Démon ​tanár úr (Titkok a Lovecraft suliból 1.) 63 csillagozás

Charles Gilman: Démon tanár úr

Robert Arthur egy valamit már az első tanítási napon megtapasztal új iskolájában: semmi sem lehetetlen. Magányos, félénk fiúként lép be a Lovecraft általános iskola hetedik osztályába, de rövidesen kiderül, hogy a mindennapi események mellett, egy másik dimenzióban különös dolgok történnek. A két világ közötti kapukon véletlenül is át lehet jutni, de vissza már nem könnyű az út. Az emberek lelkét csapdába ejtő és testüket használó szörnyek az iskola elfoglalására készülnek. Robert maga sem hiszi, hogy képes szembeszállni velük, de szerencsére egy kétfejű patkányban, egy barátságos szellemben és egy korábbi ellenségében segítőkre lel.

Eredeti megjelenés éve: 2012

Ventus Libro, Budapest, 2015
Kossuth, Budapest, 2015

Glenn Torkells · Karina Ortiz · Robert Arthur · Tökmag

Lovecraft Általános Iskola · Tillinghast-kastély

Bíró_Júlia>!
Charles Gilman: Démon tanár úr

Jó, hát ez egyszerűen cuki, és ami azt illeti, annyira szerepjátékosparti-szaga volt, hogy váltottam egy jegyet a nosztalgiavonatra, csak oda. Egyszerre idézte a kiskorunkban táskába bújva nehogy anyád meglássa, ugye olvasandó, Libabőr névre hallgató picurhorror történeteket és azokat a többórásra nyúló, csoportos társalgásokat arról, hogy különféle, a társaság tagjai által kitalált fazonok mit is csinálnak pontosan, mikor a dolgok nekiállnak furán viselkedni. A szöveg mérhető mennyiségben tartalmaz lovecrafti kikacsintásokat spoiler, és a cselekménye is olyan, hogy az hommáge alanya minden további nélkül rábólintana. Jó, lehet hogy egy kicsit húzná a száját, de a végkifejletre valószínűleg megbékélne, ezt ő is pont így csinálta volna. Plusz pont, hogy az idegsokkot-épelmevesztést is megjeleníti a szöveg – bár ez már tényleg csak azoknak a kockáknak lehet beillesztve, akik már játékformában spoiler találkoztak a témával.
Ugyanakkor, hacsak nem alakult ki menet közben az elvakult Lovecraft-rajongó/Cthulhu-szerepjátszó az apukám/anyukám/nagytesóm/felsősszívszerelmem/tetszikCourageagyávakutya-deegykicsitfélektőle réteg egy mérhető mennyisége 10-13 évesek között, akkor nem vagyok benne biztos, ki a célközönség. Mert ha egy új Libabőr-pótló, akkor spoiler túl cuki, ha meg ugye egy hommáge piciknek, akkor… hát, nem tudom ki hogy van vele, de 10-12-13 évesen aránylag kevesen merülnek alá Lovecraft emberen túli, életidegen szörnyedvényei világában. Ha pedig ezt a tényt felismerve kapudrogot belépőszintet alkotott a szerző, akkor … akkor az megmagyarázza a színes-szagos infóbonbon gyűjteményt, ami a kiadó honlapján leledzik a sorozatról. Amin szintén remekül szórakoztam, és megint nem tudom, hogy azért, mert kiskamaszként imádtam volna, vagy mert létrehoztam egy hommáge-t a saját kamasz énemhez, miközben a valódi kisJuli egy labirintusátjáró túlvégén, egy rejtett dimenzióban… gyanús motozás a szekrényajtó mögül

Charles Gilman: Démon tanár úr

Ez a könyv szinte csalogatja az embert már a borítójával is, és azt suttogja, hogy gyere, olvass el. Hiszen így az interneten nem annyira, de élőben nagyon szemet kápráztató a borító – és hé, láttatok már olyan borítót, amin forgatás hatására mozog a kép, és egyszer egy kedves tanárbácsit, másszor meg egy gonosz ördögöt látunk? Én még nem. :)

A kötet rövidsége miatt egy kellemes kis délutáni pihenés alkalmával olvastam el, és inkább a fiatalabb célközönségnek szóló történetként nem vártam tőle túl sokat, de kellemesen csalódtam, mert nagyon szórakoztató volt.

