A ​szív kútja 100 csillagozás

Charles Martin: A szív kútja

Egy ​rosszfiú útja Miamiból Közép-Amerikába vezet, ahol megpróbál megbocsátást nyerni a bűneiért, miközben egy fiatal nő és lánya segítségére siet.

Igen kalandos, ám bűnökkel és megbánással teli élet Charlie Finné. Olybá tűnik, a tehetséges és intelligens férfinak mindene megvan, még sincs semmije. Kamaszkorában árvává lesz, és hamar megtanulja, miként boldoguljon egyedül a világban. A Harvard ösztöndíjasaként egyenes út vezet számára az üzleti életbe, ahol igen jövedelmező, ám annál veszélyesebb ügyletekbe kezd, mígnem a sorstól kegyetlen leckét kap, és döntéseiért súlyos árat kell fizetnie. Nemcsak az általa olyannyira szeretett emberek kerülnek veszélybe, hanem ő maga is. Közép-Amerikába utazik, ahol szembesülnie kell korábbi tettei következményeivel. Fájó szembesítés ez, sok sebet feltépő. A közönyösség álarca lehull, leomlanak a maga köré vont falak. Ott áll pőrén, kiszolgáltatottan. Egy asszony és egy kislány azonban a gondjaiba veszi, és olyasvalamit ad a férfinak,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

General Press, Budapest, 2016
392 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636438647 · Fordította: Szieberth Ádám
General Press, Budapest, 2016
392 oldal · ISBN: 9789636438869 · Fordította: Szieberth Ádám

Charlie Finn · Gonzalo (Zaul) · James J. Hackenworth (Hack) · Paulina Flores (Lina)

Charles Martin: A szív kútja

Nagyon megható könyv volt, sokszor volt gombóc a torkomban, bizonyos részeket pedig bizony megkönnyeztem. Az emberi szeretet ereje, a megbocsátás, az újrakezdés, a remény, mind kedvelt regényelemei Charles Martinnak, aki ismét egy fantasztikusan jó könyvet írt, ami tovább gyarapítja kedvenc könyveim számát.

Bővebben:http://konyvutca.blogspot.hu/2016/08/charles-martin-szi…

Mrs_Curran_Lennart P>!
Charles Martin: A szív kútja

Abszolút kedvenc lett ez a könyv. Charles Martin sem mindig ír egyformán, de ez a történet most nagyon ott van. Talán az is közre játszik benne, hogy igaz történetet is beleszőtt, mint azt az utószóban szépen ki is fejti. Persze C.M. könyveinek élvezetéhez kell bizonyos szellemi érettség, mivel a cselekmény lassan folydogál, a leírások részletesek, elég gyakran van visszatekintés, és ez egyeseket zavarhat. Nem akarom elpsoilerezni a cselekményt, ezért csak annyit, hogy a Nicaraguában játszódó részek tetszettek a legjobban. A nyugati világ nagyon el van kényeztetve, mégsem boldogabb, mint a napi három dollárból élő népek. A történet során Charlie, a főhős visszatekintve életére azt látja, hogy nem volt éppen jó fiú. Nem volt teljesen rossz sem, de a közöny is épp elég rossz. Most azonban kap egy esélyt, hogy megváltoztassa az életét.
(A könyv olvasása során megkívántam én is a mangót, de itthon persze úgysem lehet olyan finomakat kapni, mint ami Nicaraguában vadon terem.)

Charles Martin: A szív kútja

Hajlamos vagyok külső alapján kosárba helyezni a következő kiszemelt áldozatomat. Nem történt ez legutóbb sem másként… Egy ideje csábít a megnyerő külseje, izgazán egyszerű és érintetlen. Színvilága selymessége és az elkapott, nyugalmat árasztó pillanat képe magával ragad és közös utazásra csábít. Munkássága még ismeretlen számomra, ez az első találkozásunk. Én tudom mit szeretek, de vajon ő megtudja e adni nekem?!

……

kocybaba P>!
Charles Martin: A szív kútja

Charles Martint már vagy ezer éve kerülgetem és ez a könyve is már jó ideje ott porosodott a polcomon, de csak valahogy most került rá a sor, hogy megismerkedjek vele. Nem voltunk rögtön egy húron, úgy kellett átrágnom magam az első fejezeteken; tetejében azt hittem a romantika sokkal jobban dominál, aminek az elején se híre, se hamva nem volt benne; mivelhogy Charlie Finn életébe áshatunk bele és számvetésében vehetünk részt. De ahogy haladtam aztán, lassan értelmet nyert minden ’epizódja’ és miután kilyukadtunk Nicaragua-ban már igazán nem volt megállás. Elképesztett az ottani élet egyszerűsége egyben nagyszerűsége, valamint összeszorította a szívem, hogy az embert próbáló körülmények, szegénység, nyomor ellenére is mennyivel több mindent kínál és képes adni az a világ, mint a kényelmes, pénz uralta nyugati. A külső szépsége mellett a könyv belső szépsége is kiviláglott és sok mindenre rámutatott ez gazdag mondanivalóval, érzelmekkel ellátott második esély történet, mely egy férfi göröngyös életútján vezet végig.

