ( Emlékeztek még Rambora?) Ráadásul Josephet a bátyja is becsapja, és le kell mondania az egyetlen lányról, akit szeretett. Ezek a részletek szép fokozatosan bontakoznak ki visszaemlékezésekből. Sajnos a vége túlságosan színpadiasra sikeredett, túltolta C. M. a drámát, de egyszer mindenképpen megérte elolvasni.

Charles Martin: Áldó eső

A szépséges borító alig 280 oldalt fog közre, de garantált érzelmi hullámvasútra készüljön az olvasó. A történet teljesen amerikai és kiszámíthatatlan. A New York Times bestseller szerzője mindent beleadott, kicsit azt érzem, a kevesebb több lehetett volna.

amanda888 P>!
Charles Martin: Áldó eső

Nem pont ilyen történetre számítottam a borító és a cím alapján, sokkal inkább természetközelibb, romantikusabb sztorira gondoltam. Ez inkább eseménydús volt, néha már akció elemekkel is kooperált. Sok-sok szereplő, sok-sok történet fonódott egybe, mindezt nagyon gördülékeny, érzelmes stílusban, ami Charles Martin-tól megszokott. Mégsem ezt a könyvét helyezném első helyre a könyvei közül, bár jó a sztori, de valahogy az a papírzsepis meghatottság most hiányzott. Sajnos a nagy csavart is rögtön ki lehetett találni, már szinte a könyv elején, így az sem ütött akkorát. Leginkább talán ezt fájlaltam, emiatt a csillag levonás. Egyébként könnyen és gyorsan olvasható, kikapcsolódásnak tökéletes.

KMReni P>!
Charles Martin: Áldó eső

Charles Martintól több könyvet olvastam már korábban.
Nem okozott csalódást ez a könyve sem. Igazi érzelmeket vonultat fel, igazi életbölcsességekkel.
Hol hatalmas magasságokba vitt, hol le a mélybe. Joseph élete borzalmas volt (legalábbis én így gondolom – biztos nem mindenki gondolná így), de amit a testvéréért tett csak egy igazán bátor és hatalmas szívvel rendelkező ember tenne meg.

Charles Martin: Áldó eső

Nem emlékszem, hogy valamikor is olvastam volna a szerzőtől olyan regényt, mely közel hat évtizedet ölel át. Az Áldó eső kivétel.
Több szálon fut a cselekmény, elsősorban Jojo (Joseph) és Allie története, sok-sok kitérővel, amik többnyire érdekesek voltak, de esetenként megtörték a regényt. Jojo kétségkívül nagyon jól sikerült karakter. Emberi; túlzások nélkül.
Eltérő a stílus az eddig megszokottól, legalábbis én így érzékeltem. Nem a legjobb regénye, de nem bántam meg, hogy elolvastam.
3,5 csillag

Vica11>!
Charles Martin: Áldó eső

Nekem ez a második könyvem az írótól és az egész nagyon tetszett! Rendkívüli mélységek vannak a könyvben és, hogy még ezekből a szituációkból is lehet happy end-et varázsolni, szinte már hihetetlen. Elgondolkodtató, h a hazatérő katonáknak mennyi esélyük van a boldog életre.

tigrisbigris>!
Charles Martin: Áldó eső

Szeretem Charles Martin meséit. Nem mondanám igazán hihetőnek ezt a történetet sem, de a hangulata elvarázsol. A mese fordulatos és igazán különleges figurák szerepelnek benne. A történetei mindig szívbemarkolóak és a végén minden jóra fordul. Nem irodalmi remek, de szeretem a hangulatot amit kelt.

vollys P>!
Charles Martin: Áldó eső

Charles Martin mindig is nagy kedvenc, szeretem a stílusát és azt a szépséget, ahogy az emberi kapcsolatokról ír…. de sajnos kezd egyre hatásvadászabbá válni. :(
A történet több szálon fut. Joseph értesül Allie férjének haláláról és úgy dönt meglátogatja. Felelevenednek az ifjúkori emlékek, megtudjuk mi történt a gyerekkorukban, mit élt át Joseph a háborúban és mi tartotta vissza évekig. Mindamellett, hogy élvezetes olvasmány volt, úgy érzem, hogy spoiler. Szóval kissé keserédes az élmény…. de nem volt rossz.

robinson P>!

Az elbeszélés és a meghallgatás gyógyulást hoz magával.

Kókuszka>!

A testet meg lehet ölni, és még szívességet is tesznek az embernek, de ha a lelkünket ölik meg, semmi sem mulasztja el a fájdalmat.

Kókuszka>!

És a kimondott szavakat már sosem tudja jóvátenni.

– Szerette?
– Nem biztos, hogy emlékszem arra az érzésre, de azt pontosan tudom, hogy olyasmit éreztem, amit már régóta nem.

robinson P>!

Magányosan álltunk a parton. Apátlanul. Kiürülve és dühösen.

Aquarius>!

A lelki sebek belül hagynak nyomot, olyan tintával, amely kitörölhetetlen.

Aquarius>!

Amikor a lélek szintjén kezdünk félni, és az életünket betöltő rettegés a gyomrunkba költözik, fallá válik, amely mögé visszavonulunk.

Aquarius>!

Életem során olyan sok időt és energiát pazaroltam a hangok elnémítására, hogy most, amikor hallanom kellett volna, mi az igazság, komoly nehézségeim támadtak.

Aquarius>!

A testet meg lehet ölni […], de ha a lelkünket ölik meg, semmi sem mulasztja el a fájdalmat.

Nono_ P>!

– A holtak már megbocsátottak az élőknek. – karoltam át.