A szereplőket gyorsan sikerült megkedvelnem, a kedvenceim Karina és Mr. Loomis lettek. De ettől függetlenül az összes szereplő nagyon aranyos volt. Tetszett, hogy állást foglal a bullying ellen, és azt sugallja a gyerekeknek, hogy a bántalmazók megfizetnek a tetteikért, nagyon pozitív üzenet. A cselekményről beszélnem túl spoilres lenne, de tele volt izgalmakkal és már nagyon várom, mit tartogat a következő rész.

DCinti>!
Charles Gilman: Démon tanár úr

Imádok a Gyermekkönyvtárban bóklászni, mert mindig valami érdekes kötetbe botlok. Amikor megláttam a Démon tanár úr borítóját felcsillant a szemem: micsoda boszorkányság! No meg aztán megláttam a sorozat címében Lovecraft nevét, és tudtam, hogy izgalmas kalandokra számíthatok.
Félig – meddig így is lett.
Robert új iskolába kerül, eleinte elég magányosan érzi magát, de idő közben új barátokra tesz szert. Az új barátok pedig némi rejtéllyel és paranormális jelenségekkel fűszerezik meg az átlagos fiú életét. És hát ott van a titokzatos Daemon tanár úr is, aki időnként eltűnik, s ha megjelenik sem valami barátságos.
Maga a cselekmény, a történetet horrorisztikussá tévő elemek nem rosszak. Igazi ifjúsági kaland, ami megmozgatja a fantáziát, a szereplők pedig teljesen hétköznapiak, a célközönség könnyen át tud szellemülni. A szöveg szerkesztése szellős, gyorsan lehet vele haladni. De pont emiatt úgy érzem, hogy ez csak pár kalandos órát jelent, mintsem igazi, velőtrázó olvasási élményt.
Ha már ilyen jó az alap, jobban ki lehetett volna dolgozni. Akár Robertet, Karinát, s magát a tanár urat is.
Bár nem én vagyok a célközönség, engem azért ettől függetlenül elszórakoztatott töltelék olvasmányként, így hát folytatni fogom a Lovecraft suli titokzatos kalandjait.

Kikiriki>!
Charles Gilman: Démon tanár úr

Ha pár évvel ezelőtt olvastam volna, biztos picit féltem volna, és valószínűleg jobban lekötött volna. Rövid, könnyen olvasható könyvecske a sorozat többi részéhez hasonlóan. Az illusztrációk nagyon tetszenek benne.

Dorka50 P>!
Charles Gilman: Démon tanár úr

Valami ifjúsági horrorocskának gondoltam, de nagyon megfogott a címe és a borító így megvettem. Jól tettem. Elejétől a végéig lekötött, jópofa kis történet. Szerethető karakterekkel, kis misztikummal na meg Démon tanár úrral és igazi Lovecraft-os utalással.. És a könyvtár.. :) A könyvben lévő illusztrációk nagyon szuperek. Nagy kedvencem lett Tök és Mag. Mondjuk elfogult vagyok, mert a patkányokat nagyon szeretem.
Szóval ez egy igazán jó egynapos kis könyv.

Juci IP>!
Charles Gilman: Démon tanár úr

Kár egy ilyen jó ötletet és remek borítót* elvesztegetni egy ilyen semmilyen könyvre :/ Eleve nem a 10-12 éves korosztályt kellett volna becélozni, hanem mondjuk 14-16 fölött, és akkor egészen badass dolog is kijöhetett volna ebből – bár nem ennek a szerzőnek a tollából. De ha már gyerekregény, még mindig lehetett volna karakteres, vicces, izgalmas, ötletes, akármi, de nem lett az. Kb. egy óra alatt elolvasható, de minek.
* http://www.kossuth.hu/lovecraft/extra-credit/covers.php