Charles Martin: A szív kútja

Könyv az elvesztegetett időről, a második esélyről. A lelkünkről, a szívünkről. Talán a legmegindítóbb ebben a történetben az író utószava, hogy miért és kikért írta az a könyvet…. ezzel érintette meg igazán a lelkem.

Szép történet, ami ad: hitet, reményt, és életszeretetet.

Nem is akarom túlragozni, ha az élet a kezedbe sodorja ezt a könyvet, akkor egyszerűen csak adj majd neki egy esélyt…. neki és ezáltal magadnak, hogy elgondolkozz az élet valódi értelmén, és azon, hogy ki és mi a fontos.

pribrgre P>!
Charles Martin: A szív kútja

Nem olvastam még az írótól, de már régóta szemeztem néhány könyvével. Ezáltal nem is tudtam, mire számítsak, de mindjárt az első oldalakon beszippantott a könyv.
Kicsit lassan bontakozott ki a történet, de egyáltalán nem bántam, teljesen magával ragadott a hangulata. Charles Martin valami eszméletlen jól ír. ( Természetesen a fordítónak is jár a taps :) )
Megszakadt a szívem mikor arról olvastam milyen állapotok uralkodnak Nicaraguában és akkor is, amikor Charlie rájött, hogy a múltja és jelene találkozott. Viszont nagyon tetszett ez a “fordulat”.
Gyönyörű, megható történetet olvashattam, nevettem, sírtam, az első szótól az utolsóig imádtam.
Szerintem nincs olyan ember, aki e könyv olvasása után ne értékelné át az életét…

ggizi>!
Charles Martin: A szív kútja

Elképesztő, hogy mennyi érzelem van a könyben, annak ellenére, hogy Charlie Finn szemén át látva a világot, eléggé tárgyilagosan és közönyösen, mintegy kivülállóként elemezve saját magát ismerhetjük meg Charlie és a nicaraguai Casita vulkán oldalában élő kávétermelők szorosan összefonódó történetét. Ez egy hihetetlen kaland volt emberségből és megbocsátásból és az a tükör, amit a közép-amerikai népek életfelfogásáról és szemléletéről mutat a szerző a nyugati világnak, erősen elgondolkodtató. A végén mesélt valós részek pedig csak méginkább különlegessé tették az amúgy sem hétköznapi töténetet.

SzRéka P>!
Charles Martin: A szív kútja

Karácsonyra kaptam a szüleimtől ajándékba ezt a könyvet, és azóta nagyon vártam már, hogy olvashassam. Úgy gondolom teljesen megérte, mert egy esős szombati napon elkezdtem, másnap, egy esős vasárnapon pedig be is fejeztem. Egyszerűen beszippantott Nicaragua, Charlie és a története, illetve a remény és tisztaság, ami az egész könyvet átszövi.
Szívszorító volt közelebbről is megismerni egy hurrikán sújtotta terület lakóinak életét, akik alig több mint napi 2 dollárért, gyakran egészségtelen körülmények között dolgoznak, míg az ország egyes részein mások az élvezetet hajkurásszák, szörfparadicsomokban pihennek és pókeren autókat nyernek. Az író rámutatott arra, hogy a közöny miatt sokan nem is érzik magukénak a problémát, holott ez akár velük, velünk is megtörténhet. Néha képmutatónak is éreztem magam, mert Spotifyt hallgatva majdnem egész nap lazsálok, és bár kedvem támadt valami maradandót létrehozni fából, vagy éppen kávét szüretelni, hogy valakinek segíthessek és hasznosnak érezzem magam, valószínűleg soha sem fogom megtenni. Úgy érzem rendesen el kell gondolkodnom az életemen.
Imádtam a könyv szellemességét, a szereplőket, a fordítást, az őszinteséget és a kézzelfogható valóságot, amit az író megelevenített a lapokon. Nagyon ajánlom. :)

Aquarius>!
Charles Martin: A szív kútja

Szeretem a szerző regényeit. Témakörében ez most egy kicsit más volt, mint az eddig olvasottak.
Pénz, üzlet, bűn, hatalom, politika és ezek összefonódása a fő vonala a könyvnek.
Több szálon futó történet, remekül megformált karakterek, nem teljesen makulátlan szereplők. A múlt mindig visszaköszön. A kérdés, hogy homokba dugjuk a fejünket, vagy analizáljuk és szembenézünk vele. Charlie az utóbbit teszi.
Megdöbbentett, hogy a hatalom és a pénz képes ellehetetleníteni egy terület megélhetését.
Méltányolom, ha valaki magára talál, de az elkövetett bűn, akkor is bűn marad. Nem minden fekete vagy fehér – ez a könyv nagyon jó bizonyíték erre.
Alapvetően tetszett. Négy csillag!

Bea_Könyvutca P>!

