Snoopy ​világhírű író lesz! 4 csillagozás

Charles M. Schulz: Snoopy világhírű író lesz!

Az Egyesült Államokban Snoopy kutya ismertebb, mint Bill Clinton elnök!

Ez a kötet Snoopy első Magyarországi jelentkezése! Snoopy mindjárt nagy fába vágja a fejszéjét: híres író lesz! Aki valaha próbálta, tudja, milyen nehéz világhírű íróvá lenni.

Snoopy, a világhírű író éppen postára adja új regényét. Majd a postaládából vissza is kapja. Nem valószínű, hogy gondosan elolvasták volna.

Az angolul tanulók kedvéért a kötetben megőriztük a rajzok eredeti angol (amerikai) szövegét is.

Ab Ovo, Budapest, 1994
126 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637853219 · Fordította: Vámos Anna, Vámos Miklós

latinta SP
Charles M. Schulz: Snoopy világhírű író lesz!

Az az igazság, hogy a nagyobbik fiam salátává szétolvasott könyvét forgattam. Ez volt az első olyan bilingvis könyv, amit angol(amerikai)-magyar változatban olvastam. Tök aranyos, ahogy a „Hideg és sötét éj volt”-kezdést variálta. Például a night-knight szójátékot még én is értettem! :)

kedaiyun
Charles M. Schulz: Snoopy világhírű író lesz!

Akkor olvastam először, amikor még csak kezdtem az angoltanulást. Tetszett, viccesek voltak a variációk, meg úgy az egész.:) Egyetlen problémám van a könyvvel, mégpedig az, hogy sajnos már újkorában lapjaira esett szét az egész. Talán ezért nem szeretem annyira a ragasztott kötésű könyveket, pedig én vigyázok a könyveimre.;)

Etike MP
Charles M. Schulz: Snoopy világhírű író lesz!

Angolul olvastam végig. Mikor néha mégis ránéztem a fordításra, szörnyülködtem.

Stark Attila: Kuloland
Nicole Irving – Forintos Judit: Tanulj angolul
Richard Scarry: Szimat, a detektív
Adriano Bacchella: Kutyák / Dogs
Lady Runs Away / Suzy világgá megy
Puppies in Trouble / Kiskutyák a pácban
Salamon Gábor – Zalotay Melinda (szerk.): Állítsátok meg a világot! Ki akarok szállni. / Stop the World! I Want to Get Off
Salamon Gábor – Zalotay Melinda (szerk.): Melyik a nemdohányzó mentőcsónak? – Which is the Non-smoking Lifeboat?
Salamon Gábor – Zalotay Melinda (szerk.): Csitt! Egy fehér lovat hallok közeledni / Hark! I Hear a White Horse Coming
Salamon Gábor – Zalotay Melinda (szerk.): Ha elhagysz, veled mehetek? – If you leave me, can I come too?