Csaba_P>!
Charles Gilman: Démon tanár úr

Tudom nem én vagyok a célközönség, de valahogy olyan gyengécske az egész.
Horrorocska gyermekecskéknek, mint ahogy már említették. Locecraft rajongók lehet cukinak találják, de nekem olyan megúszós munkának tűnik. Az író összedobált néhány panelt, valamilyen történetszálat, de vannak következetlenségek, ki nem dolgozott jelenetek…. és a vége….. még fejezetvégnek sem felel meg, nemhogy a könyv végének. Függővégnek és meglepetésnek sem, mert a csattanót – ha ez lett volna a cél – ellőtte pár oldallal korábban.
Néha olvasok gyerek/kiskamasz könyveket, de ennél általában lényegesebben összeszedettebbek.
Ha picit lenyugszom lehet majd folytatom – 200 oldal sincs, nem megerőltető. :-) – mert kíváncsi vagyok kikeveredik-e az író a gyenge kezdésből, vagy ez a sorozat ilyen.
Kár érte, mert a borító nagyon jó, az alapötlettel lehetet volna mit kezdeni, a Lovecraft utalások is jók. Ez valahogy egy elvesztegetett lehetőség.

atomarcú P>!
Charles Gilman: Démon tanár úr

Szinte teljesen meglepetésmentes horrorocska gyerekecskéknek egy olyan írócskától, aki gyönyörűen megtanult milliméterekkel a történet felszíne fölött repülni. Annyira, hogy még csak meg se karcolja, nem hogy alá hatolna. Tudom, gyerekkönyv. Fájdalommentes. Néhány véletlenszerűen bedobott Lovecraft-utalással.

Hópihe>!
Charles Gilman: Démon tanár úr

A könyv kinézete jobban megfogott, mint a történet…valahogy sokkal ütősebbre számítottam a borító, illetve a könyv bemutatója alapján. Reménykedek, hogy a későbbi kötetekben kibontakozik a történet, mert amúgy látok benne fantáziát. :D

Molymacska>!
Charles Gilman: Démon tanár úr

Hát ez cuki volt. Rémesen cuki. Tipikusan, ha 12 éves lennék, tuti ezt olvasnám, mert ahhoz elég menő (na jó, valljuk be a Lovecraftos utalások is elég menők, de azért mégis…) A második részére is kíváncsi vagyok, pont annyira keltette fel az érdeklődésem, hogy elolvassam.

mrsp >!

Csak úgy tudod legyőzni a félelmeidet, ha szembenézel velük.

mrsp >!

A fickó pont úgy néz ki, mint aki stréber volt. Bár gondolom 1983-ban mindenki így nézett ki.

Szelén>!

Egyedül ebédelt, de nem is bánta; mindig volt nála egy könyv, amivel elfoglalta magát, így legalább úgy tűnt, mintha önszántából ülne magában.

Molymacska>!

A könyvtár majdnem akkora volt, mint az egész suli. A plafon üvegből volt, az egész termet átjárta a napfény. Hatalmas könyvespolcok álltak benne, és az egész egy óriási labirintusra hasonlított, amiben könnyű elveszni, akár órákra is. A könyvszekrények között híres írók életnagyságú szobrai magasodtak: Mark Twain, Edgar Allan Poe, Mary Shelly, Louisa May Alcott…

mrsp >!

Robert Arthurt idegenek vették körül.

Kapcsolódó szócikkek: Robert Arthur
Szelén>!

Tudom, hogy félsz tőle. De a legjobb, ha szembenézel a félelmeiddel, csak úgy tudod legyőzni őket.

KingucK P>!

Robert Arthurt idegenek vették körül.
Ott állt a Lovecraft Általános Iskola bejárata előtt, nézte a diákokat, és ismerős arcokat keresett. Minden újonnan érkező talált valakit, akihez odasétált. A gyerekek nevettek, viccelődtek és ugratták egymást. De Robert nem látott senkit, akit ismert volna.

1. fejezet

KingucK P>!

Ám ekkor hirtelen ihlete támadt. Egyesével nevezte el őket, először a jobb fejet, majd a balt.
– Te leszel Tök, te pedig Mag. A kettő együtt Tökmag!
A patkányoknak úgy tűnt, tetszettek a nevek.

7. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: patkány · Robert Arthur · Tökmag
BBetti86 >!

– Itt maradhatunk, és megvárhatjuk, amíg Daemon visszatér vagy agyontaposhatunk néhány nyavalyás ízeltlábút.
Hatalmas bakancsát az asztalra tette.
– És igen, nekem óriási lábam van!

16. fejezet

Szelén>!

Jobban szeretem az igazi könyveket, amiket lapozni is lehet. Ha engem kérdeztek, az a legcsodálatosabb érzés a világon.

Titkok a Lovecraft suliból sorozat · Összehasonlítás