– Régen, amikor kisebb voltam, apámmal sokszor felgyalogoltam a hegyekbe, amikor a kávécserjéit gondozta. Néha előfordult, hogy egy-egy cserje nem virágzott ki: tehetett apám bármit, egyszerűen nem termett rajta kávé. De ő nem tépte ki gyökerestől, és nem hajította le dühösen a hegyről, hanem óvatosan kiásta, és átültette máshová, másféle talajra. Aztán megkarózta, majd öntözte és trágyázta, hadd eresszen gyökeret más környezetben. Mert van, amikor csak ennyi kell: hogy más legyen a talaj.

Nefi>!

– Mondja, hogy csinálja? Hogy bírja ezt nap mint nap?
Lina is a hegyet bámulta egy kis ideig, majd lényegre törő választ adott:
– Én úgy szeretem ezeket az embereket, hogy nem próbálom megváltoztatni őket. Látom a szenvedésüket, a kilátástalan helyzetüket, és mivel varázspálcám nincs,annyit teszek értük, amennyit tudok.

Nefi>!

Hadd mondjam ki kertelés nélkül: korunk átka a közöny! Igen, ezt mindnyájunknak hallanunk kell: a közöny rossz, a közöny egyenlő a gonoszsággal, és egy csöppet sem kedves Isten szívének. Önök szerint nem így van? Akkor vessenek egy pillantást a feszületre! Mert a keresztre feszített Jézustól mi sem állt távolabb a közönynél. És nehogy azt higgyék, hogy én valamilyen úton-módon felülkerekedtem rajta, mert szó sincs erről. Ugyanolyan bűnös vagyok én is, mint bárki más, ugyanolyan piszkos rongyokban járok, de ott, Moisés újonnan épült házában – ahol kempingágyban aludtam, és egy disznó volt a szobatársam, és a lágy fuvallat behozta az árnyékszék szagát, és a Casita oldalát mély seb szántotta végig, és valósággal beleégett a retinámba Javier bánatdúlt arca, meg a sok-sok fehér kereszt hosszú árnyéka, rádöbbentem, hogy abban a házban drága kincs az élelem, és a fal túloldaláról áthallatszottak Moisés elsuttogott imái – talán életemben először a saját közönyömet a maga rideg valójában láttam meg. És ez fölriasztott éber álmomból, és mélyen megrázott, sőt megráz még ma is.
Csak a rend kedvéért hadd tegyem még hozzá: borzasztóan sajnálom.

Kapcsolódó szócikkek: közöny
Mrs_Curran_Lennart P>!

– Volt valaha nős?
– Nem.
– Miért nem? – Megint az a mosoly…Lina játszadozott velem; kezdte jól érezni magát a társaságomban. – Hiszen elég rokonszenvesnek látszik, fújja magát dezodorral, vágja a körmét, és úgy látom, fogat is szokott mosni.

Bea_Könyvutca P>!

Ott van a kút, amelyet apám ásott még gyermekkoromban. Kisebb voltam, mint most Isabella. Apám egy olajlámpa fényénél ásott le jó kilencven méter mélyre, és a vödör, amelyben felhúzták a földet, ott himbálózott a feje fölött. Ezért kell nagyon megbízni abban, aki a kötelet fogja… Szóval egész nap ásott, én meg leszedtem a kötélről a vödröt, elvonszoltam a kertig, kiöntöttem belőle a földet, és mire visszaértem, Paulo már föl is húzta a következőt. Emlékszem, estefelé, amikor már nagyon fáradt voltam, és szívesebben játszottam volna a többi gyerekkel, vagy csináltam volna bármi mást, csak ne a földdel megrakott, húszliteres vödröt kelljen cipelnem a hőségben, apám írt nekem egy cédulát és felküldte a vödörrel együtt.
– Mit írt rá?
-Este es amor con las piernas. Ilyen, ha az ember a lábával szeret – fordította le kérés nélkül Paulina. Apámtól sokszor hallottam, hogy hiába mondogatjuk napestig, hogy szeretünk valakit, mert amíg nem fejezzük ki szeretetünket gyaloglással is, addig nem fogja tudni mit jelent ez. Tehát az ember „a lábával szeret”.

Bitten>!

…..az emberek háromféle dologra költenek: arra, amit szeretnek, arra, amit imádnak, és arra, ami enyhíti a fájdalmukat.

Bitten>!

…..az ember úgy tanul, hogy beszélget és kérdez.
Ettől még nem lesz több hatalma, de legalább kiiktathatja az életének azokat a szereplőit, akikre nem tud hatni.

pribrgre P>!

Ha létezik olyan, hogy tolvajbecsület, akkor legalább annyit a javunkra lehet írni, hogy belőlünk nem hiányzott.

Bitten>!

– Megtanítasz erre engem is?
– Persze. Szeretsz fával dolgozni?
– Nem tudom, sosem csináltam még. De szívesen kipróbálnám. – Ez a gazdag, kiváltságos gyerekek sorsa: Zaul sok mindent nem próbált még ki. Hiába, az igazi élményeket nem pénzért adják!

SzRéka P>!

– Ne hagyd felgyülemleni magadban a fájdalmat […].

88. oldal, 8. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: James J. Hackenworth (Hack)