Az ​Ő nyomdokain avagy Mit tenne Jézus? 4 csillagozás

Charles M. Sheldon: Az Ő nyomdokain avagy Mit tenne Jézus?

Mi történne, ha a keresztyének elköteleznék magukat, hogy egy teljes évig nem tesznek semmit anélkül, hogy meg ne kérdeznék: „Mit tenne Jézus?”. Ez a kérdés indította a szerzőt, hogy megírja nagy sikerű klasszikusát.

220 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639390027 · Fordította: Csizmadia Sándor
212 oldal · ISBN: 963939002X

Himitsu P>!
Charles M. Sheldon: Az Ő nyomdokain avagy Mit tenne Jézus?

Nagyon megtetszett a fülszöveg, ezért pár hónappal ezelőtt beszereztem a könyvet. Csak félig szándékos ez a Karácsonyra időzítés, de sokkal jobban jött így ki, mintha ősszel olvastam volna el. Segített elmélyülni egy kicsit.
A regény könnyed, olvastatja magát. „Mit tenne Jézus?” Egy kétségbeesett ember teszi fel ezt a kérdést egy istentisztelet végén, miután sehol sem kap állást (még a lelkész sem tud segíteni neki, ezért elküldi) és az éhhalál szélén áll. Nem a szemére veti az embereknek a nemtörődömségüket, csak szeretné tudni, hogy mit tenne Jézus, ha az ő helyzetében lenne, és azoknak a helyében, akik segíthetnének, vajon az ő helyükben mit tenne, hogy segítsen a nyomorúságán… Maxwell tiszteletest nagyon szívet üti az esemény, és miután szegény férfi nála leheli ki a lelkét, úgy dönt, a valóságba is átülteti ezt az ötletet. Közli a híveivel, hogy ezentúl olyan életet szeretne élni, amelynek során minden egyes döntés előtt felteszi magának a kérdést, „Mit tenne Jézus?” és ennek megfelelően járna el mindenben; a próbaidő egy év. Reménykedik abban, hogy lesznek, akik csatlakoznak hozzá. És így is lesz, egy egész seregnyi ember próbálkozik meg a lehetetlennel.

Mai szemmel nézve az. Jézust követni egyenlő azzal, hogy lemondok minden önös érdekről, a következményeket egyáltalán nem mérlegelem, és csak azt nézem, mi az, amit Ő a helyemben tenne. Ez nagyon sok családon belüli, munkahelyi meghasonláshoz vezet a regényben, és nem mindig lesz egy-egy történetszál vége happy end. A regény annak a története, hogy ez a kezdeményezés hogyan nőtte ki magát egy kisvárosban, és annak a látomása, hogy mi történhetne, ha az egész világon elterjedne.
Megszűnne a társadalmi csoportok közti mélységes szakadék. Nem lenne éhínség. Reményt mutatnának azoknak, akiknek az élete kisiklott. Mindenki megtapasztalhatná a szeretetet.
Nagyon, nagyon elgondolkodtató írás volt. Ajánlom a figyelmébe mindenkinek, különösen most, Karácsony tájékán, hátha jobban megérinti a szíveket.♥ Olvassátok nyitott szívvel és nyitott elmével!♥

Csak Jézusé hát a kereszt,
S mindenki más szabad?
Nem, kereszt vár mindenkire,
És köztük rám is egy.

Kapcsolódó szócikkek: Jézus Krisztus
Himitsu P>!

… és naponként bizonyságai voltak, hogy a legsüllyedtebb ember is újjászülethet.

Himitsu P>!

Nagyobb súlyt kell fektetnünk a keresztyénségben a személyes részvételre. Az adomány az adományozó nélkül semmi. Az a keresztyénség, mely a szenvedésben való részvételt kerüli, nem krisztusi keresztyénség.

Himitsu P>!

Minden egyes keresztyén, legyen bár kereskedő, iparos, földműves, tudós vagy bármi más, szükséges, hogy a személyes önfeláldozás útján járjon az ő nyomdokában. Ma sincs más ösvény előttünk, melyen járjunk, mint ami Jézus idejében volt. Ez a haldokló század, amelyben élünk, és az ezt követő kor elhívás egy új tanítványságra, Jézus olyan módon való követésére, ahogyan az ős-, és az apostoli keresztyénség követte, amikor a tanítványok valóban a Mester nyomában jártak. Semmi más nem képes az önzést megtörni, legyőzni.